Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

O św. Stanisławie Kostce teatralnie, muzycznie, na poważnie i na wesoło. Festyn parafialny


Z okazji ustanowionego w tym roku w Diecezji Płockiej roku świętego Stanisława Kostki parafia pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika przygotowała festyn ku czci tego jednego z najmłodszych świętych w Kościele Katolickim. Specjalnie przygotowany program sprawił, że w niedzielne popołudnie 16 września było teatralnie, muzycznie i wesoło.


ksp Mława
Reklama

Młodzież z Zespołu Szkół nr 4 przygotowała i przedstawiła kilka scen z życia świętego, wprowadzając niejako licznych widzów zebranych pod estradą w parku w tematykę festynu. Wikariusze parafii przygotowali dla uczestników w każdym wieku konkursy: „Czy znamy św. Stanisława”? oraz „Co przeszkadzało św. Stanisławowi w modlitwie”?. W muzycznej części wystąpiła wokalistka w habicie – siostra Julita Zawadzka ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny i Piotr Kurstak z Białegostoku, którzy poderwali publiczność do wspólnego śpiewu. Po nich sceną zawładnął Zespół Folklorystyczny „Lipowiacy”. Muzyczną część festynu zamykał zespół „Powołani”. Festynowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych o świętym Stanisławie.

JK

« 1 z 3 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pan Starszy
Pan Starszy
3 lata temu

Ryzykownie nieco…, bo tematy religijne na wesoło? Ale pewne granice nie zostały raczej przekroczone.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x