Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kępa traci szansę na mistrza. Karpiński blisko króla


Reprezentanci FC Kępy stracili bezpowrotnie szansę na zdobycie tytułu mistrza tegorocznej edycji Dan-Bud Amatorskiej Ligi Orlika. W ostatnich czterech spotkaniach zdobyli zaledwie jeden punkt. To sprawiło, że duet  liderujących drużyn uciekł już na dobre.


ksp Mława
Reklama

Jedyne oczko zdobyli w konfrontacji z Easy Net-em, co – zważywszy na fakt, że konkurencyjna drużyna plasuje się dużo niżej w ligowej hierarchii – nie przynosi raczej chwały. W pozostałych konfrontacjch musieli uznać wyższość konkurentów. Szczególnie bolesną lekcję otrzymali od reprezentantów Mława Team. Stracili aż pięć goli, co  jeszcze nie zdarzyło się w tegorocznej edycji ligi.

Ostatni z pogromców FC Kępy osiągnął na finiszu rozgrywek (do końca trzy kolejki) kapitalną formę. Cztery kolejne triumfy sprawiły, że z szóstej lokaty przebił się na czwartą. Najniższy stopień podium jest już o krok.

O mistrzostwo powalczą Oldboye i Marco. W lepszej sytuacji są obrońcy tytułu, nie tylko ze wzlędu na trzy punkty i wygraną w pierwszym z bezpośrednich spotkań. Mają w składzie m.in. Macieja Rogalskiego i Andrzeja Karpińskiego. Obaj strzelają ostatnio na potegę – drugi z wymienionych napastników jest blisko zdobycia korony króla strzelców. Na koncie ma już 26 trafień – o osiem wyprzedza najgroźniejszego snajpera rywali, Krzysztofa Stępkę.

XIV kolejka (13 września): Marco – Easy Net 3:0 – walkower, FC Kępa – Mława Team 1:5 (D. Szwarc –  P. Król, D. Borzym, M. Golian, S. Gołębiewski, P. Olszewski), Joker – Oldboy1:7 (P. Pszczółkowski – A. Karpiński 4, M. Rogalski 2, M. Afanasjew), ZTIR – Czaplicki Team 3:0 – walkower, Zielone Miasto – pauza

XIII kolejka (11 września): Oldboy – ZTIR 6:1 (M. Rogalski 2, M. Walczak 2, A. Karpiński – P. Kacperowski), Mława Team – Joker 5:2 (P. Olszewski, A. Wąsowski, S. Gołębiewski, D. Borzym. H. Harzyński – Z. Krystkiewicz, Ł. Pietrzak), Easy Net – FC Kępa 1:1 (M. Krysztofiak – K. Trzciałkowski), Zielone Miasto – Marco 0:1 (K. Stępka)

 

 

 

 

 

Najlepsi strzelcy:  26 Andrzej Karpiński (Oldboy), 18 – Krzysztof Stępka (Marco), Mariusz Walczak (Oldboy), 16 – Zbigniew Krystkiewicz (Joker).

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x