Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Narodowe Czytanie Przedwiośnia w miejskiej biblioteceksp Mława
Reklama

Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna im. B. Prusa w Mławie zaprosiła chętnych do lektury Narodowego Czytania 2018, którą było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Narodowe Czytanie odbyło się pod patronatem Prezydenta RP.

Bieżąca odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to kulminacja tych uroczystości właśnie 8 września 2018 r. Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że Stefana Żeromskiego nazywano „sumieniem polskiej literatury”. W „Przedwiośniu” pisarz nie tylko w niezwykły sposób przeżywał polskość i jej kształtowanie się w tej już wolnej od 1918 roku, wracającej na mapę polityczną Europy odradzającej się Rzeczypospolitej, ale to wszystko w niej zawarł, bo to powieść niezwykle ciekawa i niezwykle obrazująca specyficzne polskie losy. Pisarz opublikował tę powieść w 1924 r. i była to jego ostatnia powieść.

W klimat powieści wprowadził słuchaczy test z lektury „Przedwiośnie”, na który goście chętnie i dobrze odpowiadali.

Stroje z epoki początku lat 20-tych występujących i nie tylko dodały uroku temu spotkaniu. Odwiedzili nas i brali też czynny udział w czytaniu członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej z Mławy.

Zobaczymy się pewnie za rok! A co będziemy czytać…?

źródło i fot. MBP w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x