Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Konwencja wyborcza PSL odbyła się w Mławie


Polskie Stronnictwo Ludowe na terenie powiatu mławskiego jest gotowe do zbliżających się wyborów samorządowych. Wczoraj w bursie szkolnej miała miejsce konwencja wyborcza. Władze powiatowe PSL zaprezentowały główne tezy programu wyborczego dla powiatu i miasta oraz przedstawiły kandydatów do sejmiku, rady powiatu oraz kandydatów na burmistrza i wójtów. Odrębnie odbędzie się konwencja miejska,  gdzie przedstawieni będą kandydaci do rady miasta.


W nadchodzących wyborach PSL postawił zarówno na sprawdzonych i doświadczonych  kandydatów, jak większość dotychczasowych radnych powiatowych jak i osoby, które z list tej partii kandydować będą po raz pierwszy. Z dotychczasowych radnych powiatowych wśród kandydatów zabrakło jedynie Michała Olszewskiego i Alicji Rychcik. Z list PSL do rady powiatu kandydują dwaj obecni wójtowie z Radzanowa i Wieczfni Kościelnej, którzy nie będą już ponownie kandydować na wójta.

PSL wystawi swoich kandydatów na wójtów w gminach Dzierzgowo, Lipowiec Kościelny i Szreńsk. W gminach Szydłowo, Wieczfnia Kościelna i Stupsk kandydaci na wójtów z poparciem PSL wystartują z własnych komitetów. Nie będzie kandydata na wójta w gminie Strzegowo. Nie ma jeszcze decyzji czy PSL wystawi kandydatów na wójtów w gminach Wiśniewo i Radzanów.

W wydrukowanym programie wyborczym dla powiatu mławskiego znalazły się m.in. takie zadania jak budowa sali gimnastycznej wraz z boiskiem przy ZS nr 4 w Mławie, budowa strefy rekreacji i odpoczynku przy SOSW w Mławie, budowa obwodnicy zachodniej miasta, dostosowanie standardów i poprawa bezpieczeństwa na drogach Bogurzyn-Mdzewo, Bieżuń – Szreńsk – Mława, Turza wielka – Liberadz, Brzozowo Maje – Dzierzgowo, Radzanów – Strzegowo, Strzegowo – Niedzbórz – Czeruchy, Wiśniewo – Wola Szydłowska, Żurominek – Strzałkowo – Stupsk, a w Mławie ulice: Nowa, Napoleońska, Instalatorów, Kościuszki, Graniczna i Brukowa. PSL zamierza zająć się systemem komunikacji wewnętrznej dostosowanej do potrzeb mieszkańców w oparciu o komunikację drogową i kolejową. Wśród postulatów pojawiają się też te kierowne do młodzieży i seniorów. Chodzi tu o tworzenie programów „Praca dla młodych” i „Ziemia dla młodych”. PSL chce obowiązku tworzenia Rad Młodych na wszystkich szczeblach samorządu. Podobne rady miałyby być tworzone dla seniorów. Również w zakresie sportu widzi potrzebę rozwoju bazy sportowej w MOSiR i MHS.

red.


Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
183 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rybka
Rybka
3 lata temu

Teraz trzeba wybierać: burmistrz lub radny a kiedyś można było startować na obydwa stanowiska.

mojezdanie
mojezdanie
3 lata temu

gdyby lokalny PiS chciał wygrać wystawiłby pana Pola 😎

Wyborcy
Wyborcy
3 lata temu

Ja głosuje na bezpartyjnych …

Observer
Observer
3 lata temu

Burmistrz ga…mi trzęsie, klakierzy ostro walczą.

WIEŚNIAK
WIEŚNIAK
3 lata temu

Psl wam już dziękujemy.Ziemia odłogiem leży do roboty.nie chcieliśta do uni a łapy po piniędze wyciągata.Mława dla Mławy.ZAPRASZAM NA WASZE KURNIKI DO ROBOTY.

Observer
Observer
3 lata temu

Nie jestem członkiem PSL i nigdy nim nie byłem, a zagłosuję na Burchackiego bo go nie znam dam mu szansę – 5 lat szybko zleci, zobaczymy na co go stać. Nie interesuje mnie z czyjej partii, który kandydat startuje. LICZY SIĘ CZŁOWIEK, bo wybory samorządowe to nie polityka, to nie sejm i senat. Ci ludzie mają służyć dobrze nam – mieszkańcom i miastu.

Kiełbiński jest wystawiony tylko po to, żeby zabrać głosy Burchackiemu i żeby wygrał Kowalewski, a więc ten kandydat w ogóle się nie liczy.

Na Kowalewskiego nigdy nie głosowałem (oczywiście brałem udział w każdych wyborach, bo uważam to za swój obowiązek. Kowalewskiemu źle z oczu patrzy. Wystarczy mu spojrzeć w oczy i prawie wszystko w nich widać: fałsz, obłudę zakłamanie, cwaniactwo, w jego uśmiechu też gości fałsz rudego lisa.
Nie głosowałem na niego i nie mam sobie w związku z tym nic do zarzucenia.
Nie będę wymieniał jego zaniedbań i przykładów jego niegospodarności, buty i zakłamania, bo tyle razy te zarzuty padały na tym portalu, że nie ma to sensu.

Obserwujący
Obserwujący
3 lata temu
Reply to  Observer

Rozumiem, że do swojego domu też wpuścisz kogoś, kogo nie znasz i pozwolisz mu przez 5 lat nim zarządzać żeby się wykazać?
Idąc Twoim tokiem myślenia, dlaczego nie. To, że na przykład po tygodniu Cię z niego eksmituje,to drobiazg, ważne, żeby dać nieznajomemu szansę.
A odnośnie tej niezwyjkłej umiejętności czytania ludziom z oczu.
Co widzisz jak patrzysz w lustro? 😉

Mławiak
Mławiak
3 lata temu
Reply to  Obserwujący

Rewelacyjny komentarz Obserwujący ! Znam pana MB i nie zagłosuję w 100 % na niego !

