Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Nowa nwestycja Osiedle Kameralne Mława GSM Investment
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Uroczystości pod Mauzoleum Żołnierzy Września w Uniszkach Zawadzkich


Oficjalne przemówienia, krótka modlitwa, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy – tak mieszkańcy powiatu mławskiego uczcili 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz Bitwy pod Mławą.

Słoneczne ogrody Mława

Tegoroczne obchody kolejnej rocznicy Bitwy pod Mławą miały skromną oprawę.  Jak co roku jednak towarzyszyły jej poczty sztandarowe szkół, instytucji i organizacji, Mławska Orkiestra Dęta i harcerze. Oficjalne przemówienia wygłosili senator Jan Maria Jackowski oraz burmistrz Sławomir Kowalewski, który przy tej okazji m.in. wspomniał, że inscenizacja Bitwy pod Mławą na polach w okolicy Mauzoleum w tym roku nie odbyła się z powodu wygórowanych żądań finansowych rekonstruktorów. Modlitwę za poległych  poprowadził ks. dziekan Ryszard Kamiński. W tym roku bardziej licznie niż zwykle pod Mauzoleum składali kwiaty przedstawiciele nie tylko kombatantów, władz samorządowych, instytucji i służb, ale też przedstawiciele komitetów wyborczych.

Ostatnim akcentem uroczystości było zapalenie 864 zniczy pod Pomnikiem Piechura upamiętniających ofiary Bitwy pod Mławą.

Niejako na marginesie tych uroczystości, warto wspomnieć, że od ubiegłego roku  Mauzoleum Żołnierzy Września oraz Pomnik Piechura w Uniszkach Zawadzkich na nową iluminację. Na wzgórzu pojawiło się w sumie 7 nowych lamp, a trzy lampy hybrydowe podświetlają wejście na wzgórze. Jest też nowa, większa i podświetlona tablica informacyjna. To efekt starań gminy Wieczfnia Kościelna, która w ramach programu „Rozwój szlaków turystycznych, dydaktycznych i ścieżek rowerowych” uzyskała 50 tys zł dofinansowania i dołożyła do tej kwoty środki własne.

JK

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

114
KOMENTARZE

1500
Z bliska

Najbardziej w tych wszystkich uroczystościach, denerwujace, jest to, ze bierze w nich udział skompromitowany przez swe zachowania, na krajowym forum senator Jan Maria Jackowski, trzeba nie miec za grosz ,wstydu aby brac udział w takich uroczystosciach. Ale ten typ działa czy tak ma MOZNA IM PLUĆ W OCZY A ONI TWIERDZĄ ZE TO DESZCZ PADA. ale w PIS takich aktywistow jest wiecej, i przedstawicielom tej partii, chcecie, dac mandat Radnego, @@@@-ki na uslugach.

popieram Marlona

Marlon , podzielam – STOP klanom Wojnarowskich !

Z bliska

I STOP !!!! dość. oszołomów, z PIS, popieram klan PSL z kandydatem Burhackim na czele. WYGRAMY. WYGRAMY !! Kowalewskiego do Trzcinca oddamy.z

Z bliska

Przepraszam odwaliło mi to był zart zobaczcie kto stoi obok i wszystko jasne

Z bliska

Naprawdę cu odwalilo, skoro poslugujesz się, moim nickiem, proponuje ci bardziej pasujacy do Ciebie, ,OSZOŁOM

Hard

Stop PSL! Zatrzymać ten cyrk który rządzi 16 lat.

Anonimowo X

Cyrk bedzie w Mławie, polecam przyda ci się, a spotkasz tam swoje towarzystwo.

znajomy

Pani Karpińska i Pani w PiSIE ? Świat sie do góry nogami przewraca !

Z bliska

No i sie przewrocil, przynajmniej w wykonaniu, twej dobrej znajomej, ktora bardzo liczy na to, ze się zalapie do Rady Miasta–sam wiesz ze 2,500,- drogą nie chodzi, no i zdecydowala, ze tylko z ekipa PIS znajdzie te 2,500. Tak tak kobiety zawsze potrafią dobrze liczyć

bogdan

Mogiła Żołnierzy Września na cmentarzu na Wólce jak co roku zapomniana. Ani jednego znicza, ani jednej wiązanki. Tak samo na mogile żołnierza wlesie przy drodze do ul. Piekiełko. Wstyd.

