Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zakoduj przyszłość


Miłośnicy kodowania z Katolickiej Szkoły Podstawowej zaprosili swoich rodziców na zajęcia pokazowe z programowania. Uczniowie oraz rodzice poznawali tajniki kodowania w środowisku Scratch. Przy pomocy nowoczesnego sprzętu komputerowego  oraz robotów, tabletów i innych ciekawych pomocy naukowych  młodzi pasjonaci  technologii  wspólnie z rodzicami pisali proste programy komputerowe, programowali roboty oraz wykonywali  zadania w grze Scottie Go.

W ubiegłym roku szkolnym pracownia informatyczna w Katolickiej Szkole Podstawowej  została całkowicie zmodernizowana. Zakupiono 18 nowoczesnych zestawów komputerowych, które służą wszystkim uczniom nie tylko  na lekcjach informatyki. Dzięki grantowi uzyskanemu w ramach programu Wspieramy Rozwój, którego pomysłodawcą jest Grupa Cedrob, w   tym roku szkolnym  pracownia informatyczna wzbogaciła się o kolejne pomoce naukowe.  Grant w wysokości 20.000 złotych pozwolił na zakupienie do szkoły interaktywnej tablicy, tabletów, robotów i gier  i mat do programowania.

Dodatkowe zajęcia z programowania, które są prowadzone w szkole od ubiegłego roku szkolnego cieszą sie bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów nie tylko z naszej szkoły. Już dziś zapraszamy wszystkie chętne osoby na otwarte bezpłatne zajęcia pokazowe z programowania  w Katolickiej Szkole Podstawowej, które odbędą się  w poniedziałek  24.09 o godz.  15.00.

Wszystkie chętne dzieci  w wieku od 7 do 15 lat prosimy o zgłaszanie udziału w sekretariacie szkoły – osobiście lub telefonicznie ( tel.  23 654 64 75)  Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy.

www.ksp.mlawa.pl

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Artykuł sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]