Observer
Observer
3 lata temu
Reply to  Obserwujący

Obserw2ujący, czy Ty znałeś kolarza 12 lat temu? bo większość z głosujących na niego na pewno go nie znała, nawet jako kolarza, bo nie miał żadnych sukcesów.

Anonim
Anonim
3 lata temu

Wszystkie komentarze reklamujące Pana Burchackiego jako takiego super kandydata piszą członkowie PSL.
Ten człowiek od ośmiu lat bierze duże pieniądze jako członek zarządu powiatu mławskiego, za to że ma rozwiązywać problemy powiatu w tym właśnie Mławy. Niech ktoś poda chociaż jeden przykład tego co mu się udało zrobić dobrego dla miasta. Nie zrobił nic! Obiecywać „co to ja nie zrobię jak będę Burmistrzem” może każdy. Ten Pan miał możliwość się wykazać. Czy Mławie jest potrzebny Burmistrz z PSL? Po co?

Patriota
Patriota
3 lata temu

Mława 1939

GŁOWA MAŁA
GŁOWA MAŁA
3 lata temu

ZLIKWIDOWAĆ KRUS .NIECH PŁACĄ TAK JAK WSZYSCY.DOŚĆ PRZYWILEJÓW KREDYTÓW TRAKTORÓW ZA POŁOWĘ.KUPUJĄ MIESZKANIA PO 3000000TYSIA A CIĄGLE TYLKO PŁACZĄ.NA KAŻDEJ POSESJI PASATY DWA A KIEDYŚ KUŃ I PIES Z KULAWĄ NOGĄ.DO ROBOTY CHŁÓPKI ROZTROPKI.

Jaząbek
Jaząbek
3 lata temu

czas na zmiany wszędzie te same twarze od lat ,Pupy przyspawane do stołków .PIS POTRZEBUJE PARU ŚLUSARZY I DUPKI ODETNĄ .Mława dla Mławy.WIEŚ NA WIEŚ.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Jaząbek

Koleś, weź znajdź sobie jakiś lepszy ładniejszy nic, a nie się przyczepiłeś do mojego. Wygląda na to, że nie umiesz w ogóle myśleć i ze masz całkowity brak wyobraźni

Wacek
Wacek
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

Prezes Jarząbek jest jeden

RODZIC
RODZIC
3 lata temu

T en PAN co pokazał to i tamto czy zostały wyciągnięte konsekewncje .Co na to dyrektor oświaty?kuratorium?Starostwo?moim zdaniem i wielu innych rodziców dożywotnia dyskwalifikacja.TU ŻADNE TŁUMACZENIA NIE POMOGĄ.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  RODZIC

Komentarz całkowicie nie na temat, psu z du.. wyrwany. Pytam, co ma piernik do wiatrak.
Proszę admina o skasowanie tego komentarza, bo w ogóle tu nie pasuje.

Poprawny politycznie
Poprawny politycznie
3 lata temu

Potrzebni są ludzie dla ludzi a nie dla pieniędzy !

Mławianin
Mławianin
3 lata temu

Pomyliło mi się, faktycznie ZS nr 4 jest na ul. Warszawskiej.
Minie chodziło o ZS nr 2 i połączenie z ZS nr 1. Obie szkoły na wspólnym placu przy ul. Z. Morawskiej

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Dynastia Wojnarowskich chce dołączyć do rodziny fotel Burmistrza. Ludzie, gdzie my żyjemy?

Giewont
Giewont
3 lata temu

Czy starosta jest rodziną kandydata na burmistrza ?

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Giewont

Nie, jeśli już to odwrotnie

Krysia
Krysia
3 lata temu
Reply to  Giewont

Nie, kandydat na burmistrza w żaden sposób nie jest skoligacony ze starostą. To bzdura, którą powielają niedoinformowani.

kogiel
kogiel
3 lata temu
Reply to  Giewont

Burchacki to stryjeczny wuj szwagra mego drugiego meza

Mati
Mati
3 lata temu

Oby w końcu nastąpiła jakaś pozytywna zmiana w Mławie. Wierzę, że nastał już moment kiedy wszyscy przejrzeli na oczy i wybiorą mądrze, tak aby wszystkim żyło się tu lepiej.

Prezes
Prezes
3 lata temu

Na dzień dzisiejszy to żaden z kandydatów nie pokazuje , że chciałby być tym burmistrzem. Nie widać” ciągu na bramkę ” tak jakby ktoś wystawił ich na siłę. Trzeba ruszyć trochę w miasto bo przez Facebooka to burmistrzem nikt nie zostanie.

Lechu
Lechu
3 lata temu
Reply to  Prezes

Spokojnie wyjdą też na ulice, tak agresywnej kampanii jaka jest przed nami jeszcze nigdy nie było!!!

ramzes
ramzes
3 lata temu

A propo przejazdu na Kościuszki. Czytając artykuł można dowiedzieć się o „wielkich inwestycjach” PSL. Np. remont Kościuszki. Czyli wychodzi na to, że Kościuszki jest drogą powiatową. Dlaczego zatem starostwo nie zaangażuje się w temat przejazdu? O ile ulica Batorego jest drogą gminną to Kościuszki już powiatową i temat przejazdu również dotyczy powiatu. „PSL zamierza zająć się systemem komunikacji wewnętrznej dostosowanej do potrzeb mieszkańców w oparciu o komunikację drogową i kolejową” – co zamierza zrobić w sprawie przejazdu który także dotyczy drogi powiatowej, zarządzanej przez dotychczasowych urzędasów z PSL w Starostwie?

ramzes
ramzes
3 lata temu

Nie chcę krakać i wyrokować ale spora grupa mieszkańców chce nowego burmistrza, o ile nie większość, ale to będzie niestety tak że każdy zagłosuje na innego kandydata niż obecny burmistrz. W efekcie zwolennicy obecnego burmistrza oddadzą więcej głosów a reszta będzie miała ich mniej, bo każdy odda głos na swojego kandydata. A takich kandydatów będzie sporo. Przykre ale raczej prawdziwe.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  ramzes

Też się tego obawiam, że wyjdzie tak samo jak przy poprzednich wyborach i skończy się wygraną złotoustego, chyba, że ma coś poważnego na sumieniu i media go zniszczą, ale to wątpliwe.

