Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Rzęgnowo – Dzierzgowo. Jechał VW Polo „na podwójnym gazie”, mieszkanka Ciechanowa powiadomiła policję


Komendant Powiatowy Policji w Mławie dziękuje za wzorową postawę obywatelską mieszkance Ciechanowa. Kobieta doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Taki czyn stanowi niezwykłe wsparcie dla działań Policji i powinien być przykładem oraz wskazówką dla innych osób, które są świadkami łamania prawa.


Nie po raz pierwszy na terenie powiatu mławskiego, obywatel reaguje na nietrzeźwych kierowców, którzy stanowią potencjalne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Tym razem o takiej sytuacji policjanci zostali poinformowani w czwartek, 30 sierpnia, br. Wzorową postawą obywatelską wykazała się mieszkanka Ciechanowa, która zareagowała na widok kierującego „na podwójnym gazie”. Kobieta widząc na drodze relacji Rzęgnowo – Dzierzgowo pojazd marki VW Polo, który jechał tzw. wężykiem, powiadomiła o tym Policję. Następnie zachowując środki ostrożności, zmusiła kierującego do zatrzymania pojazdu zajeżdżając mu drogę. Badanie alkomatem przeprowadzone przez mundurowych potwierdziło przypuszczenia kobiety. 49-letni kierowca VW Polo, mieszkaniec powiatu przasnyskiego, miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Mieszkance Ciechanowa za postawę godną naśladowania należą się podziękowania. Dzięki jej reakcji pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze. Komendant Powiatowy Policji w Mławie, insp. Artur Ryfinski, przesłał wzorowej obywatelce podziękowania, w których podkreślił, że współpraca z tak życzliwą i pełną zaangażowania obywatelką stanowi dla Policji zaszczyt.

Raz jeszcze dziękujemy za pomoc i życzymy Pani wszystkiego najlepszego oraz wszelkiej pomyślności.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik/KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x