Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Zawadach


W poniedziałek, 3 września 2018 r. w Szkole Podstawowej w Zawadach odbyła się uroczystość otwarcia sali gimnastycznej. W tym wyjątkowym momencie w dziejach szkoły udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych i kościelnych.


ksp Mława
Reklama

Dyrektor szkoły Barbara Stańczak powitała zgromadzonych gości, m.in. wójta gminy Lipowiec Kościelny, pracowników Urzędu Gminy, radnych i sołtysów, księdza proboszcza, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie podziękowała wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tak pięknego obiektu. Dzięki oddaniu jej do użytkowania, szkoła doczekała się hali sportowej, na którą czekała wiele lat. Dotąd uczniowie zajęcia wychowania fizycznego odbywali w wiejskiej sali. Teraz mogą pochwalić się pięknym i funkcjonalnym obiektem.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: dyrektor – pani Barbara Stańczak, ks. Krzysztof Szwejkowski, wójt Gminy Lipowiec Kościelny – pan Jarosław Goschorski, przewodniczący Rady Gminy – pan Jerzy Wałkuski, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Agnieszka Szymańska oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Oliwia Sokołowska. Następnie proboszcz Krzysztof Szwejkowski poświęcił piękny obiekt sportowy. Nie zabrakło podziękowań, gratulacji i życzeń ze strony zaproszonych gości. Tu głos zabrali m.in. wójt – pan Jarosław Goschorski oraz przewodniczący Rady Gminy – pan Jerzy Wałkuski.

Kolejnym punktem programu było złożenie przyrzeczenia przez przedstawicieli klas, w imieniu wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Zawadach, o „współzawodniczeniu opartym na poszanowaniu zasad uczciwej rywalizacji w duchu rycerskim dla chwały sportu i honoru szkoły”.

Pani dyrektor zaprezentowała zebranym polską flagę, otrzymaną od Prezydenta RP, pana Andrzeja Dudy wraz ze stosowną dedykacją.

Oficjalne uroczystości związane z oddaniem sali gimnastycznej zakończyła piękna część artystyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zawadach, przygotowana przez panie: Annę Łopaczewską i Annę Nowicką.

autor i fot.: SP Zawady

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Jeszcze się do tego nie przyzwyczaiłeś? – przecież teraz to już taka norma, odkąd został podpisany konkordat ich wszędzie pełno, we wszystkim biorą udział i wszystko kropią święconą wodą, coraz mnie mają z tacy, bo ludzie już nie są tacy rzutcy, to mają nowe źródło dochodów: święcenie wszystkiego: dróg, chodników, rond, sal gimnastycznych, biur, itd.itd.

Tymon
Tymon
3 lata temu

A ten pan w sukience z pięknymi, koronkowymi rękawkami to coś kasy dołożył, że teraz bierze udział w otwarciu?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x