Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Maturzysto, ostatni dzwonek!!!


Trwa nabór do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie z Wydziałem Zamiejscowym w Mławie, jedynej w naszym rejonie uczelni państwowej, która nie pobiera odpłatności za studia.

Oferta obejmuje jedenaście kierunków kształcenia. Pięć kierunków to studia inżynierskie: informatyka, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, rolnictwo, elektronika i telekomunikacja, pozostałe to kierunki licencjackie: ekonomia, pedagogika, pielęgniarstwo, praca socjalna, bezpieczeństwo wewnętrzne, logistyka.

Nowością którą Uczelnia wprowadziła, są płatne praktyki studenckie. Studenci objęci tego typu praktykami otrzymują 2300 złotych stypendium miesięcznie. Dzięki praktykom będą lepiej przygotowywani do wejścia na rynek pracy, uczelnia zaś poszerza współpracę z przedsiębiorstwami.

Zdecydowana większość absolwentów opuszczających mury ciechanowskiej uczelni znajduje zatrudnienie. W przypadku pielęgniarstwa i kierunków technicznych wszyscy absolwenci uzyskują pracę zgodnie z kwalifikacjami.

Uczelnia posiada bardzo dobrze rozwinięty system stypendialny, pozwalający studiować studentom, którzy założyli niedawno własne rodziny lub wywodzą się z rodzin mniej zamożnych. W roku akademickim 2017/2018 stypendium socjalne wynosi od 500-650 zł a dla mieszkańców Domu Studenta lub stancji dodatkowo 250 zł. Stypendium rektora dla najlepszych studentów za osiągnięcia w nauce lub aktywność naukową od 800 do 1000 zł.

Dotychczasowa rekrutacja przebiega na podobnym jak w latach ubiegłych poziomie. Uwzględniając jeszcze wolne miejsca rekrutacja podstawowa potrwa do wyczerpania oferty nie później niż do 22 września 2018 roku. Największym zainteresowaniem dotychczas cieszą się kierunek pielęgniarstwo, pedagogika, ekonomia. Zapraszamy również na kierunki inżynierskie po których na absolwentów czekają ciekawe oferty pracy, również w naszym rejonie.

www.pwszciechanow.edu.pl

Artykuł sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]