Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

LG wyposaży dwa laboratoria elektroniki w ZS nr 3


Technikum nr 3 kształcące uczniów w zawodzie technik elektronik otrzyma wsparcie ze strony LG Electronics w Mławie. Firma sfinansuje wyposażenie dwóch laboratoriów elektronicznych, zgodnie ze standardami MEN. W zamian oczekuje współpracy w  pozyskiwaniu kadry pracowniczej spośród absolwentów kończących ten kierunek w tej szkole. Stosowne porozumienie podpisali w dniu wczorajszym – w obecności wicestarosty Barbary Gutowskiej i szkolnej młodzieży – prezes LG Electronics w Mławie Kun Jik Park i dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Stefan Wojnarowski.

– To doniosłe wydarzenie w życiu szkoły. W zawodzie technik elektronik kształcimy młodzież od 1987 r. Od lat uczniowie uzyskują wysokie wyniki w nauce, są laureatami olimpiad ogólnopolskich i międzynarodowych. Szczególnie uzdolnieni uczniowie otrzymują stypendium Prezesa Rady Ministrów i starosty mławskiego. Większość absolwentów podejmuje pracę w waszym zakładzie. Jestem przekonany, że współpraca między szkołą a LG przyniesie wymierne korzyści obu stronom – mówił podczas powitania na terenie szkoły prezesa LG Electronics i towarzyszących mu koreańskich gości dyrektor Wojnarowski.

Podpisane porozumienie to pierwszy, ale bardzo ważny krok w sformalizowaniu współpracy pomiędzy koncernem a szkołą. Na jego podstawie strony ustalą w jaki sposób i w jakie urządzenia wyposażone będą laboratoria, tak by spełniały standardy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Jako pierwszy prognostyk tej współpracy koreańscy goście sprezentowali szkole 7 notebooków. Zwiedzili również szkołę i odwiedzili obecną pracownię elektroniki.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

15
KOMENTARZE

avatar
1500
Marek
Gość
Marek

To ciekawe jak on śmierdzi. Jest tu juz o wiele za długo. Smietdziel jeden.

Marlena
Gość
Marlena

Prezes porównał starych pracowników do śmierdzącej wody. Dlatego nie docenia się doświadczalnych ludzi i stawia się na pracownikow ze wschodu.

Bodzio
Gość
Bodzio

Ludzie zmówcie się włączcie alarmy w swoich domach zobaczycie za co płacicie.

ochroniarz
Gość
ochroniarz

NIECH w końcu LG przyjrzy się na jakich umowach zatrudnieni są tam ochroniarze?

Bodzio
Gość
Bodzio

W patrolu interwenyjnym jeżdzi jeden ochroniarz.’Ogarnia Mławę.tak się oszczędza.

ochrraniacz
Gość
ochrraniacz

dlaczego jest tolerowane ,pracownicy ochrony nie mają umów o pracę w lg,FINE ALTECH.

Wólczanin
Gość
Wólczanin

LG pomógł wielu ludziom i organizacjom, cieszę się że jest w Mławie

Seba
Gość
Seba

Wow no nie mogę! Jak będzie taki sprzęt jak na mławskim wydziale PWSZ Ciechanów, to śmiało możemy otwierać muzea sprzętu elektronicznego…

OCHRANIACZ
Gość
OCHRANIACZ

Kiedy skończą się umowy śmieciowe w ochronie w siolidzie NA LG PANIE LE……SZKU?

Jakaś osa
Gość
Jakaś osa

Co ma piernik do wiatraka? Co ma p. Leszek do umów z Solidem?

JANEK
Gość
JANEK

SŁyszałem,że UKRAINA jest za droga.Mają przyjmować z Syrii.

Zniesmaczona
Gość
Zniesmaczona

Oni 7 notebooków, a Miasto im parking za prawie 2 miliony. Super interes. Aby tak dalej.

Anonim
Gość
Anonim

Na dodatek te 7 notebooków to w sumie na ręce powiatu, a nie miasta – szko ły średnie podlegają pod Starostwo.

Maciek
Gość
Maciek

Oni nie szukają ludzi do pracy a parobków do roboty. Nie szanuja ludzi nie płacą. Średniowieczne komuchy.

pracownik
Gość
pracownik

Podnieście zarobki a nie udawajcie filantropów.Zeby nie polacy to ……………