Z bliska

Tak to naprawdę WSTYD. Myślę ze tylko dla tego, ze wladzom miasta za daleko na Wólke, ale gdzie sa tamtejsi akrywisci DOBREJ ZMIANY. Radni Krajewski, Pszczolkowska, Prusinowski, Wilamowski a dlaczego o tym nie pomysleli, przew. KOMITETÓW OSIEDLOWYCH. Mogę zrozimiec ze nie bylo fotoreporterów, ale czy takie rzeczy jak pamięć o tamtych BOHATERACH robi się tylko na pokaz. Wladze się nie popisaly, ale przefstaeiciele Wolczanskiej spolecznosci, także…

Stefan

Na Wólkę zawsze mają wywalone. A w lesie jest grób sowieckiego żołnierza…

Z bliska

A czy sowiecki żołnierz nie byl czlowiekiem, jemu tez powinno sie zapalić świeczkę.

wstyd

Sowiecki zołnierz był żwyrodniecem który zabijał Polaków – Katyń, gwałcił polskie kobiety, nie oszczędzajac staruszki i male dziewczynki, rabował i zabrał nam woność na 50 lat. Z blika komuchu idź świetuj z sowietami i zamilcz bo wstyd że takie czerwona gnida jak Ty, jeszcze się uchowały.

Z bliska

A mi jest wstyd czytać takie wypociny tak to prawda, byl Katyń, a czy w Polsce nie bylo takich jak piszesz zwyrodnialcow, za komuny też byla Wolność, do ktorej teraz zmierza PIS, majac w swoim gronie komuchow. Tylko że my Polacy caly czas zyjemy przeszłością, a to jest historia, i niech to zostanie w naszej psmieci. Najwyzszy czas abysmy zaczęli żyć przyszłością. Jest mi wstyd za ostatnie twe zdania, i nie ublizaj „baranie” ludziom ktorych mie znasz, naprawdę jest mi wstyd, ze taki inteligent jak TY robi z siebie IDIOTE.,POWINIENEŚ MILCZEĆ

wstyd

Z bliska – czć od Ciebie czerwoną padlinę, PIS CI przeszkadza bo dobiera się do takich jak Ty, co powinni po 1989 zniknąć na zawsze. Idz palić żnicze na grobach swoich czerwonych towarzyszy, zamiast obrażąc na tym portalu porząnych ludzi.

z bliska

Najpierw sam obrażasz a pózniej masz pretensje że ciebie si e obraża. A padlina si e teraz prezentuje w twoim wykonaniu, to jest jeszcze gorsze niż komuna. Dla porządku i gwoli prawdy chciałem ci powiedzieć, że i w Rosji i w Polsce, byli tacy zwyrodnialcy którzy mordowali wlasnych współbraci, tylko że w Polsce takich ludzi nazywa się ŻOŁNIERZAMI WYKLĘTYMI..A PIS mi przeszkadza bo robi to samo co komuna, a ze ma takie wierne pieski jak ty które szczekają, ale wiedz że karawana jedzie dalej bez ciebie, Twoje jest to co wystukasz na klawiaturze, ale te twoje wypociny nic nie zmienią,… Czytaj więcej »

wstyd

Z bliska Ty szumowino, jak śmiesz porównywać żołnierzy wyklętych do stalinowskich oprawców. Idź precz z tego miasta i z polskiej ziemi.

Z bliska

Najlepiej by bylo jak taka szumowina jak TY, wyprowadzila by sie tam z skąd przyszła, bo twoj zasob słów, jest adekwatny, do wiejskich cwaniaków. Ciemniaku wśród
Zolnierzy Wyklętych , byli także patrioci, ale byly także bezwzględne szumowiny tak jak TY ktore nie liczyły się z nikim, i z niczym. Ja jestem i zostanę Polakiem od urodzenia, i na starosc nie myślę opuszczac kraju, a ty szumowino ze swym slownictwem jak ulał pasujesz, do ruskiej armady. Aż dxiw ze w Mlawie uchowala się taka szumowina!!!!