Ramzes
Ramzes
3 lata temu
Reply to  Anonim

Tak było niestety dotychczas i obawiam się że tym razem inaczej nie będzie.

powiat
powiat
3 lata temu

o nie tylko nie zieloni . ta partia od lat dba tylko o swoje posadki.Są obłudni. to okropne. Przecież już nawet na wioskach się na nich poznali ludzie. Klan Wojnarowskich czas odsunąć całkowicie i to jest ten moment !

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

KOMENTARZE–idą w najlepsze, a PIS dalej śpi, z pewnością czekają aż do Mławy przybędzie Pan WĄSIK, i przywiezie im decyzje budowy TUNELU, i informację od Premiera że koszty budowy pokryje Ministerstwo Sprawiedliwości Ziobry, skoro mogą dać dla strażaków 100 baniek, dlaczego mają nie dać na tunel w Mławie. Pani Pszczółkowska z Wojtkiem już się oto postarają.

Kaszub
Kaszub
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Pani Pzczółkowskiej to się nie czepiaj, bo potrafiła dostać się do ministra i przekonać go o słuszności budowy tunelu dla Zatorza! Nikt by się z władz krajowych tym przejazdem nie zainteresował, bo nasze władze lokalne, maja gdzieś mieszkańców Zatorza i nawet mimo gotych rozwiązań, zabrakło im odwagi abty zgłosić się po dofinansowanie .

Ramzes
Ramzes
3 lata temu
Reply to  Kaszub

Czekaj czekaj.. jak to było? „Nie interesowałam się tym przejazdem bo to inwestycja PKP a nie miasta” ? Gratuluje Ci takiego radnego który ma w poważaniu to co się dzieje wokół niej a przypomina sobie o tym tuż przed wyborami.

Kaszub
Kaszub
3 lata temu
Reply to  Ramzes

Tak, to była inwestycja PKP i zgodnie z jej założeniami każdy przejazd miał zostać zastąpiony wiaduktem. I tak jest wszędzie, nawet na wsi zabitej deskami , gdzie mieszka jedna rodzina na krzyż. Gdyby nie Rakowski, który sa plecami mieszkańców i radnej przechandlował ten wiadukt, problemu by nie było. Jak by tak każdy radany angażował się w to co dzieje się na jego terenie, nie było by takie bałąganu jak na Srebnej. Możesz powielać te smieszne oskarżenia, ale prawda jest taka, że to własnie na zaangażowanie tej radnej odpowiedział sam minister.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Kaszub

Rakowski zawinił, to fakt, ale Rakowski Rakowskim.
Pani radna z Wólki dopiero w tej kadencji się obudziła, bo w poprzednich tak za Kowalewskiego jak i za Rakowskiego podnosiła łapkę w górę zgodnie z zaleceniami wyborcy powinni wziąć to pod uwagę przy wyborach radnych na następną kadencję.
Krzyżyk na wiadukcie postawił Kowalewski

Kaszub
Kaszub
3 lata temu
Reply to  Anonim

Na tym polega koalicja, że się popiera kogoś i głosuje jak kolicjant, bo tak tylko można coś zdziałać. Ale Rakowski wolał swojej radnej zrobić świnie, bo bał się że nie uda mi się przehandlować wiaduktu.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Kaszub

kASZUB dobrze wiesz że Pszcółkowska nie interesowała się tym tematem, przestań prawić te swoje morały, bo robisz z siebie @@@@@

Think more.
Think more.
3 lata temu
Reply to  Kaszub

No tak, jakby koalicjant pod głosowanie, ze trzeba się pozbyć pani radnej, to ona też by podniosła rączkę, bo koalicjant tak chce, tak, panie Kaszub?

Trochę to śmieszne, bo tak burmistrz jak i radni winni dbać o dobro miasta i mieszkańców tego miasta.

Kaszub
Kaszub
3 lata temu
Reply to  Think more.

Think more przyjdz z matką, może ona CI wytłumaczy. Sam życia nie ogarniasz co do tego polityki. Koalicja to sztuka kompromisu, w pojedynkę to możesz sobie flaszkę obalić i iść spać, ale koalicja nie jest za wszelką ceną i jak Burmistrz zdradza koalicjanta to się koalicje opuszcza.

Think more.
Think more.
3 lata temu
Reply to  Kaszub

Kaszub, tak w ogóle to o czym Ty pier…sz, przecież PSZCZÓLOWSKA STARTOWAŁA do wyborów w 2014 z KOMITETU SŁAWOMIRA, a więc NIE JEST żadnym jego koalicjantem.
Pogubiłeś się bracie i przestań dyskutować i bronić tej swojej cioci.

Kaszub
Kaszub
3 lata temu
Reply to  Think more.

Czytanie ze zrozumieniem jest Ci obce. A po Twoich wulgaryzmach widze ze i tak nic niw zrozumiesz.

Ramzes
Ramzes
3 lata temu
Reply to  Kaszub

Wybacz przyjacielu ale to nie są oskarżenia a zacytowane słowa Szanownej Pani Pszczółkowskiej. No ale wiem że jesteś na tyle zaznajomiony w tym temacie, że pamiętasz sam doskonale co ona powiedziała jak się tym nie interesowała wtedy. Zainteresowała się dopiero gdy nadeszły kolejne wybory.

