Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W scenerii z lat dwudziestolecia międzywojennego – Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w ZS nr 3


„Człowiek to rzecz święta…” pod takim hasłem w Auli Maxima w Zespole Szkół Nr 3 w Mławie odbyło się wspólne czytanie „Przedwiośnia” S. Żeromskiego w ramach akcji Narodowego Czytania objętej patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.


ksp Mława
Reklama

Szkoła już po raz czwarty zgłosiła swój udział do Kancelarii Prezydenta RP i zawsze otrzymujemy podziękowanie i okolicznościowy egzemplarz książki, które można zobaczyć w szkolnej bibliotece. Akcję prowadzi pani Bożena Rutkowska we współpracy z Joanną Czapską i Jackiem Witkowskim. Tegoroczne czytanie odbyło się w scenerii z lat dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to rozgrywa się akcja powieści Żeromskiego, zarówno nauczyciele jak i uczniowie zaprezentowali stroje z tamtych lat… Do czytania „Przedwiośnia” dołączyli się zaproszeni goście: poetka i mławianka pani Helena Grącka oraz kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Mławie – pani Agata Mierzwa. Była to świetna lekcja polskiego i historii, tym bardziej, że w 2018 roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania prze Polskę niepodległości.

autor i fot.: Zespół Szkół Nr 3 w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x