Wstyd

Dla mnie jestes czerwona gnida

Z bliska

No i niech tak zostanie, wolę być czerwono gnida, niz takim bezmozgowcem, jak TY. A na przyszłość jedna rada dla Ciebie, abys zmienił ten swój nick, bo powinieneś wiedzieć że —wstyd to jest kraść, i z d++y spaść

Wstyd

Precz komuchu z tego miasta!

z bliska

BARDZO ALE TO BARDZO –współczuje sympatykom mławskiej piłki nożnej ze w swych szeregach mają taką szumowinę jak gość o nicku” Wstyd”, to naprawdę wstyd że tacy IDIOCI są w naszym środowisku, no ale cóż i tacy muszą być aby zaśmiecać portale swymi wypocinami, tak jak pisałem gościu musiałeś naprawę spaść i przez to masz coś z głowa nie w porządku.

Z bliska

Prawicowy, Patryioto, a czy to miasto Mława jest twoją własnością, ze tak ochoczo byś wszystkich ktorzy mają inne zdanie wyrzucal. To bardxo źle swiadczy o tobie, kmiotku, przyszedłeś do miasta, i nie potrafisz sie w nim odnaleźć

Maro

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę !

Z bliska

Czyżbyś pisal sam o sobie, czerwony BARANIE

Z bliska

ZWYRODNIALCEM. To jesteś sam, aż.wstyd że taką miernote nosi mlawska ziemia

ehhh

Skoro ani jeden znicz się nie palil to Ty też nie zapiliłeś tam nic, taki z Ciebie patryiota do krytykowania innych.

z bliska

Tak nie zapaliłem tego znicza na tych mogiłach- -ale przyznasz że to nie znaczy że błędy ludzi ze świecznika mławskie polityki, nie mogę im wytykać na portalu, a może za rok będzie inaczej, to znaczy normalnie, bo czy to POLSKI czy RUSKI ŻOŁNIERZ TO BYLI LUDZIE , KTÓRZY KAŻDY NA SWÓJ SPOSÓB walczył abyśmy my dziś mogli pisać i mieć WOLNOŚĆ w swym postępowaniu, bo tego nikt nam już nie zabierze chyba że DYKTATURA pisowskiej władzy, trzeba mieć tylko nadzieje że POLACY na to nie pozwolą.

Sylwano

Czekam na tego 4 kandydata. Czy to prawda , ponoć spanikowal?

Z bliska

Czekaj cierpliwie a na pewno się do wiesz, zresztą sam możesz się zgłosić ,moze Cię zaakceptują, jak jesteś taki odważny,.jeden telefon do pelnomocnika, i juz.możesz byc kandydatem JA sie zgłosiłem ale emerytów nie przyjmują.

Marek

A burmistrza nie było, czy codziennik go nie zauważył?

nieLubięPisu

Był… 1 kolumna, 6 zdjęcie od góry, pan burmistrz składa wieniec…

sympatyk

Tylko Pan Marek Kiełbiński w cuglach pokona tego człowieka z Ciechanówka !

Z bliska

Jesli masz takich faworytów w wyborach , to Ci bardzo wspolczuje, ten twój faworyt nie potrafi zdania slecić, zastanów się masz jeszcze czas, a jak nie to lepiej zostan w domu, po co psuc statystyki, o nabijać glosy Kowalewskiemu

Mławianin

„…tak mieszkańcy powiatu mławskiego uczcili 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej…”
A gdzie Ci mieszkańcy? Poza działaczami, świtą burmistrza i młodzieżą nie ma nikogo.

anonimowo

SPOŁECZEŃSTWO Mławy od dosyć dawna nie bierze udziału w takich patriotycznych, uroczystościach, j jest to bardzo zle,—ale to społeczeństwo, można od naleść, jak tłumnie szturmują Biedronki I INNE MARKIETY, bo zrobili promocje. Niestety taka jest mławska rzeczywistość, i nie tylko mławska.

Lokalny patriota

Widać nowe twarze w PIS. Czyżby brali kogo popadnie. Takich słabeuszy już dawno nie widziałem. A gdzie był kandydat pisiorków na burmistrza bo mi umknęło. Tyle obiecywał a nawet rzetelnie i merytorycznie nie potrafi dyskusji prowadzić na swoim profilu. Może przyszła Pani radna powiatowa zabierze głos bo zdjęcia i kwiatuszki to nie wszystko. PSLuszki jak zwykle bardzo licznie całą „rodzinką”. Burmistrzunio widzę że nadrabia straty wizerunkowe po blamażu z Bitwą pod Mławą. Ach ta lokalna polityczna

Z bliska

A ten Pan slusznej postury, ktory caly czas, się kręci przy pisowskich mlawskich aktywistach, wyglada mi na ich o ochroniarza.

