Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

26 granatów i 2 pociski artyleryjskie znaleziono pod Makowem Mazowieckim


26 granatów moździerzowych i 2 pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej zabezpieczyli policjanci z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznej makowskiej policji.


31 sierpnia dyżurny makowskiej policji otrzymał dwa zgłoszenia dotyczące znalezionych niewybuchów. Pierwsze miało miejsce w Sławkowie, gm. Sypniewo, gdzie podczas prac w pobliżu prywatnej posesji znaleziono pocisk moździerzowy, jak się okazało w głębi ziemi były kolejne pociski. W sumie zabezpieczono 26 sztuk pocisków moździerzowych.

Drugie zgłoszenie odnotowano w Kałęczynie, gm. Czerwonka, gdzie podczas prac na żwirowni znaleziono 2 pociski artyleryjskie. Policjant z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznej makowskiej policji potwierdził, że są to niewybuchy z okresu II wojny światowej.

Niewybuchy do czasu przekazania saperom zabezpieczyli funkcjonariusze makowskiej policji.

źródło: Opr. M. Winnik/KPP Maków Mazowiecki

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x