Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jak i czego słuchali rodzice i dziadkowie w minionych czasach. Wystawa w bibliotece


Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Prusa w Mławie ul. 3-go Maja 5 zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Polska muzyka ze zbiorów Janusza Dębskiego”.


ksp Mława
Reklama

Na półpiętrze w gablotach można zobaczyć ponad 150 płyt analogowych(winylowych), singli i maxi singli, pocztówek dźwiękowych i kaset magnetofonowych. Ukazujący różnorodny dorobek twórczy polskich wykonawców i zespołów z okresu od lat 50-tych do 90-tych XXw. Tworzących w trudnych czasach cenzury i uprawiający różne gatunki muzyczne: rock, jazz, pop, blues, disco, punk, reggae, czy bardziej przychylną dla władzy rozrywkową, wojskowo, patriotyczną,  folklorystyczną. Wydawane przez polskie firmy fonograficzne, począwszy od tych najstarszych „Foton”, „Polskie Nagrania”, czy te późniejsze „Tonpress”, „Pronit”, „Polton”, „Veriton”, „Arston”,„Helicon”.

Kolekcjoner swoją wystawę wzbogacił o dwa działające, zabytkowe sprzęty w postaci adapteru Narcyz G 26O firmy „Fonica” (mono) i magnetofonu jednokasetowego MK 250  wyprodukowanego w mławskich zakładach „Unitra” (także mono).

Podsumowując, tę wystawę powinni obejrzeć wszyscy kochający i  słuchający  polską muzykę na dawnych nośnikach dźwięku oraz młodzież, która mogłaby zobaczyć i dowiedzieć się co słuchali ich rodzice i dziadkowie w minionych czasach.

Wystawę można oglądać  od poniedziałku do soboty w godz. otwarcia biblioteki do 10 października  2018r.

autor i fot.: Janusz Dębski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tonpress
Tonpress
3 lata temu

„Tompres”??

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x