Z bliska

KANDYDAT pisiorow bardzo źle się czuje w takim tlumnie

Lokalny patriota

Taka sierotka wśród wilków

Jan

dzisiaj Pan Premier Morawiecki wypowiedział sie jednoznacznie na temat Pslu , oczywiście bardzo krytycznie, dlatego ta partia nie ma już nic ciekawego do zaproponowania.

Jarząbek

W wyborach samorządowych przede wszystkim liczą się ludzie, a nie partie.
Tak, PIS teraz wszystko i wszystkich oczernia, przed chwila Jaki też oczerniał, bo chodzi o to, żeby nar€d głosował na najlepszych czyli na PIS. Liczą, że w całej Polsce będą mieli przewagę w samorządach.

Marlon

Stop dla PSL, stop klanom rodzinnym.

Z bliska

Ale najlepiej dziś wypowiedziała się Prof. STANISZKIS u Olejnik, ze Działania PIS, to czysty bolszewizm, i taka jest prawda

Anonimowo

Bo ten Pan premier, to „watażka” postawiona na to stanowisko przez naczelnika Kaczyńskiego, i taki sam kłamca jak on chce zmieniać historie ale tylko przez kłamstwa, a to co bredzi na tych spotkaniach, to się kupy nie trzyma, bądzcie cierpliwi, jeszcze się doczekacie tego dobrobytu kupywanego za pieniądze społeczeństwa. Kosiniak Kamysz powiedział NIECH PAN PRZESTANIE KŁAMAĆ, ale te apele spływaja po nawiedzonym Premierze jak woda po kaczce.

koleżka

no Konradek sie nie miesci w te ciuszki

Anonimowo

–pewnie przeszkadza ci wygląd Wojnarowskiego , bo sam wyglądasz jak patyk, tak się upasłeś na tym 500+, i bieganiem za pisowskimi marionetkami.

z bliska

Nie martw się kupi sobie drugie ciuszki stać go na to..

mieszkaniec sztuk 1

czytelniku jak masz taką wiedzę to powiedz czy Burchacki jest jakąś rodziną z tym nauczycielem słynnym, i czy ten nauczyciel jest z Wojnarowskim, bo , tak mówią na miescie

Anonimowo

Tak słuchaj tego co mówią na mieście, zwlaszcza pisowski suweren ,a będziesz szczęsliwy jak W RAJU, KTÓRY ZAPEWNI CI WYBÓR KIEŁBIŃSKIEGO NA BURMISTRZA MIASTA.

Giewont

Nagle zaczął zauważać dziury w drogach żenada.

z bliska

Powinieneś pamiętać że co nagle to po diable—-i będzie BĘC!!!

Giewont

Pewnie będzie działał tak intensywnie jak w powiacie

Wólka

Czyli dalej NIC. Tylko kaskę bedzie mial wiekszą i pewnie o to chodzi.

Giewont

Burchacki 8 lat w starostwie czy coś zrobił dla miasta ?

NIE_Kowalewski_NIE

Jestem tak zdegustowany i mama dojść Kowalewskiego, że jak miał by zastąpić tego butnego i mściwego włodarza, mogę w ciemno oddać głoś na Burchackiego, mimo to że nie kojarzę człowieka i nawet nie wiem jak wygląda. Ale czas powiedzieć dojść największemu szkodnikowi Mławy. Pora na kogoś kto zacznie robić coś dla naszego pięknego miasta.

Anonimowo X

To znaczy ze Ci co pisza i wytykaja bledy Burmistrzowi, nie są sami. Tak trzymaj, aż do wyborów, Ja tez glosuje na Burchackiego, i prośba do kandydata, czas zwiększyć swą aktywność spotkań z mieszkancami.

Gość

Nie ruszaj mamy Kowalewskiego buraku!

z bliska

a DLACZEGO???—- MAMA Burmistrza była ostatnio na wycieczce z Radnym Kacprzakiem, tym samym robi się osoba publiczną.

Art

Giewont myślisz ty trochę. Starostwo to powiat. Miasto to miasto. Weź zastanów się co ty piszesz.

Madrzejszy od ustawy

Art ty pomysl. W miescie nie ma dróg powiatowych ????

