Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

II Synod Młodych w Płocku. To czas spotkania i dialogu


Fot. ilustracyjne


W dniach 31 sierpnia – 1 września br. na terenie WSD w Płocku odbędzie się II Synod Młodych. Synodowi będzie patronował św. Stanisław Kostka, ponieważ w tym roku, 15 sierpnia minęło 450 lat jego od śmierci.

Ksiądz Biskup Piotr Libera w Słowie przed Synodem napisał: „nie może być lepszej sposobności niż Rok św. Stanisława Kostki, aby młodzi chrześcijanie Diecezji przeżyli takie Zamyślenie. Dlatego właśnie postanowiłem zaprosić do naszego seminarium duchownego około dwustu liderów młodzieży diecezji wraz z ich duszpasterzami”.

Synod to czas spotkania i dialogu o kondycji duszpasterstwa młodzieży w naszej diecezji, a także szansa, by tchnąć nowego ducha we wspólnoty parafialne. Nie da się tego zrobić inaczej jak przez Ludzi, którzy przyjęli miłość Boga i poprzez to doświadczenie czynią wspólnoty bardziej konkretne, braterskie i miłujące się.

Na synod zostali zaproszeni przedstawiciele młodzieży z dekanatów, ruchów i wspólnot. Młodzież będzie pracować w grupach nad 12 tematami synodalnymi. To, co zostanie wypracowane, będzie prezentowane na sesjach plenarnych.

22 sierpnia rozpoczęliśmy nowennę do św. Stanisława Kostki. Modlimy się przez wstawiennictwo Patrona Młodzieży o światło Ducha Świętego, by to, co będzie działo się na Synodzie było na większą chwałę Bożą.

Program II Synodu Młodych Diecezji Płockiej:

Piątek, 31 sierpnia

08:30 – 09:45 Zjazd i rejestracja uczestników synodu (WSD)

10:00 Msza św. rozpoczynająca II Synod Młodych (Kaplica św. Stanisława Kostki) – przewodniczy ks. prał. dr Marek Jarosz – rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku

11:00 Wprowadzenie w II Synod Młodych

11:30 Praca w grupach (I blok tematyczny)

13:00 Przerwa/Spotkanie moderatorów i animatorów

13:30 Obiad (jadalnia WSD)

15:00 Praca w grupach (II blok tematyczny)

16:30 Przerwa/Spotkanie moderatorów i animatorów

17:30 Sesja plenarna

18:30 Kolacja (jadalnia WSD)

19:30 Wieczór z Panem Ireneuszem Krosnym

21:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (Kaplica św. Stanisława Kostki)

Sobota, 1 września

08:00 Śniadanie (jadalnia WSD)

09:00 Praca w grupach (III blok tematyczny)

10:30 Przerwa/Spotkanie moderatorów i animatorów

11:00 Sesja plenarna

12:30 Obiad (jadalnia WSD)

15:00 Msza św. na zakończenie II Synodu Młodych (Kaplica św. Stanisława Kostki) – przewodniczy i homilię głosi Biskup Płocki Piotr Libera

 

ZACHĘTA BISKUPA PŁOCKIEGO DO MODLITWY PRZED ROZPOCZĘCIEM II SYNODU MŁODYCH DIECEZJI PŁOCKIEJ

Drodzy Diecezjanie,

Kochani Młodzi Przyjaciele!

Kilka dni temu, w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, w 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki, Ojciec święty Franciszek w specjalnym przesłaniu adresowanym do Biskupa Płockiego, skierował do ludzi młodych następujące słowa: „ I was przynagla miłość Chrystusa i umacnia Jego łaska. Miejcie odwagę! Świat potrzebuje Waszej wolności ducha, waszego ufnego patrzenia w przyszłość, Waszego pragnienia prawdy, dobra i piękna”.

31 sierpnia i 1 września br. przedstawiciele młodzieży naszej diecezji zgromadzą się w Płocku na II Synodzie Młodych. Będzie to doskonała okazja, aby niejako bezpośrednio odpowiedzieć na papieskie wezwanie. Przez dwa dni nasza młodzież będzie się zastanawiać nad przekazywaniem żywego Jezusa i Jego Ewangelii współczesnemu człowiekowi, szczególnie młodemu.

Wszyscy wiemy, jak ważna jest troska o ewangelizację i chrześcijańską formację młodego pokolenia. Z pewnością zdajemy sobie też sprawę, jak trudne jest to zadanie i jak wiele wymaga wysiłku oraz cierpliwości.

Zapraszam raz jeszcze przedstawicieli naszej młodzieży do Płocka, a Was – Drodzy Diecezjanie proszę serdecznie o modlitwę w intencji Synodu. Niech połączy nas wspólna odpowiedzialność! Niech wspólna modlitwa otworzy serca i umysły młodzieży na natchnienia Ducha Świętego i uczyni owocnymi synodalne obrady.

Płock, dnia 22 sierpnia 2018 r.

We wspomnienie NMP Królowej

 † Piotr Libera           

Biskup Płocki 

źródło: Diecezja Płocka

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
niezalezny
niezalezny
3 lata temu

złote a skromne… 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x