Kaszub
Kaszub
3 lata temu
Reply to  Ramzes

Jak Ty byś był zainteresowany tematem, a nie walką z Panią radną to byś wiedział, że mieszkańcy Zatorza i Pani radna od dawna walczy o tunel. Powtarzasz jeden cytat jak zdarta płyta, ale tylko świadczy o tym że argumentów wiecej nie masz. A prawda jest taka, że nikt się tematem nie interesował, bo go nie było. Modernizacja PKP plegała na budowaniu wiaduktów i wszyscy na taki wiadukt czekali. A że zdrajca Rakowski przehandlował tunel za plecami mieszkańców, podejmując samodzielną decyzję bez konsulatacji z mieszkańcami i radą to jest zwykła podłość. Zamknięcie przejazdu bez jakiejkolwiek przeprawy w tym miejscu jest ewenementem na skalę kraju. Rakowski zdradził mieszkańców ! Kiedyś takich ludzi jak Rakowski wywożono na taczce gnoju za teren miasta

Hehe
Hehe
3 lata temu
Reply to  Kaszub

Ta jasne pszczulkoska. Zacytuje może: ja sie tym tematem nie interesowałam.
Dziękuję, pozdrawiam.

polonista
polonista
3 lata temu
Reply to  Hehe

Weź kolego zainteresuj się lepiej ortografią. Bo jak ktoś czymś się nie interesował, to na pewno Ty ortografią

Hehe
Hehe
3 lata temu
Reply to  polonista

Napisane celowo jako wyrażenie braku szacunku cienki bolkó.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Kaszub

Radnej Pszczółkowskiej pomagał w dotarciu do ministra, znany Prezes specjalista, od takich spraw , Pszczółkowska to nie potrafi dobrze jakiegokolwiek wniosku napisać, a już dotarcie do ministra i rozmowa, to dla tej Pani za wysoko.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

A Ty poza oczernianem klakerz coś potrafisz? Pewnie najlepiej Ci wychodzi siedzeniem i dmuchaniem w stołek? Próźniaków w tej radzie nie brakuje, dla Ciebie sczyt to pewnie wepchać się do zdjęcia.

do_klakiera
do_klakiera
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

W tym ratuszu to tylko bzdury potraficie wymyślać. Za wysoko to jest dla was złożyć wniosek do programu w terminie. Kompetencji wam tylko wystarcza do kłamania. A prawda jest taka, że to właśnie na wniosek Pszczółkowskiej wojewoda unieważnił uchwałę rady miasta. Tylu prawników na etatach, a buble prawne uchwala się w ratuszu. Wstyd !

Mławianin
Mławianin
3 lata temu

„…takie zadania jak budowa sali gimnastycznej wraz z boiskiem przy ZS nr 4 w Mławie”
Po co dwie szkoły obok siebie – wystarczy połączyć z budowlanką w jeden zespół.

Emi
Emi
3 lata temu
Reply to  Mławianin

AS NR4 jest na warszawskiej

Obserwujący
Obserwujący
3 lata temu

Czytając te komentarze zaczynam sądzić, że te wszystkie komentarze reklamujące Pana Burchackiego jako takiego super kandydata piszą członkowie jego sztabu wyborczego.
Przecież ten człowiek od ośmiu lat bierze duże pieniądze jako członek zarządu powiatu mławskiego, za to że ma rozwiązywać problemy powiatu w tym właśnie Mławy.
Niech ktoś mi teraz poda chociaż jeden przykład tego co mu się udało zrobić dobrego dla miasta?
Obiecywać „co to ja nie zrobię jak będę Burmistrzem” może każdy.
Ten Pan miał możliwość się wykazać dla miasta od lat. Brał za to duże pieniądze.
A co zrobił?
Rozumiem, że jak będzie Burmistrzem jego aktywność będzie identyczna.
Żenada.

Marta
Marta
3 lata temu
Reply to  Obserwujący

Zgadzam sie w 100 % z Obserwujacym ! Mojego głosu i mojej rodziny NIE dostanie!

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Marta

Tak, tak, głosujcie na Kowalewskiego, który też nic nie robi i nic dobrego nie zrobi, umie tylko wydawać pieniądze z kasy miasta wspierając się obligacjami, a nie pozyskując prawie żadnych środków. Jak to Pani Budzichowska kiedyś ładnie powiedziała: „nie zdążyliśmy złożyć wniosku”, a jak sama mówi „mamy zespół pracowników, którzy pilnują terminów” – to ja się pytam co ten zespół jest wart? Taki zespół pracowników to powinien być z hukiem wywalony z IM.
Ja tam wolę coś niepewnego, czy dobre czy złe, niż mam obstawiać konia z ochwatem na wszystkich czterech kopytach.

Obserwujący 1
Obserwujący 1
3 lata temu
Reply to  Obserwujący

Myślę że to ty jesteś członkiem sztabu wyborczego ale Pana Kowalewskiego. Ja moja rodzina i znajomi oddajemy swój głos na Pana Marcina Burchackiego

Obserwujący
Obserwujący
3 lata temu
Reply to  Obserwujący 1

Czy ja napisałem kogo popieram?
Ty masz prawo popierać kogo chcesz, tak jak ja mam prawo zweryfikować kandydata na Burmistrza i wyrazić swoje zaniepokojenie jego dotychczasowym brakiem aktywności.
Chciałem dowiedzieć się co zrobił dla miasta ale jak widać niewiele, skoro jego klakierzy na tym forum nie potrafią podać przykładu.
Jedyne co potrafią to każdego, kto ośmieli się mieć własne zdanie starają się pozbawić wiarygoności nazywając stronnikiem Burmistrza lub też pracownikiem Ratusza.
Czyli każdy kto nie znami ten przeciw nam.
Po co komu fakty. Skoro są niewygodne lepiej zakłamujmy rzeczywistość, może ludzie się nabiorą.
Nie ma co super pozytywna strategia.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Obserwujący 1

Czyli głosujesz na Wojnarowskich. Rodzina na Swoim.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Obserwujący

A czy TY w ogóle znasz sztab wyborczy Burchackiego, jestem bacznym obserwatorem ale o czymś takim nie słyszałem. Powinieneś się bardzo pilnować abyś się załapał do sztabu u Kowalewskiego. A PAN BURCHACKI NAWET JAK JEST CZŁONKIEM ZARZĄDU POWIATU, kasę bierze na pewno o wiele mniejszą jak Kowalewski, główny organizator imprez okolicznościowych., TYLKO MŁAWIANIE MAJĄ JUŻ DOŚC MEGITZY— chcemy konkretów,a nie drenowania naszych kieszeni.