Anonimowo X

Jesteś tak samo madry, jak Giewont, obydwaj zyej madrosci piszecie glypoty, są drogi powiatowe i wojewodzkie w miescie ale za to odpowiadają firmy drogowe poprzez zlecenia i finansowanie przez Starostwo

Anonimowo X

A co mial zrobicr byl pracownikiem, wykonywal to co Rada Powiatu uchwalila, czyżby to dla ciebie byl naprawdę Giewont, ze nie mozesz zrozumiec prosty rzeczy, i trzeba lopaty żeby ci to wlozyc do tej pustej lepetyny

Czytelnik

Zobacz co zrobił dla Ciechanowa. Tam jest sekretarzem miasta I tam działa od kilku lat! W starostwie ma jeden głos na 5

Swój

No w Ciechanowie to nie on sie wykazuje tylko prezydent nie przypisujcie mu tego czego nie robi.

Z bliska

Po to jest Prezydent, zeby zbierac pochwały za to co przygotują i zrobią jego ludzie, czy tak ciezko Ci zrozumieć tr proste zależności.

Tomasz

No pewnie ………..jeszcze zrób z Prezydenta Ciechanowa marionetkę, ktora tylko pozuje do zdjęć , a wszystko robi szanowny pan sekretarz ha ha ha, a na czyje polecenie to robi ? o pewnie przy Twoim rozumieniu to sam z siebie z dobrego serca

Z bliska

W wiekszosci tak to wyglada, bo Prezydent, jest pd reprezentacji, w wiekszosci, materialy i propozycje przygotowuje Sekretarz, tym bardziej że ma do tego przygotowanie zawodowe, ale co ja ci będę tlumaczyl jaj ty i tak wiesz swoje

Max

No właśnie 1 glos na 5 to znaczy że nie posiada siły argumentacji żeby przekonać 4 a co dopiero przekonać kilkunastu radnych gdyby został burmistrzem.

z Wólki

Jest też celebryta z Wólki Pan radny Prusinowski. Żadnego zdjęcia nie przepuści. Czy może ktoś wie, czy po przejęciu nowego stanowiska, ktoś objął jego poprzednie? Czy Pan Prusinowski jest nie do zastopięnia i nie ma godnej osoby do jego zastąpienia? Czy może to byl sztuczny etat, jak to było za PRL, każdy towarzysz musial miec pracę to sie mu tworzyło sztuczne stanowiska…

Anonimowo

Nie tylko za PRL za PIS także stworzoną stanowisko dla wybitnej Premier Szydlo, a Prusinowski, on tylko chadza tam gdzie robia fotki, moze osoba do jego zastapienia jest ale nie za tego Burmistrza.Pamietajcie aby podczas teych wyborow, odstawić tego tego celebryte, na aut, dosyc takich nieudacznikow, na Wolce. są lepsi ksnsydaci na Radnych.

Mira

Czy policję to już nawet na kwiaty nie stać? Hihihi

psil

widać jak sie młody Wojnarowski dopasł .

mel

przeciez to nie on.

Leny

Dopasl się będąc tym dyrektorem w warszawie

mieszkaniec

Burchacki równa się Wojnarowski , to oczywiste ! Czy dalej chcemy Wojnarowskich w samorządach Mlawy i Powiatu? Ponadto Burchaccy to rodzina Wojnarowskich. Ja mówię dość tej Dynastii panującej 20 lat !

Czytelnik

Rozumiem, że kampania kieruje się swoimi prawami ale to co napisałeś Szanowny mieszkańcu, to najczystrze pomówienie. Bo nie wiem, czy masz świadomość że Burchackiego i Wojnarowskich nie łączy rodzina.
A więc zanim coś napiszesz to się 10 razy zastanow, bo może to się dla Ciebie wiązać konsekwencjami prawnymi.
To że ktoś startuje z PSL nie oznacza że jest rodziną z Wojnarowskim. Nadto warto dodać że Burchacki nie jest nawet czlonkiem PSL, lecz sympatykiem.

Mkm

Mało wiesz. Burchacki i Wojnarowski to rodzina i jedna klika.

Anonimowo X

Nastepny sie pcha pod paragraf, a ty miernoto jesteś z kliki Pis. A nawet gdyby tak było chociarz wątpię w te wasze brednie, wolę klike jak sam piszesz, Wojnarowskich niz klike Pisowskich miernot.

