Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Narodowe Czytanie w ZPO nr 1


Biblioteka ZPO nr 1 w Mławie po raz kolejny włączyła się do trwającej od 2012 roku ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Narodowe Czytanie”.


ksp Mława
Reklama

Podjęte przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim popularyzowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia kulturowej i narodowej wspólnoty poprzez publiczne czytanie klasyki polskiej literatury. W tym szczególnym roku – Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klas VIII na tle patriotycznej dekoracji wysłuchali fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego czytanych przez Panią dyrektor – Janinę Lampkowską. W klasach VII i VI czytane były fragmenty „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego przez uczniów  i zaproszonego gościa z Biblioteki Pedagogicznej – panią Bogumiłę Pawłowską, natomiast w klasach IV i V czytane były teksty z „Antologii Niepodległości” zaproponowane przez parę prezydencką. Wiersze patriotyczne traktujące o naszej Ojczyźnie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Prowadząca spotkanie – Pani Dorota Tadrzyńska wystąpiła
w stroju epokowym, w związku z tym omawiała modę jaka obowiązywała kobiety sto lat temu…

Dzieci chętnie uczestniczą w tego typu imprezach czytelniczych. Jest to ciekawa forma spędzania wolnego czasu oraz integracja z grupą. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne czytanie i miło spędzony czas. „Narodowe Czytanie” przygotowały – Dorota Tadrzyńska i Hanna Wietecha.

źródło i fot.: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x