Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Święto Rolnika w gminie Lipowiec Kościelny


W niedzielę sierpnia w Lipowcu Kościelnym odbyła się impreza plenerowa ,,I Święto Rolnika w Gminie Lipowiec Kościelny”, którego organizatorem było Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji. Nagrody dla zasłużonych dla rolnictwa, konkursy i zabawy, występy artystyczne,  wieńce zbóż i kwiatów na barwnych stoiskach i wreszcie wspólna, taneczna zabawa, tak pokrótce można opisać minioną już imprezę.


Uroczystość rozpoczął Wójt Gminy Lipowiec Kościelny Pan Jarosław Goschorski, Starostowie ,,I Święta Rolnika w Gminie Lipowiec Kościelny” oraz sołtys wsi Józefowo Pan Krzysztof Borowski. Po przywitaniu gości odbyło się wręczenie uhonorowań dla osób działających na rzecz społeczeństwa za zasługi w rolnictwie. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, którą rozpoczęły dzieci i młodzież z Tańca Ludowego ,,Lipowiacy” tańcząc poloneza wspólnie ze zgromadzonymi gośćmi. Po uroczystym Polonezie na naszej scenie wystąpili: dzieci z Koła Artystycznego ,,Fasolinki” z GCKSiR w Lipowcu K., Klub Seniora ,,Gorące Serca”, Zespół Tańca Ludowego ,,Lipowiacy” oraz Orkiestra Dęta z Mławskiego Domu Kultury. Na placu uroczystości oprócz artystów, którzy występowali na scenie i przenosili nas w coraz to inne światy, znalazły się także stoiska wystawiennicze miejscowości należących do naszej gminy z własnymi wyrobami garmażeryjnymi, pieczywem, serami oraz innymi przekąskami. Przepięknie ozdobione stoiska, wieńce pełne kwiatów i zbóż oraz inne ozdoby stworzone z tegorocznych plonów – tak właśnie wyglądał plac ,,I Święta Rolnika w Gminie Lipowiec Kościelny”. W czasie trwania uroczystości odbyły się trzy konkursy: ,,Konkurs na najsmaczniejszą potrawę”, ,,Konkurs na najładniejsze stoisko” oraz ,,Konkurs na najładniejsząozdobę”. W ,,Konkursie na najsmaczniejszą potrawę” jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce: Lipowiec Kościelny

II miejsce: Łomia

III miejsce: Turza Wielka

W ,,Konkursie na najładniejsze stoisko” I miejsce przyznano Cegielni Lewickiej, II wsi Józefowo, a III miejsce wsi Kęczewo. W ostatnim konkursie na najładniejszą ozdobę I miejsce zajęła wieś Rumoka, II Turza Mała, a III miejsce wieś Zawady. Podczas imprezy odbył się Turniej Sołectw, w którym udział wzięło siedem drużyn. Drużyny o puchar walczyły m.in. w następujących konkurencjach: bieg z jajkiem, skoki w workach, przeciąganie liny, sołecka kasa, pij mleko – będziesz wielki, rzut beretem i inne. Uczestnicy turnieju z ogromnym zaangażowaniem brali udział w poszczególnych konkurencjach dostarczając publiczności wielkich emocji. Publiczność nie pozostawała bierna, bardzo głośno dopingowała swoje drużyny. I miejsce w Turnieju Sołectw zajęła wieś Lipowiec kościelny, II miejsce Turza Mała, a III Cegielnia Lewicka. Nagrody dla zwycięzców ufundował Urząd Gminy w Lipowcu Kościelnym. Wieczorem na naszej scenie wystąpiła Kapela ,,Ciupaga”, która porwała wszystkich góralskimi przyśpiewkami, a po 22:00 wystąpiła gwiazda muzyki disco-polo zespół Eratox.

oprac. red.

źródło i fot. GCKSiR Lipowiec Kościelny

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x