Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

47 tys. na szkolenie poruszania się w Internecie dla mieszkańców gminy Szreńsk


Gmina Szreńsk jako jedyna z terenu naszego powiatu znalazła się w gronie 49 gmin w województwie mazowieckim, które otrzymały dofinansowanie na szkolenia dla mieszkańców w programie „Ja w internecie”.  Gminy mogły ubiegać się o granty do 150 tysięcy złotych. W programie nie był wymagany wkład własny, dofinansowanie wynosi bowiem 100 procent. 


Granty w różnej wysokości, wahającej się od 10 do 150 tys. zł otrzymały gminy: Lesznowola, Pniewy, Żuromin, Mirów, Grabów nad Pilicą, Skaryszew, Głowaczów, Jastrząb, Klembów, Nadarzyn, Legionowo, Błędów, Kozienice, Prażmów, Siedlce, Tarczyn, Ojrzeń, Grudusk, Krzynowłoga Mała, Goszczyn, Żabia Wola, Sońsk, Góra Kalwaria, Liw, Gniewoszów, Piaseczno, Osieck, Jastrzębia, Pomiechówek, Nasielsk, Raszyn, Lipsk, Michałowice, Chynów, Jabłonna, Szydłowiec, Kotuń, Klwów, Szczawin Kościelny, Potworów, Sabnie, Sokołów Podlaski, Zakrzew, Wiśniew, Szreńsk, Zbuczyn, Wodynie, Wiązowna, Zakroczym.

Celem programu, skierowanego do dorosłych mieszkańców (od 25 roku życia) jest zwiększenie ich umiejętności poruszania się w sieci, bezpieczeństwa w internecie i wzmocnienia pozycji na rynku pracy. Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej.

Program zarządzany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Fundacja Legalna Kultura jest operatorem, który ogłasza konkursy grantowe i wspomaga pod kątem merytorycznym i rozliczeniowym realizację działań szkoleniowych na terenie gmin.

red.

źródło i fot:Legalna Kultura

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x