Sowiński dał wygraną. Domowe lanie GKS-u

Od czterech spotkań szydłowska Korona nie zaznała  goryczy porażki. Przełożyło się to natychmiast na lokatę podopiecznych Włodzimierza Gorczycy w tabeli ligi okręgowej. Z piętnastej pozycji przebili się na dziesiątą.

Sobotnie spotkanie z Soną Nowe Miasto zapowiadało łatwy spacerek naszego zespołu. Tak można było przynajmniej przypuszczać, obserwując wydarzenia pierwszej połowy. Na przerwę Korona schodziła z dwubramkowym prowadzeniem. Wynik otworzył Paweł Podlewski, a w 40. minucie celnym strzałem popisał się Jarosław Bartnikowski.

Jednak początek drugiej odsłony przyniósł zaskakującą zmianę wydarzeń. Rezerwowy tego dnia zawodnik gości, Adrian Jędrzejewski (pojawił się na murawie po przerwie), pokonał dwukrotnie Przemysława Węgierskiego.

Spotkanie rozpoczęło się w zasadzie na nowo. Na szczęście Korona dysponowała także dobrymi zmiennikami. Jeden z nich przeważył na dobre szalę na stronę ekipy z Szydłowa. Dziesięć minut przed końcem Arkadiusz Sowiński okazał się lepszy od bramkarza Sony. Oddał strzał na wagę drugiego triumfu w rozgrywkach

W Strzegowie miejscowy GKS nie miał żadnych szans z konkurentami z Ostrowii Mazowieckiej. Mógł stracić nawet pięć bramek, ale Dawid Wilczewski nie wykorzystał rzutu karnego. Honor strzegowian uratował Marcin Dziubiński. W 60. minucie popisał się skutecznym strzałem z rzutu wolnego.

GKS Strzegowo – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:4 (0:2)

GKS: K. Gatyński – Chojnacki (87. Mączewski), Jankowski, Ronkiewicz, Gawryszewski, Kocięda (86. Wojciechowski), Dziubiński, D. Gatyński, Pauba (65. Lewandowski), Warecki, Wierzbicki (80. Zadrożny)

Korona Szydłowo – Sona Nowe Miasto 3:2

Korona: Węgierski – Różycki, Kłos, Walasiński, Kućko, Górniak (82. , Karpiński, Krzy. Małecki (70. Kac. Małecki), Bartnikowski (70. Sowiński), M. Kowalski, Podlewski

VI kolejka (8-9 września): Troszyn – Mazowsze 4:2, Makowianka – Nadnarwianka 1:3, Wkra B. – Orzyc 2:0, Żbik – Iskra 4:2, PAF – Wkra S. 1:1, Kryształ – Tęcza 4:0

VII kolejka (15-16 września): Orzyc Chorzele – GKS Strzegowo, Iskra Krasne  – Korona Szydłowo.