Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kępa traci szansę na mistrza. Karpiński blisko króla


Reprezentanci FC Kępy stracili bezpowrotnie szansę na zdobycie tytułu mistrza tegorocznej edycji Dan-Bud Amatorskiej Ligi Orlika. W ostatnich czterech spotkaniach zdobyli zaledwie jeden punkt. To sprawiło, że duet  liderujących drużyn uciekł już na dobre.

Jedyne oczko zdobyli w konfrontacji z Easy Net-em, co – zważywszy na fakt, że konkurencyjna drużyna plasuje się dużo niżej w ligowej hierarchii – nie przynosi raczej chwały. W pozostałych konfrontacjch musieli uznać wyższość konkurentów. Szczególnie bolesną lekcję otrzymali od reprezentantów Mława Team. Stracili aż pięć goli, co  jeszcze nie zdarzyło się w tegorocznej edycji ligi.

Ostatni z pogromców FC Kępy osiągnął na finiszu rozgrywek (do końca trzy kolejki) kapitalną formę. Cztery kolejne triumfy sprawiły, że z szóstej lokaty przebił się na czwartą. Najniższy stopień podium jest już o krok.

O mistrzostwo powalczą Oldboye i Marco. W lepszej sytuacji są obrońcy tytułu, nie tylko ze wzlędu na trzy punkty i wygraną w pierwszym z bezpośrednich spotkań. Mają w składzie m.in. Macieja Rogalskiego i Andrzeja Karpińskiego. Obaj strzelają ostatnio na potegę – drugi z wymienionych napastników jest blisko zdobycia korony króla strzelców. Na koncie ma już 26 trafień – o osiem wyprzedza najgroźniejszego snajpera rywali, Krzysztofa Stępkę.

XIV kolejka (13 września): Marco – Easy Net 3:0 – walkower, FC Kępa – Mława Team 1:5 (D. Szwarc –  P. Król, D. Borzym, M. Golian, S. Gołębiewski, P. Olszewski), Joker – Oldboy1:7 (P. Pszczółkowski – A. Karpiński 4, M. Rogalski 2, M. Afanasjew), ZTIR – Czaplicki Team 3:0 – walkower, Zielone Miasto – pauza

XIII kolejka (11 września): Oldboy – ZTIR 6:1 (M. Rogalski 2, M. Walczak 2, A. Karpiński – P. Kacperowski), Mława Team – Joker 5:2 (P. Olszewski, A. Wąsowski, S. Gołębiewski, D. Borzym. H. Harzyński – Z. Krystkiewicz, Ł. Pietrzak), Easy Net – FC Kępa 1:1 (M. Krysztofiak – K. Trzciałkowski), Zielone Miasto – Marco 0:1 (K. Stępka)

 

 

 

 

 

Najlepsi strzelcy:  26 Andrzej Karpiński (Oldboy), 18 – Krzysztof Stępka (Marco), Mariusz Walczak (Oldboy), 16 – Zbigniew Krystkiewicz (Joker).

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x