Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Są efekty akcji „Bezpieczna Droga Do Szkoły”


Mając na względzie konieczność zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkół policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mławie w dniach 3-7 września 2018r. przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą “Bezpieczna droga do szkoły”.


ksp Mława
Reklama

Celem tych działań było zapewnienie bezpieczeństwa uczniom poruszającym się po drogach. Szczególnym nadzorem mławscy policjanci objęli zorganizowany przewóz dzieci i młodzieży autobusami szkolnymi, zwracając również uwagę na to, czy dzieci są przewożone w sposób właściwy w pojazdach osobowych. W czasie trwających działań, policjanci wystawili 27 mandatów w rejonie szkół, w tym  5 dotyczących stanu technicznego pojazdów i 11 za niestosowanie się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. W 15 przypadkach ukarano kierowców za nadmierną prędkość jazdy w rejonie szkół, a 4 pieszych – za niefrasobliwe przechodzenie przez jezdnię. Skontrolowano również 4 autobusy szkolne.

Podczas trwania akcji policjanci ujawnili ponadto 5 nietrzeźwych kierujących.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” była zatem adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.

Mamo, Tato!

  • dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład,
  • zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących,
  • ucz i przypominaj o zasadach prawidłowego poruszania się po drodze,
  • wyznacz dziecku jedną bezpieczną drogę z domu do szkoły/ze szkoły do domu,
  • w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami.

Nauczycielu!

  • odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego,
  • przez zabawę ucz dzieci zasad prawidłowego poruszania się po drodze,

Kierowco!

  • w rejonach szkół zachowaj szczególną ostrożność
  • unikaj wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
opanowany
opanowany
3 lata temu

Tak .A do pracy jest tak jak piszą kierowcy .Zróbcie i z tym tematem porządek.

Kierowcy
Kierowcy
3 lata temu

Z Fine Altechu z ul NOWEJ 40 WIDLAKIEM nieoświetlonym wożą przez ulicę na widłach parę ton blachy ,stwarzając zagrożenie dla przejedzających samochodów.Tak jest od paru dni.jeżdzą na skróty przez szosę bo po drugiej stronie jest magazyn mają bliżej .Prosimy służby o zakończenie tego patologicznego procederu.DLACZEGO KIEROWNICTWO KAŻE TAK JEŻDZIĆ KIEROWCOM DO TEGO BEZ UPRAWNIEŃ I NIEREJESTROWANYM PRZYSTOSOWANYM WIDLAKIEM?TRZEBA AŻ WYPADKU ?CZEKAMY .

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x