meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Pierwsze wygrane Korony i GKS-u

Słoneczne ogrody Mława

Miniony tydzień przyniósł aż dwie kolejki w rozgrywkach piłkarskiej ligi okręgowej. Tego maratonu nie wytrzymały w pełni nasze zespoły. Owszem, świętowały premierowe zwycięstwa w sezonie, ale po komplet punktów żaden z nich nie sięgnął.

Środowy mecz z Tęczą Ojrzeń rozpoczął się fatalnie dla strzegowian. W 10. minucie stracili gola, co ustawiło podopiecznych Pawła Taranowskiego w niezbyt korzystnej sytuacji. Szybko doprowadzili do wyrównania (samobójczy gol jednego z konkurentów), a w 49. minucie zadali, jak się okazało, decydujący cios. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Chojnacki.

Trzy dni później dyspozycja naszych futbolistów radykalnie się obniżyła. Skończyło się na potężnym laniu. Na boisku w Sochocinie GKS poległ z miejscową Wkrą aż 0:7.

Dla zawodników z Szydłowa maraton rozpoczął się od rywalizacji z beniaminkiem. Po godzinie losy rywalizacji powinny być w zasadzie rozstrzygnięte. Jednak z kilku stworzonych sytuacji wykorzystali tylko jedną. Paweł Podlewski dobił z bliska wcześniejsze uderzenie Marcina Kućko.

Potem pałeczkę przejęli futboliści z Płońska. Do wyrównania doprowadzili po przypadkowym strzale z rzutu wolnego – uderzał Łukasz Barankiewicz, piłka odbiła się jeszcze od nóg Piotra Karpińskiego, co kompletnie zmyliło Przemysława Węgierskiego.

Minęło parę minut, a goście mieli na koncie już trzy trafienia. Nasi defensorzy nie potrafili zatrzymać Mariusza Rutkowskiego. Ten błyskotliwy napastnik skompletował w ciągu paru minut dublet.

Niepowodzenie z PAF-em gracze Włodzimierza Gorczycy powetowali sobie w sobotnie popołudnie. Choć faworytem rywalizacji był Glinojeck (wygrał wysoko dwa premierowe spotkania), początek meczu okazał się zaskakujący. Najpierw Karpiński, a potem Podlewski sprawili, że Korona objęła prowadzenie 2:0.

Takiej straty gospodarze nie zdołali już odrobić. Honorowe trafienie zaliczyli dopiero w 90. minucie. Zespół z Szydłowa mógł się cieszyć z wygranej, ale stracił dwóch zawodników. Szymon Walasiński i Węgierski obejrzeli bowiem czerwone kartki.

Wkra Sochocin – GKS Strzegowo 7:0 (3:0)
GKS: Bartosiewicz – Mączewski (60. Lewandowski), Gatyński, Chojnacki (80. Molzych), Warecki, Gawryszewski, Ronkiewicz, Cieśliński (46. Zadrożny), Jankowski, Wierzbicki, Dziubiński (75. Pauba)
Kryształ Glinojeck – Korona Szydłowo 1:2 (0:2)
Korona: Węgierski – Górniak, Różycki, Kłos, Krz. Małecki (60. Kac. Małecki), Kućko, Podlewski, Karpiński, Walasiński, Kieczmer (70. Sowiński), Bartnikowski
Korona Szydłowo – PAF Płońsk 1:3 (0:0)
GKS Strzegowo – Tęcza Ojrzeń 2:1 (1:1)

Pozostałe wyniki III kolejki (18 sierpnia): PAF – Troszyn 1:2, Tęcza – Żbik 0:3, Sona – Wkra B. 0:4, Iskra – Makowianka 0:3, Ostrovia – Mazowsze 5:0, Orzyc – Nadnarwianka 0:11

Pozostałe wyniki II kolejki (15 sierpnia): Troszyn – Orzyc 3:1, Nadnarwianka – Ostrovia 3:0, Mazowsze – Iskra 5:4, Makowianka – Sona 2:0, Wkra B. – Wkra S. 0:0, Żbik – Kryształ

IV kolejka (25-26 sierpnia): Korona – Tęcza (godz. 11), Troszyn – Nadnarwianka, Wkra B. – Iskra, Żbik – Wkra S., Makowianka – Ostrovia, GKS – Sona, PAF – Kryształ, Mazowsze – Orzyc