Powiat
Powiat
3 lata temu
Reply to  Obserwujący

Członkowie zarządu powiatu mławskiego? Bardziej pasuje nazwa nieme marionetki. Kobieta, która nie jest członkiem zarządu od lat decyduje o większości spraw w powiecie. A członkowie zarządu swoją postawą tylko wzmacniają jej omnipotencję. Ona zna się na wszystkim. Pan Burchacki gdy zostanie burmistrzem z pewnością poprosi ją o doradztwo i wsparcie. A wtedy będzie tak jakby rządził PiS, bo pani jest zagorzałym zwolennikiem tego ugrupowania.

Xyz
Xyz
3 lata temu
Reply to  Powiat

Prawda.W powiecie to jest niezły cyrk na ktory nikt nie zwraca uwagi.

Wyborca Burmistrza
Wyborca Burmistrza
3 lata temu

Bazy sportowej w MHS i MOSIR nie potrzeba rozwijać. Obaj „dyrektorzy” nie wiedzą co zrobic z tą, którą mają obecnie. Nalezy jednak przyznać, ze MHS jest zdecydowanie lepiej zarządzany. MOSIR z tą liczbą pracownikow, wyglada jak bałwan na środku pustyni. Strach pomyśleć co by było, gdyby Pani Dyrektor z drugiego rzędu nie kierowała tą instytucją. BURMISTRZU OBUDŹ SIĘ WRESZCIE!!! To jest instytucja, ktora powinna tętnic życiem a nie podpinać się pod imprezy organizowane przez inne zakłady i organizacje.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

A co jesteś taki zdziwiony, na działania MOSIR, przecie tą instytucją zarządza człowiek /Jankowski/ KTÓRY JEST NA USŁUGACH BURMISTRZA, i dopóki ten układ będzie to nic się nie zmieni, to dalej będzie w pocztach sztandarowych nosił wiązanki.

Arek
Arek
3 lata temu

Głosujmy na Burchackiego, uważam ze możemy mu dać kredyt zaufania. Najwyżej jak się nie sprawdzi to za 5 lat podziękujemy

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Arek

Dalej rodzina Wojnarowskich na swoim? Czy taka ma być Mława?

mławianin
mławianin
3 lata temu

Czapką tych kandydatów nakryć można. Powoli zbliża się koniec …

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu

No i zrobiło się gorąco na portalu po tej infirmacji—nie zawsze sie z Wami zgadzam, ale tak trzymać, caly czas do wyborów, moze wres,cie przekonamy wspólnie niedowiarkow, ze warto siegac po nowe , aby zmieniac Mlawe na.lepsze, a to mozemy zrobić MY mieszkancy MŁAWY. A co się dzieje z kandydatem mławskiego PIS i jego aktywistami, juz dawno pisalem , ze ten ich kandydat, to niemowa, albo nie dostal jeszcze instrukcji z centrali NOWOGRODZKA Może to i lepiej niech śpią, obudzą się z ręką w mocniku po wyborach. A wiec DOBRANOC, aktywisci PIS..

Kryśka
Kryśka
3 lata temu

No cóż, przyjaciel Pietrasik z Płońska umie doradzić jak lawirować i oszukiwać aby osiągnąć swój cel. Że z ludźmi postępuje się jak ze starymi kapciami no normalka. Ale jest i odwrotnie. Te same osoby, które wcześniej Rakowski przyjął do pracy, awansował, dał stanowiska poparły Kowalewskiego, a teraz chcą popierać Burchackiego. To i niech idą do niego do pracy. Droga wolna. Kowal nie w ciemnię bity.

Think more.
Think more.
3 lata temu

Uważam, że burmistrzem powinien zostać mławianin, bo taka osoba mieszka tu na co dzień, zna problemy mieszkańców, wie co można zmienić, co poprawić, a co może zostać po staremu.
Ktoś kto mieszka na co dzień w Kluszewie, Czeruchach czy też w Trzcińcu nie zadba o interesy Mławy i mławian, będzie dbał tylko o własne interesy, bo co go Mława może obchodzić.
Druga sprawa – nie popierajmy ludzi, którzy , ze względu na wiek już się przystosowali do tego co jest i niewiele mogą Mławie zaoferować.
Uważam, że młody kandydat będzie najlepszy, bo rozumie również młodych, którzy nie widzą już w Mławie żadnych perspektyw, może dzięki temu Ci młodzi zostaną w Mławie.
Tyle, że młodzi jeśli chcecie coś w Mławie coś zmienić, to nie żalcie się na lokalnych portalach, tylko ruszcie swoje tyłki spred telefonów, komputerów, telewizor€w i ruszcie się do urn wyborczych i zagłosujcie za zmianami.

