Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

„Po co nam ten bal?!” – ten wyjątkowy spektakl macie szansę zobaczyć jeszcze raz!


Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego serdecznie zaprasza na ostatni spektakl operetki „PO CO NAM TEN BAL?!” Jakuba Balińskiego, która cieszyła się ogromnym powodzeniem w maju i czerwcu br. Będzie to pożegnanie nie tylko z tytułem, ale także i samym kompozytorem, autorem libretta i odtwórcą roli Alexa: Jakub Baliński rozpocznie bowiem od października studia na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.


ksp Mława
Reklama

Spektakl odbędzie się w sobotę 15 września o godz. 17:00 w sali koncertowej szkoły muzycznej. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia od wtorku 4 września w bibliotece szkoły muzycznej w godzinach jej otwarcia tj, w dni powszednie od 16:30 do 19:00 i w soboty od 9:00 do 14:00, jak również w dniu spektaklu na godzinę przed jego rozpoczęciem.

Streszczenie libretta:

Akcja dzieje się pod koniec lat 20. XX wieku. Do słynnego Grand Hotelu, którego goście szykują się do wielkiego letniego balu, przybywa dziedziczka fortuny Rose Anderson, by zaręczyć się z synem właściciela hotelu. Nie wie, że jej majątek ma posłużyć do spłacenia długów jej przyszłego teścia, który przegrywa wszystkie pieniądze w kasynie. Narzeczony nie przypada do gustu dziewczynie, która niespodziewanie dla samej siebie zakochuje się w Alexie, kelnerze hotelowym. On niestety też nie prowadzi na początku uczciwej gry, zakładając się o Rose z jej narzeczonym. W międzyczasie właścicielka kasyna domaga się spłaty długu ,w przeciwnym razie hotel zostanie wystawiony na licytację. Pojawia się zbiegły więzień, który w przebraniu sporo namiesza w akcji. Zaś pewna celebrytka niczym pracownik kulturalno-oświatowy organizuje hotelowym gościom taneczną rozrywkę. Czy uczucie Rose i Alexa przetrwa próbę czasu? Czy niecne zamiary właściciela hotelu się zrealizują? Czy pewnym nieudacznym złodziejom uda okraść się hotel podczas balu? I czy wszystko skończy się dobrze? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo podczas spektaklu okraszonego wątkiem miłosnym, ale i komediowym z nieprawdopodobnymi przebierankami, śmiesznymi gangsterami i efektownym tańcem nawiązującym do epoki lat 20. i 30. XX wieku.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

źródło: Michał Gogolewski, PSM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x