Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

To wygodny skrót do S7 i dalej na Ciechanów i Warszawę


Będzie nowy most i droga dojazdowa w miejscowości Rumoka. Na tę inwestycję powiat otrzymał dofinansowanie ze środków zewnętrznych, ale okazało się, że to nie koniec trudności. Składane oferty przewyższały bowiem zaplanowane w budżecie kwoty i powiat musiał szukać już w swoim budżecie dodatkowych ponad 400 tys. zł.

– To ważna droga i wygodny skrót od Lipowca Kościelnego do trasy S7 i dalej do Ciechanowa i Warszawy. Korzystać z niego będą mieszkańcy Zawad, Niegocina czy Rumoki, ale też pojazdy ciężarowe, bo most dostosowany jest do ruchu ciężkiego – mówi starosta Włodzimierz Wojnarowski.

Byliśmy zdeterminowani zrealizować tę inwestycję i musieliśmy w budżecie z różnych oszczędności znaleźć 427 tys. zł, które rada powiatu na ostatniej sesji przeznaczyła na realizację tej inwestycji. Już w przyszłym tygodniu podpiszemy umowę z wykonawcę, zadanie będzie wykonane do końca listopada br.  – dodaje starosta.

Pierwotnie powiat zaplanował na to zadanie 2 489 600 zł. Ministerstwo Finansów przyznało dofinansowanie  na ponad 50% wartości inwestycji, bo na kwotę 1 339 600 zł, a gmina Lipowiec Kościelny również dołożyła  400 000 zł. Pozostałe środki zapewnił powiat. W pierwszym przetargu wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę 2 995 258,38 zł. Za drugim razem również wpłynęła tylko jedna oferta choć już nieco niższa. Mławska spółka PRDI wyceniła to zadanie na 2 882 716,10 zł. Powiat zdecydował się wtedy, że znajdzie dodatkowe 427 tys. zł dla zapewnienia środków dla wykonawcy, a także na nadzór budowlany i obsługę laboratoryjną, bo nowy most i droga są ważne i potrzebne.

art. sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]