Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przyjechali do Mławy na mistrzostwa świata


Około 70 zawodników z ośmiu państw uczestniczy w II Mistrzostwach Świata w Warcabach  Niepełnosprawnych, które odbywają się w Mławie.


Wczoraj (22 sierpień br.) w Mławskiej Hali Sportowej rozpoczęły się II Mistrzostwa Świata w Warcabach 64 – polowych Osób Niepełnosprawnych i potrwają do 31 sierpnia.

Impreza takiej rangi to duża nobilitacja dla miasta, ale również docenienie roli i siły naszych warcabistów. Warto tu przypomnieć, że warcabiści powiatu mławskiego odnoszą znaczące sukcesy w tej dyscyplinie w skali ogólnopolskiej, ale też światowej, jak choćby  sukcesy w kategorii „spesholimpic” mławskiego warcabisty Zenka Mieszkowskiego na Mistrzostwach Świata w Kranevie (Bułgaria).

Otwarcia mistrzostw dokonał starosta mławski Włodzimierz Wojnarowski. W  inauguracji uczestniczyli m.in. burmistrz miasta Mława Sławomir Kowalewski, Leszek Pętlicki – Prezydent Międzynarodowego Komitetu Warcabowego Niepełnosprawnych, dyrektor MHS Dariusz Sowiński.

Uroczystość  uświetnił występ młodej wokalistki Amelki Marciniak z Raciąża oraz recital słowno-muzyczny w pięknym wykonaniu Marty i Pawła Stawińskich.

RK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
pisek
pisek
3 lata temu

starosta – aut czem predzej z Mlawy !

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  pisek

Aut to winien być, dla takich jak ty.Wracaj do swej gminy i wioski, zablodziles, a sołtys czeka na ciebie. pisek AUT!!!!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x