Mławianin
Mławianin
3 lata temu

W art. 78 ust. 2 ustawy o służbie cywilnej (dalej: u.s.c.) przewidziano, że żadnemu członkowi korpusu (zarówno pracownikowi – zatrudnionemu w służbie cywilnej na stanowisku urzędniczym na podstawie umowy o pracę, jak i urzędnikowi – zatrudnionemu na podstawie mianowania) nie wolno publicznie manifestować poglądów politycznych. Zgodnie z wyjaśnieniami zawartymi w wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 22 listopada 2012 r. (sygn. III APo 14/12) znaczenie wyrażenia „publicznie manifestować poglądy polityczne” jest jednoznaczne i przekłada się na publiczne głoszenie przekonań, poglądów, własnego sposobu myślenia. Aby publicznie manifestować poglądy polityczne, trzeba je publicznie wypowiadać. Zgodnie z § 17 zarządzenia nr 70 prezesa Rady Ministrów w sprawie wytycznych w zakresie przestrzegania zasad służby cywilnej oraz w sprawie zasad etyki korpusu służby cywilnej zasada neutralności politycznej członków korpusu polega m.in. na: niemanifestowaniu publicznym poglądów i sympatii politycznych, a zwłaszcza nieprowadzeniu jakiejkolwiek agitacji o charakterze politycznym w służbie oraz poza nią, niepodejmowaniu żadnych publicznych działań bezpośrednio wspierających działania o charakterze politycznym, a także niestwarzaniu podejrzeń o sprzyjanie partiom politycznym i przestrzeganiu obowiązujących ograniczeń.

Mławianin
Mławianin
3 lata temu

Prezydent Ciechanowa , sekretarz to PSL, aby piastować te stanowiska formalnie trzeba wystąpiś z partii 🙂
Jak tu nie sympatyzowaś z PSL

Zośka
Zośka
3 lata temu

Burmistrz bodajże kupczy stanowiskami za cene poparcia. Mialbyć zastępca burmistrza z PiSu teraz jest oferta na sekretarza dla PSLu

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Zośka

Zosia. Spokojnie, PSL poradzi sobie z powodzeniem bez pomocy Kowalewskiego.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Z ciebie nauczycielka jak z koziej d.py trąba.
Z czym tutaj wyjeżdżasz kobieto.
Co ma piernik do wiatraka? (3 litery – tak?)
Uważaj bo ten człowiek może Cię podać do sądu, jak zechce (obowiązuje RODO), bo Ty między wierszami ujawniasz jego dane osobowe.
Pan Marcin Burchacki jest czystym człowiekiem.
Nie jednemu psu Burek na imię.

Mławianin
Mławianin
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

RODO – to może plakaty wyborcze powinny być z zakrytą twarzą z hasłem np. Pan Marcin B. 🙂

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Mławianin

Ta pani czepia się nauczyciela, a nie tych co starują w wyborach, a nauczyciel to osoba prywatna w tym wypadku.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

Portal usunął główny komentarz jaśni9e pani nauczycielki, a pozostawił odpowiedzi na niego.
No tak się nie robi szanowni Państwo.
Jeżeli usuwa się główny komentarz, to wraz komentarzami do niego, a teraz te komentarze, to ni przypiął ni przyłatał.

RODZIC
RODZIC
3 lata temu

kto jak nie wujek i ciocia B……..KA.

RODZIC
RODZIC
3 lata temu

co na to KURATORIUM?TAKA PIĘKNA REKLAMA W WYKONANIU PANA .MASAKRA.

Giewont
Giewont
3 lata temu

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Giewont

Masz racje, niektóre posty, to szczyt absurdu, i naiwności piszacych, i wystarczy za komentarz to jedno slowo GIEWONT , ktore pokazuje całą prawde.Tylko zastanawiam się czy co niektorzyr wiedzą co to słowo oznacza.

dagmara
dagmara
3 lata temu

Włodarz z Trzcińca dal pracownikom powiązanym z PSL-em po 600-700 zł nagrody. Czyżby chciał kupić ich głosy.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  dagmara

dagmara. Jesli to prawda, to pachnie to przekupstwem, za publiczne pieniądze, wręcz korupcją. Czyżby Pan Kowalewski byl aż do tego stopnia pazerny na władzę, i nie potrafil, przegrać w rownej walce.

sebastian
sebastian
3 lata temu

Konwencja wyborcza części PSL. Przecież na niej nie ma PSL -owców pracowników ratusza. Boją się Kowala i nie uczestniczyli. A takich paru jest. Robią kampanię PSL – owi, a mają niezłe fuchy w ratuszu.

jaa
jaa
3 lata temu

Doceniałam codziennik…ale teraz az niedobrze mi sie robi, jak kazdego dnia widze nowa „reklame” psl-u. niedlugo psl z lodówki mi wyskoczy :o. Niesmaczne to sie robi! Rozumiem wybory! Ale nie każdy popiera psl, pis, czy zlotoustego! jeszcze tych wszystkich zasluzonych gospodarzy na ogladmy sie na każdym rogu i plocie. Jeszcze długo będziemy słuchać tych górnolotnych obietnic! Dajcie zyc bez tego bagna!(bynajmniej na razie)

Czytelnik
Czytelnik
3 lata temu

Hola Hola! Wszyscy Państwo tutaj komentujący zapominacie chyba, że Kandydat na Burmistrza Miasta Mława – Pan Marcin Burchacki, nie jest członkiem PSL, a więc nie jest zielonym ludkiem jak to tutaj niektórzy piszą.
Trochę o człowieku poczytałem, i wiem że robi dużo roboty w Ciechanowie, razem z Prezydentem Kosińskim.Jest tam Sekretarzem Miasta. Warto może pomyśleć racjonalnie, że jest to szansa dla Mławy podobnie jak Kosiński stał się realną szansą w Ciechanowie.
A więc zastanówcie się co piszecie, bo chyba Wasze komentarze nie dotyczą Burchackiego i Władzy w mieście. Bo ja nie słyszałem żeby Wojnarowski lub ktoś inny z PSL startował na Burmistrza Miasta Mławy.
Burchacki jest z list PSL, ale nie jest członkiem Stronnictwa. Jest sympatykiem.
Więc macie do wyboru: Kowalewski obecnie nam panujący, Kiełbiński z PiS i Burchacki z list PSL ale nie członek PSL.
Ps. Wiem też, że nikt z rodziny Burchackiego w Mławie nie pracuje, bo to akurat sprawdziłem 🙂

