Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Złożenie PIT będzie prostsze


Naczelnik Urzędu Skarbowego w Mławie uprzejmie informuje o przyjętym przez rząd 28 sierpnia 2018 r. projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw, który przewiduje m.in. kolejne uproszczenia w rozliczaniu deklaracji PIT.


ksp Mława
Reklama

Począwszy od rozliczeń dochodów za 2018 r. podatnicy nie będą musieli samodzielnie sporządzać zeznań podatkowych- zostaną one sporządzone  przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) i udostępnione podatnikom na Portalu Podatkowym. Dodatkowo podatnicy, którzy złożą zeznanie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej otrzymają szybszy zwrot nadpłaty- maksymalnie w terminie 45.dni od złożenia zeznania.

Zeznania podatkowe będą dostępne od 15 lutego do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym. W przypadku rozliczeń za 2018 r. zeznania będą dostępne dla podatników – osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczych, składających zeznanie podatkowe na formularzu PIT-37 oraz podatników uzyskujących przychody z kapitałów pieniężnych (np. przychody ze zbycia akcji) składających zeznanie podatkowe na formularzu PIT-38.  Od rozliczeń za 2019 r. zeznania podatkowe będą dostępne również dla podatników- osób fizycznych prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą, którzy składają zeznanie podatkowe na formularzu PIT-36, PIT-36L lub PIT-28.

Bliższe informacje na temat projektu zamieszczono w informacji „ Złożenie PIT będzie jeszcze prostsze”. Link do komunikatu Złożenie PIT będzie jeszcze prostsze.

źródło: US Mława

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x