Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przechodzili przez jezdnię w niedozwolonych miejscach. Posypały się mandaty


We wtorek 4.09.2018 roku, na terenie powiatu mławskiego zakończono policyjne działania „NURD”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego.

Stróże prawa odnotowali 21 wykroczeń popełnionych przez pieszych, polegających głównie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Pięcioro kierujących pojazdami jednośladowymi popełniło błędy polegające na: braku oświetlenia, jazdę po chodniku oraz jazdę po użyciu alkoholu.

Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów oraz zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik/KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

7
KOMENTARZE

avatar
1500
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Debilu min 100 metrów musi być a nie 50.

Kalosz
Gość
Kalosz

Po deszczu lepiej po tych pasach nie przechodzić, bo są tak śliskie, że to zagraża życiu i zdrowiu.

Marek
Gość
Marek

Taka akcja powinna odbywać się nie raz na jakiś czas ale non stop bo przechodzień to święta krowa i uważa, że nie musi się rozglądać. Pchają się gdzie popadnie i na chama bo kierowca ma prawo im ustępować a pojazd powinien zatrzymać się dęba. Przydało by się nauczenie kultury pieszych bo to nie Indie a piesi nie krowy. W śród kierowców też są fenomeni nad zwyczaj uprzejmi przepuszczający pieszego który nie ma zamiaru przejść i tym tamują ruch lub pewni siebie jadący na oślep z telefonem w ręku i nie zważający na nikogo to też inny rodzaj krowy Indyjskiej.Panowie policjanci,… Czytaj więcej »

rrtr
Gość
rrtr

przez jezdnię można przejść z każdej strony skrzyżowania ! – niech Policja Mława do szkolky se idzie najsamprzód ! – niechaj zaprzestanom nasz pouczać ! a się doszkolom same !!! Suweren niech Policji zadaje pytania aby One musiały zajrzeć do kajeta !!! – można z dowolnej strony jezdnię przejść na skrzyżowaniu nawet gdzie nie ma namalowanego paska… ZEBRY znaczy się… głownie aby NIE STRASZYŁY nie nękały jak som niedouczone !!! i druga sprawa: jeśli na ulicy jest pomiędzy zebrami więcej jak 50 metrów to w połowie można se przejść spoko !!! i Policja muława niech muły nie będom !!! i… Czytaj więcej »

NDZ
Gość
NDZ

To tobie kolego rrtr potrzebne jest pilne szkolenie z podstaw języka polskiego. Jak to czytam to mam wrażenie, że „suweren” ukończył może 1-2 klasy szkoły podstawowej specjalnej. Skoro ledwo co piszesz to pewnie tak samo słabo czytasz, a jeszcze kwestia czytania ze zrozumieniem. Jeżeli jest to poza twoim zasięgiem to nie pouczaj co kto ma robić tylko sam weź się za naukę, na nią nigdy nie jest za późno.

Marek
Gość
Marek

Widocznie sam tak się poruszasz po ulicy jak piszesz czy się wysławiasz i wlepili Ci pewnie mandat dla tego taki bulwers.

Inny
Gość
Inny

rrtr nie będę się powtarzał, że jesteś niedouczony ale twoje wywody co do przekraczania jezdni dowodzą jednemu, że ty nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Prawo o ruchu drogowym jasno to precyzuje więc poczytaj będziesz mądrzejszy a może zdobędziesz też więcej wiedzy ogólnej. Życzę tobie powodzenia.