Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

To wygodny skrót do S7 i dalej na Ciechanów i Warszawę


Będzie nowy most i droga dojazdowa w miejscowości Rumoka. Na tę inwestycję powiat otrzymał dofinansowanie ze środków zewnętrznych, ale okazało się, że to nie koniec trudności. Składane oferty przewyższały bowiem zaplanowane w budżecie kwoty i powiat musiał szukać już w swoim budżecie dodatkowych ponad 400 tys. zł.

– To ważna droga i wygodny skrót od Lipowca Kościelnego do trasy S7 i dalej do Ciechanowa i Warszawy. Korzystać z niego będą mieszkańcy Zawad, Niegocina czy Rumoki, ale też pojazdy ciężarowe, bo most dostosowany jest do ruchu ciężkiego – mówi starosta Włodzimierz Wojnarowski.

Byliśmy zdeterminowani zrealizować tę inwestycję i musieliśmy w budżecie z różnych oszczędności znaleźć 427 tys. zł, które rada powiatu na ostatniej sesji przeznaczyła na realizację tej inwestycji. Już w przyszłym tygodniu podpiszemy umowę z wykonawcę, zadanie będzie wykonane do końca listopada br.  – dodaje starosta.

Pierwotnie powiat zaplanował na to zadanie 2 489 600 zł. Ministerstwo Finansów przyznało dofinansowanie  na ponad 50% wartości inwestycji, bo na kwotę 1 339 600 zł, a gmina Lipowiec Kościelny również dołożyła  400 000 zł. Pozostałe środki zapewnił powiat. W pierwszym przetargu wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę 2 995 258,38 zł. Za drugim razem również wpłynęła tylko jedna oferta choć już nieco niższa. Mławska spółka PRDI wyceniła to zadanie na 2 882 716,10 zł. Powiat zdecydował się wtedy, że znajdzie dodatkowe 427 tys. zł dla zapewnienia środków dla wykonawcy, a także na nadzór budowlany i obsługę laboratoryjną, bo nowy most i droga są ważne i potrzebne.

art. sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]