Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przechodzili przez jezdnię w niedozwolonych miejscach. Posypały się mandaty


We wtorek 4.09.2018 roku, na terenie powiatu mławskiego zakończono policyjne działania „NURD”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego.


Stróże prawa odnotowali 21 wykroczeń popełnionych przez pieszych, polegających głównie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Pięcioro kierujących pojazdami jednośladowymi popełniło błędy polegające na: braku oświetlenia, jazdę po chodniku oraz jazdę po użyciu alkoholu.

Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów oraz zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik/KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Debilu min 100 metrów musi być a nie 50.

Kalosz
Kalosz
3 lata temu

Po deszczu lepiej po tych pasach nie przechodzić, bo są tak śliskie, że to zagraża życiu i zdrowiu.

Marek
Marek
3 lata temu

Taka akcja powinna odbywać się nie raz na jakiś czas ale non stop bo przechodzień to święta krowa i uważa, że nie musi się rozglądać. Pchają się gdzie popadnie i na chama bo kierowca ma prawo im ustępować a pojazd powinien zatrzymać się dęba. Przydało by się nauczenie kultury pieszych bo to nie Indie a piesi nie krowy. W śród kierowców też są fenomeni nad zwyczaj uprzejmi przepuszczający pieszego który nie ma zamiaru przejść i tym tamują ruch lub pewni siebie jadący na oślep z telefonem w ręku i nie zważający na nikogo to też inny rodzaj krowy Indyjskiej.Panowie policjanci, przepraszam Panie bo jest was sporo i Panowie policjanci więcej takich akcji a i paliwa zaoszczędzicie na niepotrzebnych przejazdach.

rrtr
rrtr
3 lata temu

przez jezdnię można przejść z każdej strony skrzyżowania ! – niech Policja Mława do szkolky se idzie najsamprzód ! – niechaj zaprzestanom nasz pouczać ! a się doszkolom same !!! Suweren niech Policji zadaje pytania aby One musiały zajrzeć do kajeta !!! – można z dowolnej strony jezdnię przejść na skrzyżowaniu nawet gdzie nie ma namalowanego paska… ZEBRY znaczy się… głownie aby NIE STRASZYŁY nie nękały jak som niedouczone !!! i druga sprawa: jeśli na ulicy jest pomiędzy zebrami więcej jak 50 metrów to w połowie można se przejść spoko !!! i Policja muława niech muły nie będom !!! i niechaj się doszkolom bom widziałem jak nękają przechodniów nieoznakowane i chyba mandaty wypisujom nie umiejącym się lub zastraszonym !!! policja jak Cię dopadnie to zastrasza i NIE WYGRASZ więc Suweren niechaj nagrywajcie !!! każdom rozmowe z Strażą Miejską i Policją bo TYLKO nagranie może Was wybronić !!! spoko nagrywajcie policjantów aby se nie mogły nękać bezprawnie niechaj się doszkolom do kajetów najsamprzód zajrzom… przekornie piszem soro policja se jajca se czyni beztrosko i publicznie i niechaj se nie myślom !!! że Suweren będzie zastraszony … do policji przyjmujom z niższymi wymaganiami tera bo cza władzie umocnić a więc uważaj Suwerenie bo Ty zapłacisz jak będziesz w miejscu gdzie można Ci dowalić bezkarnie WIĘC spoko NAGRYWAJ ciekawe nagrania PUBLIKUJ !!! aby Policja se śmiechotek nie czyniła BEZKARNIE i w te kajety niechaj najsamprzód paczom – niechaj pokazujom zapisy Kodeks

NDZ
NDZ
3 lata temu
Reply to  rrtr

To tobie kolego rrtr potrzebne jest pilne szkolenie z podstaw języka polskiego. Jak to czytam to mam wrażenie, że „suweren” ukończył może 1-2 klasy szkoły podstawowej specjalnej. Skoro ledwo co piszesz to pewnie tak samo słabo czytasz, a jeszcze kwestia czytania ze zrozumieniem. Jeżeli jest to poza twoim zasięgiem to nie pouczaj co kto ma robić tylko sam weź się za naukę, na nią nigdy nie jest za późno.

Marek
Marek
3 lata temu
Reply to  rrtr

Widocznie sam tak się poruszasz po ulicy jak piszesz czy się wysławiasz i wlepili Ci pewnie mandat dla tego taki bulwers.

Inny
Inny
3 lata temu
Reply to  rrtr

rrtr nie będę się powtarzał, że jesteś niedouczony ale twoje wywody co do przekraczania jezdni dowodzą jednemu, że ty nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Prawo o ruchu drogowym jasno to precyzuje więc poczytaj będziesz mądrzejszy a może zdobędziesz też więcej wiedzy ogólnej. Życzę tobie powodzenia.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x