Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pułapka na polu kukurydzy! – mławska policja ostrzega


Mławska policja ostrzega! W ostatnim czasie na terenie powiatu mławskiego odnotowano zdarzenia awarii sieczkarni kukurydzy. Ktoś zaczepia na pędach kukurydzy elementy metalowe, które niszczą drogie maszyny. Policja apeluje o ostrożność.


Na polach powiatu mławskiego coraz częściej dochodzi do awarii sieczkarni kukurydzy. Podobne zdarzenia odnotowano również na terenie powiatu działdowskiego. Element metalowy, np. żelazny pręt, śruba przywiązana do kolby kukurydzy to wkładka mająca na celu zniszczenie sieczkarni polowej. Niestety, takie zjawisko zdarza się od czasu do czasu i jest ewidentnym przykładem przestępczej działalności człowieka.

W środę, 29 sierpnia zostały zgłoszone dwa zdarzenia umyślnego uszkodzenia sprzętu rolniczego. Doszło do nich na polu z uprawą kukurydzy na terenie miejscowości Szreńsk i Kosiny Stare. Sprawca w obu przypadkach, poprzez zamocowanie na rosnącej łodydze kukurydzy elementu metalowego spowodował w trakcie koszenia pola uprawy kukurydzy do uszkodzenia elementów tnących w sieczkarni niszcząc drogą maszynę. Nie ma wątpliwości, że ktoś zrobił to celowo. Żeby sieczkarnia zebrała taki pręt, to musi być on zawieszony nad ziemią. Metal przypadkowo rzucony na pole nie wpadłby w zęby sieczkarni – mówią rolnicy.

Jakikolwiek jest motyw działania sprawcy, efekt tego jest dla właściciela sprzętu przykry i zazwyczaj kosztowny, dobrze jeszcze, jeśli nic nikomu się przy tym nie stanie. Ostre elementy na polu lub drodze umieszczane po to, by uszkodzić koło, metalowe przedmioty umieszczane w zbożu lub kukurydzy, aby zniszczyć drogą maszynę… Zawiść, zazdrość, a może chuligańskie wybryki?

Komenda Powiatowa Policji w Mławie, zatem przestrzega przed tego typu uszkodzeniami sprzętu rolniczego. Apeluje o ostrożność, zwracanie uwagi na podejrzane osoby, pojazdy przy polach oraz niezwłoczne powiadamianie Policji po uzyskaniu informacji mogącej ustalić sprawcę podobnych zdarzeń.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik/KPP Mława

fot. KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kolo
Kolo
3 lata temu

Ten człowiek to zupełne zero zwyczajny cham oby nie żałowal jak coś u niego się wydarzy

Rolnik
Rolnik
3 lata temu

Skurwysyństwo bo inaczej tego nie mozna nazwać. Rolnik ciężko pracuje żeby mieć i utrzymać taki sprzęt a znajdzie się taka łajza co nie pomyśli a narobi szkód tylko. Kogoś takiego złapać i niech płaci za naprawę sprzętu!!!

Adam
Adam
3 lata temu

To tylko konkurencja moze taki rzeczy robic kiedys byla jedna maszyna na pare wsi teraz jest 5 i to porzadnych sprzetow na kore rolnic biora nie male kredyty wiec ta maszyna musi na siebie zarabiac

Lolo
Lolo
3 lata temu

Typowy homo sapiens,zło,zabijanie,krzywda,donosy,mniej mniej niż Ja,wstyd być człowiekiem

Człowiek
Człowiek
3 lata temu

Jakim trzeba byc zerem aby to robic. Pamiętaj zło również wraca. Bardzo dużo wysiłku kosztuje uprawa a później ten ktoś ( …….) tak robi

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x