Anonimowo X

Masz racje czytelnik, Pan Burchacki winien zglosic to do prokuratury te pomowienia aby takim idiotom odechcialo się pusac takie bzdury, a jest to na bank pisowiec, bo tylko tam jest siedlisko, takich oszołomów

mławianka

Ja mam dość królika ze swoją familią i znajomymi, których poobsadzał w UM i jednostkach podległych. Nie na darmo powiększył zatrudnienie x 2, żeby upchnąć miernych ale wiernych przydupasów. 12 lat rządzenia Mławą mu wystarczy, wystarczy do końca życia. Koniecznie trzeba przewietrzyć ratusz, przynajmniej ratusz.

Kris

Do mieszkaniec
Oczywistym jest to że nie posiadasz wiedzy i wypisujesz bzdury. (Chyba że na zamówienie)

Anonimowo X

Tylko na zamowienie, sa pisane te bzdury, a mieszkaniec ma wiedzę, od DOJNEJ ZMIANY CZYLI PIS, zgadzam sie z postem mlawianki, dość tych przydupasow Kowala, idzmy grwmialnie do urn, i zrobmy wspolnie porządek w Ratuszu, wybierajac nowy calkowicie sklad Radyi Burmistrza, ktory na pewno przewietrzy ratuszowe pokoje, i jednostki podlegle miastu, dość tych nieudaczników ktorzy nie potrafią napisac w terminie wniosku o dofinansowania z funduszy UE.

Z bliska

Przrstan pisac te bzdury, i nie mysl, ze jak sier ukryles pod nickiem, mieszkaniec, ro nikt Cię nie znajdzie, powinieneś wiedziec ze Burchacki, w trybie wyborczym zgłosi to oczernianie do odpowiednich wladzy, a oni już cie na.pewno odnajdą.

Mieszkaniec sztuk 1

He he nerwy wam puściły skoro straszycie ludzi prokuraturą i sadem to teraz widać jak działa wasza wolnosc slowa i demokracja a w tym poscie nie ma nic czym prokuratura mogła by sie zająć bo czym ?
Ewentualnie sąd moze zadać sprostowania ale to wy musicie udowodnic za nie jestescie rodziną jesli wniesiecie pozew
No to na wypisy ksiąg parafialnych poczekamy 5 -8 lat wiec trzymajcie nerwy na wodzy albo czytajcie kodeksy

z bliska

I jak tu z taką @@@-ką prowadzić polemikę, mecenas się znalazł, zgodnie z tym co robi PIS na każdego się znajdzie kij, także i na ciebie miernoto, mądrala jak przestudiowal to w google–dobrze że chociarz wiesz jak poruszać się w internecie—ale przestań udawac takiego specjalistę od wszystkiego

z bliska

Wojnarowscy mogą być, ale ten który jest w Radzie Miasta, mógł by już dać sobie spokój, i przestał biegać po sali licząc głosy, zwolnijmy go z tej roli, to apel do mieszkańców ul. Wójtostwo, lepiej wysłać go gdzieś na Wójta. Ale w dobie takiego postępu, żeby nie było, elektronicznego liczenia głosów–to prawdziwy skandal.

Serio

Miał startowac jeszcze ten ktoś 4 bezpartyjny…ponoć stchorzyl. Zwykły zadymiarz tylko mordę drze.

Senior

Gdyby nie był tchórzem to wystartowałby

Anonimowo X

Zachowaj trochę cietpliwisci a wszystko w swym czasie się dowiesz

Z bliska

A no wlasnie, jak ktoś ma inicjatywę i cos robi dla , swej spolecznosci,to najlepiej nazwac go „zadymiarzem” najlepiej robić tak jak TY miernoto siedzieć przy kompie i przypinac łatki, tym co angażują sie dla innych wspolmieszkancow, nazywać zadymiarzami. Mam wrażenie że to słowo idealnie pasuje do Ciebie.

Jerzy

Burchacki to jedyny merytoryczny kandytat w tej chwili – facet ma doświadczenie z ciechanowskiego zaplecza, to widać na pierwszy rzut oka…

Maro

Super, opowiadasz o jakimś krasnoludku którego nawet twarzy nie znam. To że jest w PSL i ma liczne rodzine powiązania, dzięki czemu cała familia go tu wychwala to słabe fundamenty na wygraną.

