Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Projekt eTwinning młodzieży I LO w Mławie nagrodzony „Odznaką Jakości”


Projekt eTwinning „Wir Jugendlichen in Europa” realizowany w roku szkolnym 2017/2018 przez grupę młodzieży naszej szkoły został doceniony przez Krajowe Biuro eTwinning, które przyznało mu „Odznakę Jakości”. Realizując projekt uczniowie współpracowali z młodzieżą z pięciu państw europejskich: Francja (Arles), Niemcy (Hersbruck), Dania (Varde), Turcja ( Ankara) i Włochy (Brindisi).


ksp Mława
Reklama

Uczniowie pracując w grupach międzynarodowych analizowali w języku niemieckim temat „Młodzież w Europie” poszukując tego, co wspólne i różne dla krajów w Europie, przedstawiając osobliwości kulturowe swoich krajów w myśl zasady „Zjednoczeni w różnorodności”.   Młodzież przedstawiła swoją rolę w kształtowaniu Europy przyszłości tworząc  „dekalog”  z postulatami do rządzących. Zastosowane były bardzo ciekawe narzędzia i aplikacje internetowe, t.j. voicethread, padlet i spaaze, na których znalazły się filmiki nagrane przez młodzież, prezentacje, komentarze pisemne i ustne. Uczestnicy prowadzili także bloga z przemyśleniami dotyczącymi przyszłości Unii Europejskiej, jej mocnych i słabych stron. Projekt polegał głównie na wymianie poglądów i analizie roli młodego pokolenia w kształtowaniu Europy.

Odznaki jakości eTwinning przyznawane są nauczycielom i uczniom za wybitne projekty, a współpraca w ramach partnerstwa uznawana jest za wyróżniającą.

Nasz projekt oceniany był w pięciu kategoriach:

– innowacja pedagogiczna

– integracja z programem nauczania

– komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi

– współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi

– wykorzystanie technologii komputerowej i informacyjnej

Uczestnikami projektu byli: Konstancja Chyl ( II B ) Kasia Orkwiszewska ( II B ) Wiktoria Wojtyra ( II B ) Monika Majran ( II B ) Wiktoria Pawelska ( II D ) Patrycja Kuchar ( II E ) Piotr Sekuła ( I C ), a koordynatorem Edyta Dobiesz-Jąderko.

Krajowe Biuro Etwinning przesłało z tej okazji listy gratulacyjne koordynatorce Edycie Dobiesz-Jąderko i dyrektorowi szkoły Przemysławowi Kubińskiemu.

red.

źródło i fot. I LO Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x