Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mrówka Mława oferta gazetka promocje
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

W scenerii z lat dwudziestolecia międzywojennego – Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w ZS nr 3


„Człowiek to rzecz święta…” pod takim hasłem w Auli Maxima w Zespole Szkół Nr 3 w Mławie odbyło się wspólne czytanie „Przedwiośnia” S. Żeromskiego w ramach akcji Narodowego Czytania objętej patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Szkoła już po raz czwarty zgłosiła swój udział do Kancelarii Prezydenta RP i zawsze otrzymujemy podziękowanie i okolicznościowy egzemplarz książki, które można zobaczyć w szkolnej bibliotece. Akcję prowadzi pani Bożena Rutkowska we współpracy z Joanną Czapską i Jackiem Witkowskim. Tegoroczne czytanie odbyło się w scenerii z lat dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to rozgrywa się akcja powieści Żeromskiego, zarówno nauczyciele jak i uczniowie zaprezentowali stroje z tamtych lat… Do czytania „Przedwiośnia” dołączyli się zaproszeni goście: poetka i mławianka pani Helena Grącka oraz kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Mławie – pani Agata Mierzwa. Była to świetna lekcja polskiego i historii, tym bardziej, że w 2018 roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania prze Polskę niepodległości.

autor i fot.: Zespół Szkół Nr 3 w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500