Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie jednym z najciekawszych miejsc na Mazowszu


Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie – Stacja Muzeum Sochaczew zostało laureatem plebiscytu „Focus na Mazowieckie” w kategorii Nauka i Technika.


Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie jest wyjątkowym miejscem na skalę europejską. Znajdują się tam aż 163 jednostki taboru wąskotorowego. W salach wystawowych zobaczyć można kolekcję muzealiów, przedstawiających codzienne funkcjonowanie kolei wąskotorowej w Polsce na przestrzeni dziejów. Muzeum jest naprawdę niezwykłe i kochają je zarówno młodzi jak i starsi odbiorcy.

Plebiscyt „Focus na Mazowieckie” został zorganizowany z okazji obchodów 20-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz w ramach kampanii wizerunkowej Marki Mazowsze . Celem konkursu było wybranie przez was 20 najlepszych lokalizacji na mapie Województwa Mazowieckiego w 5 kategoriach: nauka i technologia, przyroda, kultura i sztuka, historia i kategoria otwarta.

źródło i fot.Mazowsze serce Polski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

avatar
1500
Młody
Gość
Młody

Fajne muzeum? A co z wąskotorówka? A co z zabytkami z 9-10 wieku znajdującymi sie w powiecie mławskim? Moze o tym napiszecie artykół

fajny gość
Gość
fajny gość

w Mławie to najpierw trzeba wysłać pseudo urzędników na szkolenie pt. jak korzystać z unijnych dotacji i robić to z sensem dla miasta i regionu, a nie pchać wszystko do swoich kieszeni

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A w Mławie pozostały tylko wspomnienia, i resztki które nie zostały jeszcze rozkradzione, no i tory, po których swego czasu jezdziła drezyna i woziła dzieciaków, bo dla nich była to atrakcja, dlaczego zaniechano tego????