Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

List otwarty do burmistrza Sławomira Kowalewskiego


„Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome” napisane jest w Ewangelii św. Łukasza. Idąc za tą myślą, ponownie zwracam się do Pana, o wyjaśnienie na podstawie jakich założeń wykonane zostały projekty wariantów tunelu.

Jeszcze raz proszę o wskazanie jakie są składowe elementy kosztu budowy tunelu dla każdego wariantu z podziałem na:

– koszty budowy przejazdu

–  koszty infrastruktury drogowej samego przejazdu

– koszty infrastruktury drogowej dotyczącej rond, oświetlenia, chodników niezwiązanych stricte z przejazdem.

Wspólnie z radnymi wysłaliśmy pisma do Pana Burmistrza na temat budowy tunelu w ciągu ulic Kościuszki i Batorego.  Uzyskaliśmy tylko lakoniczną odpowiedź w postaci zestawu samych kwot bez ich wyliczeń i pochodzenia. Niestety Pani Burmistrz też nie przychyliła się do naszej prośby i nie udzieliła nam odpowiedzi na temat założeń, jakie zostały ustalone z projektantem oraz nie podała szczegółowego wykazu kosztów wchodzących w skład końcowej ceny.  Dlatego wystosowaliśmy kolejne zapytanie, ale i tym razem odbiliśmy się jak od ściany.

Tu nasuwa się pytanie, dlaczego jest to trzymane w takiej tajemnicy? Czy aby rzeczywiści władze miasta dołożyły wszelkich starań w celu przygotowania optymalnej koncepcje, spełniającej potrzeby mieszkańców i zabezpieczające finanse miasta? Czy może rozbudowana infrastruktura a wraz z nią koszty, mają zniechęcić wszystkich do budowy tunelu?

Mijają trzy miesiące od złożenia pierwszego pisma w tej sprawie, niestety pozostaje Pan głuchy na troski i utrapienia mieszkańców. Nie wiemy z jakich powodów, wzbrania się Pan przed udzieleniem odpowiedzi na kwestie, które są kluczowe  przy podejmowaniu decyzji dotyczącej ostatecznego kształtu komunikacji Wólki z centrum miasta. Zapowiadał Pan publicznie, że to radni na najbliższej sesji mają podejmować decyzję w sprawie wyboru wariantu. Aby mogły zapaść dobre decyzje, potrzebna jest jak najobszerniejsza wiedza na temat danej inwestycji jak również przeświadczenie, że dokonano wszelkich starań, w celu minimalizacji kosztów tej inwestycji. Niemniej jednak, mają w pamięci ostatnią sesję, podczas której  z ust jednego z radnych usłyszeliśmy tezę, że w przypadku zagrożenia życia, czas dwóch minuty w przybyciu karetki, nie robi dla Niego żadnej różnicy,  mamy poważne wątpliwości, czy radni obecnej kadencji przy wyborze koncepcji, będą kierować się dobrem mieszkańców.

Halina Pszczółkowska

Radna Rady Miasta Mława

mat. sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]