Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzieci pokazywały kierowcom plakaty z napisem „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”


W dniu 12 i 13 września br mławscy profilaktycy, wspólnie z dzielnicowymi i funkcjonariuszami tutejszej Straży Pożarnej przeprowadzili cykl spotkań z uczniami klas pierwszych w szkołach podstawowej nr 2 i nr 6 w Mławie. Spotkania odbyły się w ramach akcji „Kierowco! Nie polujemy na zebrach” oraz w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”.


ksp Mława
Reklama

Rozmawiano z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze, przeprowadzono zajęcia praktyczne na przejściach dla pieszych w rejonie szkół. Dzieci, pokazując kierowcom plakaty z napisem „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”, apelowały o większą ostrożność podczas jazdy.

Strażacy z PSP w Mławie przedstawili na fantomach pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przypomnieli uczniom numery alarmowe.

Dzieci zaskoczyły funkcjonariuszy swoją wiedzą na tematy bezpieczeństwa. Zaimponowały spostrzegawczymi uwagami, wrażliwością i wyczuleniem na sytuacje zagrożenia. Bezbłędnie udzielały odpowiedzi, kiedy i gdzie należy dzwonić, by pomóc osobom poszkodowanym.

W nagrodę rozdano dzieciom elementy odblaskowe.

źródło: KPP Mława/AZ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x