Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przydrożna kapliczka, która uratowała życie w odbudowie


Przydrożna kapliczka w Uniszkach Zawadzkich doszczętnie zniszczona w lipcu br. podczas wypadku wkrótce będzie wyglądać jak dawniej. W tym feralnym dniu, kiedy doszło do wypadku, być może to ona uratowała dwóm osobom  życie. Teraz odbudowują ją miejscowi mieszkańcy i parafia w Wieczfni Kościelnej.


ksp Mława
Reklama

Wypadek miał miejsce 2 lipca br. około godziny 15 – tej. Jadący od strony Nidzicy  samochodem marki IVECO, 26-letni mieszkaniec powiatu małopolskiego, na prostym odcinku drogi krajowej nr 7 zjechał na prawe pobocze drogi. Kierowca prawdopodobnie za kierownicą zasnął. Wtedy właśnie uderzył w stojącą przy skrzyżowaniu „siódemki” i drogi w kierunku Uniszek Gumowskich kapliczkę. Ta przyjęła na siebie pierwszy impet uderzenia, potem jednak Iveco uderza w stojącego na skrzyżowaniu VW Passata, który od uderzenia wywraca się na dach, a przygniata go Iveco. Choć wygląda to bardzo poważnie, poważniej ranny zostaje tylko 18 – letni kierowca passata. Metalowe, wbetonowane ogrodzenie kapliczki, drewniany krzyż i figura Chrystusa zostają kompletnie rozbite i zniszczone.

– Kapliczka stała tam od bardzo dawna. Początkowo otoczona czterema drzewami, potem zostało tylko jedno. Mieszkańcy dbali o nią i remontowali własnym sumptem. Obecnie trwa odbudowa z e środków pochodzących z odszkodowania sprawcy wypadku. Kapliczka będzie wyglądać identycznie jak zniszczona. Stanie tam również drewniany krzyż z figurą Pana Jezusa. Tak kapliczka być może uratowała życie dwóm osobom – mówi  ks. Sławomir Krasiński proboszcz parafii pw. Świętego Stanisława BM w Wieczfni Kościelnej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pan Starszy
Pan Starszy
3 lata temu

Wzruszająca historia. Deo gratias!

z bliska
z bliska
3 lata temu

Incjatywa mieszkańców godna POCHWALY!!!!!

Miko
Miko
3 lata temu
Reply to  z bliska

Inicjatywa bylaby gdyby sami zebrali pieniążki na jej odbudowę a tu pisze wyraźnie, że pochodzą one z odszkodowania sprawcy. Proboszcz otrzymał na ten cel pieniądze a mieszkańcy, którzy dbają na codzien o kapliczki ja naprawiają. Inicjatywę przejawiają mieszkańcy wiosek gdzie sami zbierają pieniądze i odbudowują, odnawiają kapliczki a nikt o nich nie pisze

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x