Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ciechanów. Ponad 810 tys. zł dofinansowania dla miejskich szkółWartość całego projektu wynosi 1 022 527,20 zł, z czego przyznane zewnętrzne dofinansowanie to aż 871 591,20 zł – w tym unijne dofinansowanie w wysokości 818 021,76 zł oraz 53 569,44 zł z budżetu państwa. Wkład miasta będzie niepieniężny. Dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych m. in. dla 38 grup, czyli dla 252 uzdolnionych uczniów, zostaną zorganizowane zajęcia rozwijające wiedzę i umiejętności. W sumie przewidzianych jest 2280 godzin takich zajęć. Jeżeli chodzi o zajęcia wyrównujące, będzie to 3390 godzin – dla 649 uczniów zostanie utworzonych 113 grup. Powstanie także 48 grup dla 201 uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, na co złoży się 1440 godzin zajęć. 720 godzin zajęć z programowania przewidziano dla 84 uczniów w 12 grupach. Przeszkolonych zostanie 141 nauczycieli – dla 15 grup odbędzie się 114 godzin zajęć.

W ramach zadania zaplanowano wsparcie, obejmujące łagodzenie zdiagnozowanych problemów i deficytów u uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zajęcia specjalistyczne będą służyły wyrównaniu dysproporcji edukacyjnych w trakcie procesu kształcenia. Planowane są zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, które mają na celu usprawnianie funkcji spostrzegania wzrokowego, funkcji słuchowej, orientacji przestrzennej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, funkcji motorycznych; rozwijanie pozytywnej motywacji do pracy. Organizowane będą zajęcia terapii pedagogicznej dla uczniów, u których stwierdzono zaburzenia i specyficzne trudności w uczeniu się, czyli dysleksję rozwojową ujawniającą się w formie dysleksji, dysortografii lub dysgrafii. Odbywać się będą zajęcia logopedyczne oraz rewalidacyjne – przeznaczone dla uczniów z niepełnosprawnością, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, np. ze względu na stwierdzony zespół Aspergera, autyzm, afazję. Kształtowane będą m. in. umiejętności uniwersalne, takie jak: umiejętności uczenia się, pracy zespołowej, radzenia sobie z uczuciami, umiejętności alternatywne w stosunku do agresji, umiejętności radzenia sobie ze stresem.

Projekt zakłada zakup monitorów interaktywnych, laptopów, zestawów iPadów i robotów dla nauczycieli i uczniów. Przeznaczone na to zostanie 236 320 zł.
Realizacja rozpocznie się z początkiem września, będzie trwała cały rok szkolny 2018/2018. Uczniowie otrzymają podręczniki, nauczyciele – materiały szkoleniowe. Zajęcia będą odbywały się w salach lekcyjnych szkół. Udostępnienie sal stanowi wkład własny miasta.

To kontynuacja działań, które realizowane były w pierwszej edycji. Nowością jest zadanie z zakresu kształtowana i rozwijania kompetencji cyfrowych. Duży nacisk będzie na programowanie, informatykę, matematykę czy robotykę.
Wśród celów są także m. in.: nauka twórczego rozwiązywania problemów, doskonalenie logicznego myślenia, rozwijanie umiejętności manualnych, nauka pracy indywidualnej i grupowej, a także wzmacnianie wiary we własne możliwości i budowanie przez uczniów pewności siebie.

źródło:UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wojciech
Wojciech
3 lata temu

Proponuję nie wypominać układów tylko samemu brać się za robotę!!

ONA
ONA
3 lata temu

A czy przypadkiem Pan prezydent i Pani zastępca dyrektora nie są z tej samej partii? Jak piszesz Anonimowo, można pozyskiwać środki unijne i środki od marszałka 🙂 , oczywiście można jak jesteś ze słusznego ugrupowania. Jeśli jesteś bezpartyjny lub z innej opcji nie masz szans nawet jakby twój wniosek merytorycznie był doskonały. I nie jest to post pisany w obronie Kowalewskiego i UM. Niestety układy w Polsce rządziły, rządzą i rządzić będą. Jesteś spoza układu możesz się skichać i tak nic nie dostaniesz.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  ONA

No tak, to widać, że układy w Polsce rządzą: na podstawie Kowalewskiego – tam wszystko jest załatwiane po układach i nie ma co pisać przykładów, bo trzeba by było książkę napisać., po staroście i jego przetargu na samochód („bo co mi kto zrobi wybieram taki i taki ma być” – nic mu nikt nie zrobił, sprawa przyschła, a starosta jeździ swoim wybranym autem).
Wszędzie są układy, ale jeśli się nie składa wniosków o dotacje, to ich się i nie dostaje. Mława, o co tylko złożyła wniosek, to i chyba dostała

ramzes
ramzes
3 lata temu
Reply to  ONA

By chcieć dostać cokolwiek od kogoś to wypadałoby najpierw o to poprosić. Widać to doskonale po działaniach burmistrza i jego ekipy.

tom
tom
3 lata temu

jakie unijne. dostał od koleżanki z PSL. Ta jednostka to twór Struzika aby dotować wójtów kolegów z PSL. Zresztą przez lata jego sekretarz był zastępcą pani Szymanik. Skończy się hossa jak PS razem ze Struzikiem znikną w wyborach. Same układy PSLowe

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  tom

I co tu dyskutować z takim tumanem jaj on wie swoje., po prostu szkoda słów

Gabi
Gabi
3 lata temu
Reply to  tom

człowieku co ty mówisz, to są środki unijne nie PSL-owe i naprawdę żadna nawet najwyżej postawiona koleżanka nie wyjmie ich z kieszeni i nikomu nie da z zasady nie zabieram głosu w takich dyskusjach ale przy Twojej wypowiedzi aż mi skóra ścierpła jak można być takim ignorantem i pisać takie bzdury

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

NO i proszę, mławscy hejterzy, wychwalający obecnego Burmistrz– co wy na to, można uzyskiwać środki Unijne można, ale tak się dzieje w Ciechanowie, A w Mławie Burmistrz i jego pracownicy, mają chyba awersję, do pisania wniosków o takie UNIJNE dofinansowania. MŁAWIANIE CZY DALEJ CHCECIE ABY MŁAWĄ RZĄDZIŁA TA EKIPA Z KOWALEWSKIM NA CZELE????——ZASTANÓWCIE SIĘ JEST JESZCZE CZAS, NA ZMIANY–A TEJ ZMIANY MOŻE DOKONAĆ KAŻDY Z NAS mający prawa wyborcze, na zmianę tej całej ekipy, nie jest za pózno.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x