Józef
Józef
3 lata temu
Reply to  Czytelnik

A jak PSL nie wygra wyborów do sejmiku wojewódzkiego co będzie ?. Kosiński ma wiele pomysłów ale płaci za nie marszałek Struzik. Rząd PiS-u, sejmik wojewódzki w rekach PiS-u to do kogo po prośbie pójdzie burmistrz – sympatyk PSL-u?.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Józef

Jako człowiek bezpartyjny może robić wszystko i ze wszystkimi może się dogadać – żaden problem.
Ten człowiek, czyli Burchacki nie będzie zadzierał nosa i nie będzie robił focha jak burmistrz (np. na PKP, albo na radnych z opozycji. Dla niego najważniejszy jest dialog.
Stawiajmy na młodych z otwartą głową i wieloma pomysłami, a nie starych, bez pomysłów na Mławę, którzy rękami i nogami trzymają się swych stołków, bo jest im na nich wygodnie.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

No i fajnie, wróciłes z komentarzem logicznym i na temat, przestan juz zagladac na te inne portale, gdzie piszą wierutne bzdury, i nie powielaj ich w codzienniku.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

To rodzina Starosty….

Kris
Kris
3 lata temu
Reply to  Józef

Sejmik wojewodzki to nie jedyne miejsce gdze mozna pozyskiwac dofinansowania.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Józef

Piszesz bzdury, powinieneś wiedzieć, że na 90 milionów pozyskanych srodkow, zrwnetrznych to są 80 milionów pozyskanych z Uni Europejskiej, A tylko 10 milionow to srodki pozyskane w kraju. Pisze o tym abyś przestal siać popeline, musisz być sympatykiem pisu, bo rylko oni potrafią lgać, jak na zawołanie.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Trzeba dodać że sytuacja, opisywana przeze mnie dotyczyła CIECHANOWA. Gdzie potrafią pozyskiwać środki z U.E. –to tak gwoli prawdy przedstawianych faktów.

Dejw
Dejw
3 lata temu
Reply to  Czytelnik

A to jakas rodzina z tym co swiecil przyrodzeniem w internecie?

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Dejw

Nie jednemu psu Burek, tfu… Azor na imię, ale nawet jeśli to co? Rodziny się nie wybiera, wybiera się żonę, męża, znajomych, przyjaciół).
Przepraszam, ale chcecie człowieka za wszelką cenę zdyskredytować popaprańcy Kowalewskiego. Walicie z grubej rury, nieważne czy celnie czy nie, ale aby dokopać i u moczyć kandydata na burmistrza, Burchackiego.
Te Wasze posty są żałosne.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Czytelnik

Dzieki za ten komentarz, i oto chodzi aby takie informację przekazywać na portalu, moze wreszcie co nie którzy piszacy, zrozumieją że CZLONEK i SYMPATYK to nie to samo. Tak Pan Burchacki to naprawdę fachowiec, i takich ludzi nam mlawiakom potrzeba. Glosuje na BURCHACKIEGO !!!!!! Dlatego ze MŁAWIE potrzebne są zmiany.

Rezydent
Rezydent
3 lata temu
Reply to  Czytelnik

Śmieszne argumenty Czytelnika skutecznie przekonały mnie na kogo mam głosować. Wolę „stare zło” niż jakiegoś „sympatyka” PSL-u.

Z rady
Z rady
3 lata temu

I CO??? Od gadania tylko jesteście. A Kto coś robi w kierunku zmiany tego stanu rzeczy ??? No KTO !!! Tyle Wasze że sobie pogadacie, skomentujecie, a „ONI” (nie tylko PSL) i tak zrobią swoje. Od gadania wszyscy, a od roboty nikt !!! Strzelcie sobie kolejną „słitaśną focię” lub pokażcie na FB co dziś zjedliście i co wydaliliście …

Czytelnik
Czytelnik
3 lata temu
Reply to  Z rady

Dobrze powiedziane! Ludzie ogarnijcie się jeśli nie chcecie mieć rządów PiS i przeniesienia polityki ogólnopolskiej na mławskie podwórko!
Dużo gadać – mało robić – domena Mławian.
Przestańcie pieprzyć głupoty tylko zakładajcie swój komitet, czystych, rzetelnych i pracowitych mieszkańców Mławy. i zbierajcie poparcie mieszkańców tak aby przejąć władzę w mieście.
ja to tego nie kumam… Pisać bzdury potrafią ale zrobić nic nie umieją w tym kierunku. Te wasze pisania wyszły nam 4 lata temu w wyborach parlamentarnych i prezydenckich. Nie dość że nie wystawiliście siebie to jeszcze nie byliście na wyborach i efekt mamy jaki mamy!
Więc na litość boską… idźcie na wybory i głosujcie na swoich rzetelnych najlepszych i czystych.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Czytelnik

Popieram taki post, tyko twe rady są troszeczkę spoznione z tym powolywaniem, teraz pozostało nam tylko aby szefowie tych komitetów znalezli w Mlawie, godnych obywateli, ktorzy nie zawiodą naszych oczekiwań, tak jak obecni wybrancy, z nsjbardziej popularnym Radnym, DOZMANSKIM, ktory sam na siebie głosował smsami. Tak idźmy na wybory, i wybierajmy najlepszych, tym bardziej że w ostatniej chwili został zgloszony 4 komitet wyborczy, ktory reprezentują mlodzi mlawianie. I wkasnie mlodzi bardzo potrzebni, sa Mławie, a tym którzy zasiedzieli się w Radzie po cztery i wiecej kadencji, dajmy om odpocząć, bo oni juz nic nowego dla miasta, nie wniosą, jedynie mogą zrobić jes,cze wiekszy balagan

EMIL
EMIL
3 lata temu

Grażyżny I Janusze opanowały wybrzeże i MŁAWĘ.Władza im się marzy.ZAPOMIEĆ.

normalny
normalny
3 lata temu

Co za swoje piniędze żeśta drogi wybudowali skakańce.?CHyba z krusu.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  normalny

Zlt nick wybrałeś, raczej powinno być NIENORMALNY,..

