Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rzęgnowo – Dzierzgowo. Jechał VW Polo „na podwójnym gazie”, mieszkanka Ciechanowa powiadomiła policję


Komendant Powiatowy Policji w Mławie dziękuje za wzorową postawę obywatelską mieszkance Ciechanowa. Kobieta doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Taki czyn stanowi niezwykłe wsparcie dla działań Policji i powinien być przykładem oraz wskazówką dla innych osób, które są świadkami łamania prawa.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Nie po raz pierwszy na terenie powiatu mławskiego, obywatel reaguje na nietrzeźwych kierowców, którzy stanowią potencjalne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Tym razem o takiej sytuacji policjanci zostali poinformowani w czwartek, 30 sierpnia, br. Wzorową postawą obywatelską wykazała się mieszkanka Ciechanowa, która zareagowała na widok kierującego „na podwójnym gazie”. Kobieta widząc na drodze relacji Rzęgnowo – Dzierzgowo pojazd marki VW Polo, który jechał tzw. wężykiem, powiadomiła o tym Policję. Następnie zachowując środki ostrożności, zmusiła kierującego do zatrzymania pojazdu zajeżdżając mu drogę. Badanie alkomatem przeprowadzone przez mundurowych potwierdziło przypuszczenia kobiety. 49-letni kierowca VW Polo, mieszkaniec powiatu przasnyskiego, miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Mieszkance Ciechanowa za postawę godną naśladowania należą się podziękowania. Dzięki jej reakcji pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze. Komendant Powiatowy Policji w Mławie, insp. Artur Ryfinski, przesłał wzorowej obywatelce podziękowania, w których podkreślił, że współpraca z tak życzliwą i pełną zaangażowania obywatelką stanowi dla Policji zaszczyt.

Raz jeszcze dziękujemy za pomoc i życzymy Pani wszystkiego najlepszego oraz wszelkiej pomyślności.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik/KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x