Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Czy w rejonach szkół jest prawidłowe oznakowanie dróg? 48 kontroli na terenie powiatu mławskiego


Policjanci mławskiej drogówki zakończyli lustracje dróg w rejonie szkół i placówek oświatowo-wychowawczych przed rozpoczęciem roku szkolnego. Przeprowadzili 48 kontroli na terenie powiatu mławskiego, ujawniono 25 nieprawidłowości.


W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili w rejonach szkół i placówek oświatowych na terenie powiatu mławskiego kontrole. Celem lustracji dróg było sprawdzenie zasadności istniejącego oznakowania z uwzględnieniem natężenia ruchu, ukształtowania terenu i geometrii drogi, przed „pierwszym szkolnym dzwonkiem”.

Spostrzeżenia i uwagi policjantów dotyczące wadliwego oznakowania oraz złego stanu dróg, zostały ujęte w protokole pokontrolnym. 16 wniosków z przeprowadzonej lustracji zostały przekazane właściwym miejscowo zarządcom dróg, celem usunięcia uchybień. Podczas kontroli ujawniono 25 nieprawidłowości dotyczących oznakowania pionowego i poziomego, stanu technicznego znaków drogowych i zastosowania urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

mł. asp. A. Prusik/KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x