Kris

Maro nie jestem spowinowacony z kandydatem i ja tez nie znalem twrzy Burchackiego, wiec zrobilem maly re search i postanowilem zaryzykowac i dac szanse a raczej kredyt zaufania. Pozyjemy zobaczymy minie 5 lat i wtedy ocenimy czy wybor byl wlasciwy. A to ze startuje pod bandera PSL nie oznacza ze jest z tego ugrupowania. Jest SYMPATYKIEM.
Pozdrawiam.

Anonimowo X

K rasnoludku zajmnij się lepiej Kielbinskim, ktory cie tak nauczyl abyś byl jego klalierem, i wtedy zrobi cie sie lzej na duszy. Zapamietaj Burchacki to gwarancja, bardzo dobrych rządów, w mlawskim samorzadzie. A tego Mławie potrzeba aby e spokoju posplacac dlugi Kowalewskiego, i aby Mlawa wyszla na prostą drogę do sikcesu.

Art

Pan Burchacki to wyjątkowy specjalista w pozyskiwania środków z UE dzięki którym Mlawa może stać się miastem z przyszłością .

Fakty

Coon zrobił dla Mławy? Co on pozyskał?

Kris

Fakt a Ty co zrobiłeś dla miasta. Co pozyskałas/es. ???

Art

A kiedy miał coś zrobić jak poraz pierwszy startuje jako kandydat na burmistrza Malwy. Dajmy mu szanse !!

Nepotyzm

A Tobie etat w urzędzie miasta? Zdradź jakie stanowisko Ci się marzy ?

Anonimowo X

Mi sie marzy, caly czas, tak jak tobie bycie klakierem Dojnej Zmiany.

Z bliska

Najlepiej jak na ten etat sam bys się załapał, wtedy bylo by OKY. tylko ze to są za wysokie progi na twoje nogi.

Anonimowo X

Pozyskalr taką niedojde jak ty, ktory zadaje tak glupiutkie pytania.

asaf

Panie Burchacki,a gdzie Pan był w zeszłym roku? Nie ma chłopa 4 lata w Mławie, rzuca obiecanki cacanki i myśli, że wygra.

Anonimowo x

To pewne jak w banku że wygra Pan BURCHACKI, gdzie był dojeżdzał do pracy w Ciechanowie. Zastanawia mnie dlaczego na jednym z mławskich portali, jeden z mieszkańców rzucił myślę że do nas wszystkich pytanie cyt. CZYIM BURMISTRZEM JEST KOWALEWSKI, NAS MIESZKAŃCÓW CZY DEWELOPERÓW??? czekam na Twoją odpowiedz, tak ci e wszystko interesuje to pewnie i z tym sobie dasz radę.

do asaf

Pan Marcin Burchacki zapewne pracowal w tym czasie a nie jak ty siedzisz i piszesz beznadziejne hejty

Anonimowo X

Żeby tylko beznadziejne, po prostu glupie, ale tak go nauczył, jego góru Pan Kielbinski niemowa, a sam się rozgadal w poparciu swego kandydata, jaj ojciec Tadeusz w tv TRFAM

Wyborca

Za to Kowalewski jest na każdej uroczystości , nawet gdyby otwierali szalet miejski to Kowal będzie przecinał wstęgę. Taki ma charakter po prostu. Dziwię się tylko dlaczego nie przemawiał wójt gminy Wieczfnia, bo to przecież jego teren? pewnie Kowalewski ubłagał go o swoją przemowę bo by mu chyba żyłka pękła.

Las

Masz racje jego styl wypowiedzi wstydu, nam mieszkancom Mławy nie przynosi ☺

Anonimowo

A co mu zostało —tylko bieganie po uroczystościach i robienie oraz dobre ustawianie się do zdjęc na pamiątkę, będzie miał co oglądać w tej swej wiejskiej posiadłości.

Lokalny

Ano zapewne Pan Marcin pozyskiwal dla Ciechanowa srodki z UE… Jak widac po 12 latach nieudolnych rzadow silnie lobbowanego Jasnie Panujacego skladanie kwiatow nic w tej kwestii Mlawie nie pomoglo.

Kris

asaf
Ja uwazam ze Pan Burchacki ma duze szanse, a w Mlawie przebywa codziwnnie, mieszka tu. Wielu z nas pracuje poza Mlawa, i dostrzega roznice w rozwoju okolicznych miast.
Pozdrawiam

wyborca

Pan Marcin Burchacki TAK, Kowalewski nigdy więcej.