Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wystawa z mławskiego muzeum wyróżniona w konkursie wojewódzkim


Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie zostało laureatem  XII edycji konkursu „Mazowieckie zdarzenia muzealne – Wierzba”. Wystawa  „Skarby Archeologiczne Zawkrza – 45 lat badań terenowych Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie” otrzymała wyróżnienie w  kategorii „Najciekawsze wystawy zorganizowane przez mniejsze muzea”.


Konkurs „Mazowieckie zdarzenia muzealne – Wierzba” organizowany jest od 12 lat.  w konkursie nagradzane są wszelkie muzealne inicjatywy: wystawy, projekty i wydawnictwa. Mazowieckie muzea w ten sposób mogą zaprezentować swoje działania, a dodatkowo otrzymać prestiżowe wyróżnienie. O laury w XII edycji ubiegały się 94 inicjatywy muzealne w tym: 9 wystaw przygotowanych przez mniejsze muzea, 21 wystaw zorganizowanych przez większe muzea, 19 muzealnych projektów otwartych oraz 19 muzealnych projektów edukacyjnych i 26 wydawnictw.

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu na stronie Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz wykaz wszystkich laureatów – https://www.mazovia.pl/aktualnosci/art,6720,xii-edycja-konkursu-mazowieckie-zdarzenia-muzealne-wierzba-rozstrzygnieta.html

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Helena
Helena
5 lata temu

To była wystawa którą przygotował pan Grzymkowski.

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  Helena

Chyba wspólnie z byłym dyrektorem Arentem, bo przecież Grzymkowski nie pracował już w muzeum, w tym czasie kiedy powstała ta wystawa dyrektorem muzeum był Arent, no a Pani Zaborowska zbiera laury, odcina kupony, ciekawe czy zostanie również wyróżniony jej pomysł na PIANO DAY w muzeum.

Max
Max
5 lata temu
Reply to  Anonim

Wystawę archeologiczną przygotował archeolog pan Andrzej Grzymkowski. Grzymkowski caly czas pracuje w naszym mławskim muzeum. Wystawa stanowi podsumowanie 45 lat Jego badań, głównie na terenie powiatu mławskiego.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Anonim

Ktoś tu nie lubi pani dyrektor. Moim zdaniem to zespół na czele z Panem Grzymkowskim przygotował wystawę.

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  Helena

Jeżeli już Grzymkowski, to czytaj niżej

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x