Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

„Kostka” znaczy więcej. Pielgrzymka ku czci patrona młodzieży do Rostkowa


Pielgrzymowanie do miejsca narodzin patrona dzieci i młodzieży św. Stanisława Kostki ma już wieloletnią tradycję. W tym roku pielgrzymka odbyła się po raz 36 i miała szczególnie uroczystą i rozbudowaną oprawę, ze względu na obchodzony w Diecezji Płockiej rok św. Stanisława Kostki.


ksp Mława
Reklama

Księża, katecheci, nauczyciele, rodzice, a szczególnie dzieci i młodzież z Przasnysza, z ościennych dekanatów, a także z sąsiednich diecezji wzięli udział we wczorajszych uroczystościach. Wyjazdy na pielgrzymkę organizowały też mławskie parafie. Pielgrzymów witał ksiądz biskup Mirosław Milewski, który przewodniczył też mszy św. Księża Jezuici przygotowali program ewangelizacyjny „KOSTKA znaczy więcej”, a końcowym akcentem pielgrzymki był koncert zespołu FRAGUA.

Warto dodać, że mławska parafia św. Stanisława BM dzisiaj o godzinie 15:00 w miejskim parku przygotowała festyn ku czci św. Stanisława. To nie jedyne formy przypominania postaci świętego. Parafia ogłosiła też konkurs literacki: „Święty Stanisław Kostka wzorem do naśladowania w XXI wieku”, dla uczniów szkół podstawowych i klas III Gimnazjum i konkurs multimedialny ” Św. Stanisława Kostka  – ziomek-  z przeszłości, czy dzisiaj też możesz być wielki ?”. Regulaminy konkurów u katechetów i na stronie parafii.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x