Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dwa posiłki dziennie i lody na deser każdego dnia


Gmina Stupsk w okresie wakacji oferuje dzieciom bardzo szeroką ofertę zorganizowanego wypoczynku; rozpoczynając od czternastodniowych kolonii nad morzem, poprzez „Wakacyjne Hece w Gminnej Bibliotece”, a kończąc na półkoloniach letnich „Lokalnie też fajnie”. Łącznie to ponad miesiąc zajęć, warsztatów, wyjazdów i różnego rodzaju atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Gminy Stupsk.

W piątek 24 sierpnia dobiegł końca wypoczynek na hali sportowej w Morawach w którym udział wzięło 62 uczestników w wieku od 6 do 15 lat. Podczas dwóch tygodni dzieci korzystały z różnego rodzaju zajęć edukacyjnych, animacyjnych i kulturalnych. Morawy w tym okresie odwiedziło kilkudziesięciu gości, którzy dzielili się z dzieciakami swoimi ciekawymi pasjami i doświadczeniami. Spotkaliśmy się z żołnierzami z jednostki wojskowej z Kazunia, poznaliśmy Iwo – psa przewodnika, odwiedzili nas członkowie GRH Ludności Cywilnej z Mławy, rycerz Jacko z Zacisza, strażacy, policjanci, trenerzy piłki nożnej, baseball’a, kuglarze, animatorzy, bębniarze i leśniczy. Wiele atrakcji w tym biwakowanie, zajęcia na basenie i parku linowym oraz warsztaty sportowe, plastyczne i „MISZ MASZ” prowadzone przez wychowawców; dwa posiłki dziennie i lody na deser każdego dnia … tak w skrócie można opowiedzieć o tegorocznych półkoloniach.
Poprzez miedzy innymi tego rodzaju inicjatywy Urząd Gminy stara się stworzyć mieszkańcom dobre warunku do życia i rozwoju w gminie Stupsk.

Półkolonie zorganizowane zostały przez Urząd Gminy przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Stupsku. Gmina Stupsk otrzymała już po raz trzeci dofinansowanie do wypoczynku z Mazowieckiej Izby Rolniczej.

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które wsparły organizację tegorocznych półkolonii, a dzieciom życzymy udanego ostatniego tygodnia wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły.

autor i fot.: Aktywna Gmina Stupsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x