MIASTOWY
MIASTOWY
3 lata temu

Mało zostało prawdziwych MŁAWIAN.Buractwo opanowała nasze MIASTO.POpRZyWOZILI ICH OJCE W KUNIA W TOCZKU I do władzy.Mieszkania kupują i chodzą PO MŁAWIE W SANDAŁACH I W SKARPETACH I MIASTOWCH ŚWIRUJĄ.MŁAWA DLA MŁAWIAN.WIEŚ NA WIEŚ.TAM RZUNDZIĆ.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  MIASTOWY

Odezwał się miejski znawca i jak napisał, poprostu , to czysta prawda, zeby tylko w sandalach i bialych skarpetkach, to jeszcze jak cie mogę, ale popatrz na te ich damy, wyglada na to że jeszcze nie zdazyli jeszcze luster zainstalować, w tych mieszkaniach, moze nie zdążyli się jeszcze przemeldowac, i beda głosować w gminach. No ale cóż oni są teraz miastowi, pełną gębą.

Urzędnik i urzędniczka :)
Urzędnik i urzędniczka :)
3 lata temu

NA BURMISTRZA TYLKO KOWALEWSKI 🙂 😉 😉

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Klakierów popierajacych obecną Władzę, nam w Mlawie nie potrzeba, radzę rozglądać sie już za pracą.

Czytelnik
Czytelnik
3 lata temu

Nie przypomina sobie aby Trzciniec był na prawach miejskich. Tam to ewentualnie sołtys hahahhaah.
Swoją drogą, dobrze że już trenuje jazdę motorkiem – obecnie po Mławie, ale myślę że niebawem z posiadłości w Trzcińcu na zakupy będzie dojeżdżał 😀

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Czytelnik

A może tak zasłużonemu, dzialaczowi ,wybudujo , jakąś Biedronkie, w pobliżu.

Kris
Kris
3 lata temu

zapomieliscie doda NIE

kierowca
kierowca
3 lata temu

Tych co sprzedali PKS I INNE NATYCHMIAST ROZLICZYĆ I DO PUSZKI.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  kierowca

Pilnuj kierownicy, bo zeby Pis Ciebie do tej puszki nie wsadził.

wieśniak
wieśniak
3 lata temu

Ludzie co wy śpicie żenady oszustwa nie widzicie.TOWARZYSZOM DZIĘKUJEMY .ŻEŚTA SIĘ JUŻ NA RZĄDZILI.DO ROBOTY ZIEMIA CZEKA.

M.B
M.B
3 lata temu
Reply to  wieśniak

Tak? A kiedy to PSL byl w Radzie Miasta Mlawy?. A kto sfinansował i dzięki komu drogi ? Dzięki komu mieliśmy pieniadze? Najgorzej jak pisze się bzdury nie mając pojęcia o niczym. Oczywiście zaglosujcie na PiS . Będzie rozdawnictwo właśnie waszych pieniędzy, a następnie ich zwracanie w oparach, podatkach itp. Trzeba być na prawdę ograniczonym żeby nie znać podstaw ekonomii. Co tam ekonomia, matematyki. Pieniądze biorą się niczego?.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  M.B

Niestety muszę się z Tobą zgodzić ale jak sam widzisz, rych ograniczonych mamy jeszcze w Mlawie, sporo, A zgodnie z maksyma Kurskiego że. Ciemny lud to kupi, PIS dalej szaleje, a to co wygaduje Premier Morawiecki, przrchodzi ludzkie pojecie, no i ciemny lud to kupuje. Takich osobników juz nie przekonamy, raczej musimy apelować do tych ktorzy potrafią liczyć, i widzą falej niz czubek wlasnego nosa.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  wieśniak

wieśniak. Jak ci jeszcze mało dopłat z UE, to trzymaj dalej z Pis, i pisz takie głupoty. Jak się nie obudzisz, to zistaniesz z ręką w nocniku. I wtedy bedziesz krzyczał JAK ŻYĆ, ten co tak krzyczał zaczął narzekać już na Naczelnika Kaczynskiego, ze stoii koło niego i udaje że go nie poznaje. Przy takim mysleniu to samo czeka Ciebie.

MŁAWIAK ZBULWERSOWANY
MŁAWIAK ZBULWERSOWANY
3 lata temu

GDZIE MLECZARNIA ZAKŁADY MIĘSNE PKS HYDROFORY ZUD GDZIE PYTAM,KÓŁKO ROLNICZE I WIELE INNYCH?WSTYD HAŃBA.PO PSL TO NAJGORSZE RZĄDY W HISTORII MŁAWY JESZCZE WAM MAŁO?MASAKRA.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Widac z choinki się zerwales , albo w Mławie mieszkasz od 5 lat, naprawdę jesli tak Cię to bulwersuje, bo na portal zagladasz od święta, to przypomne cie ze o tr sprawy, zapytaj, kombatanta, ŁUKASIAK, na pewno udzieli Ci informacji jak to się stalo zer takie Zaklady, są juz dawno w ruinie i przeszły do historii, .

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Zielone ludziki w natarciu na stołki ?

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

I bardzo dobrze, bo trzeba poodrywać tych co się w UM zakotwiczyli za panowania złotoustego.
Czas na zmiany,
a wszyscy od królika do wymiany.

Jola
Jola
3 lata temu

Nikt Ci tyle nie da ile moze Ci obiecac PSL

Mława
Mława
3 lata temu
Reply to  Jola

No wlasnie TYLKO OBIECAĆ BO W TYM SĄ NAJLEPSI!

183
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x