Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Szydłowo. Mławscy policjanci ujawnili nielegalną kontrabandę


Mławscy policjanci z referatu przestępczości gospodarczej i korupcji, ponownie ujawnili nielegalną kontrabandę wartą ponad 13 tysięcy zł. Zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który posiadał wyroby tytoniowe bez wymaganej przepisami akcyzy. Grozi mu wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

KPS Mława rekrutacja
Reklama


W czwartek 23 sierpnia funkcjonariusze referatu przestępczości gospodarczej i korupcji ustalili, że mieszkaniec gm. Szydłowo posiada, jak również handluje papierosami, bez wymaganej przepisami akcyzy.
W wyniku podjętych w tej sprawnie czynności informację potwierdzono i ujawniono w miejscu zamieszkania mężczyzny ponad 13 tys. sztuk pojedynczych papierosów. Łączna wartość zabezpieczonych wyrobów tytoniowych wyniosła z tytułu akcyzy ponad 11 tyś. zł., natomiast z tytułu podatku VAT ponad 3 tyś. zł.
Nielegalne wyroby zostały zabezpieczone, a sprawca odpowie za przestępstwo karno-skarbowe. Zgodnie z art. 65 Kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego (…) podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik/KPP Mława

fot. KPP Mława

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

7
KOMENTARZE

avatar
1500
dawny mieszkaniec gminy Szydłowo
Gość
dawny mieszkaniec gminy Szydłowo

stawiam „dolary” przeciw „orzechom” że WIDZ i MIESZKANKA to jedna osoba – dokładnie ta sama intencja, myśl i sugerowane wnioski – nie o tym był artykuł

Anonim
Gość
Anonim

No i dobrze, nie mają się gdzie podzielić swoimi spostrzeżeniami mieszkańcy Szydłowa na temat władz gminy, to niech się dzielą i tutaj, a co to komu przeszkadza, a że jedna osoba? – może tak, może nie…

widz
Gość
widz

Panie Wójcie z Szydłowa co się stało, że po 4 latach jeżdżenia samochodem służbowym wszędzie w godzinach pracy i po oczywiście w sprawach prywatnych, nagle na 2 miesiące przed wyborami do pracy dojeżdża pan prywatnym samochodem i co można. Myślę, że to tylko mydlenie oczu wyborcom, ponieważ w naszej gminie ludzie są ślepi, głusi i mają klapki na oczach, a po wyborach wszystko wróci do normy.

Lolo
Gość
Lolo

Komuna wraca naprawdę, za takie bzdury łapać ludzi i to jest przestępstwem? A za pedofilie kara-zmiana parafii

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

Skoro pokazał się artykuł o Szydłowie, to zastanawiam się co się stało, że nas Pan Wójt przestał dojeżdżać samochodem gminnym do pracy i z pracy do domu i miał go do dyspozycji całe 24 godziny na dobę tylko dla własnych prywatnych celów przez ostatnie 4 lata. Czy też przed zbliżającymi się wyborami chce pokazać mieszkańcom, jaki to jest uczciwy i dbający o finanse gminy, czy też może naprawił 2 swoje samochody i ma teraz czym jeździć. Znając życie jeśli wygra ponownie wybory i przejdzie jego rada potakiwaczy, to kupi 4-ty nowy samochód i przez 5 lat będzie nim jeździł gdzie… Czytaj więcej »

mieszkam
Gość
mieszkam

mowa jest o papierosach a wy piszecie o samochodzie masakra hehe

Anonim
Gość
Anonim

Powiedział co wiedział, a że nic nie wiedział to nic nie powiedział.
Bardzo głupi komentarz, znacznie gorszy od tych o samochodach