Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Parking dla ciężarówek już otwarty


fot. UM Mława


Jan Maria Jackowski
Reklama

Nowe 22 miejsca parkingowe dla ciągników siodłowych z naczepami właśnie zostały oddane do użytku kierowców i firm transportowych. Obiekt powstał w dzielnicy przemysłowej Mławy, wzdłuż ul. LG Electronics. Miasto wydało na tę inwestycję prawie 2 miliony złotych.

Parking powstał po prawej stronie ul. LG Electronics (patrząc od ul. hm. Wandy Szczęsnej-Lesiowskiej). Realizacja zadania była dość skomplikowana, ponieważ usytuowanie terenu wymagało budowy muru oporowego z dodatkowym zabezpieczeniem ze względu na przewidywane obciążenie.

– Ten parking poprawi bezpieczeństwo, komfort i zaopatrzenie – podkreślił burmistrz Sławomir Kowalewski, w trakcie symbolicznego otwarcia obiektu, które odbyło się we wtorek 21 sierpnia br.

Zwrócił uwagę, że dzielnica przemysłowa jest sercem Mławy. – Tu funkcjonują firmy, w których pracują mieszkańcy Mławy i subregionu. Cieszymy się, że Mława stała się siedzibą kilkunastu koreańskich przedsiębiorstw, które się rozwijają i w których powstają nowe miejsca pracy.

Przypomnijmy: inwestycja była zadaniem wieloletnim. W 2017 roku miasto przygotowało dokumentację i rozpoczęło pracę, przeznaczając na ten cel 727 650 zł. W 2018 roku koszty związane z kontynuacja prac wyniosły 1 111 000 zł. Zadanie na zlecenie miasta zrealizowało Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe.

źródło: Magdalena Grzywacz/RP Urząd Miasta Mława

fot. UM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
59 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Runaway
Runaway
5 lata temu

Biedni, mali krzykacze spod znaku niedokształconych linerów lokalnej opozycji. Janusze polityki i ekonomii. Nie jestem zwolennikiem aktualnych władz ani nie mam interesu aby popierać koreański kapitał. Właśnie po wielu latach pracy w LG zmieniam pracodawcę. Po pierwsze ma całym świecie tworzy się infrastrukturę sprzyjającą przemysłowi i inwestycjom aby uatrakcyjnić region/miasto i zapewnić stałe miejsca pracy. Tak jest w Warszawie, Londynie etc. Mława nie jest wyjątkiem. Po drugie: bez LG lub innego inwestora na tak dużą skalę Mława stanie się slumsem i odbije się to na całym mieście a nie tylko na pracownikach. Kto wyda pieniądze w sklepach jeśli 2 tysiące ludzi przejdzie na zasiłek? Po trzecie: o ile Koreańczycy przez lata byli zwolnieni z podatku, o tyle już zatrudnieni u nich ludzie te podatki płacą i z ich kasy miasto buduje na co wystarczy. Po czwarte: komentarze na temat płac w LG zawsze bawią mnie do łez. Dookoła tyle kurników i innych podmitów przetwórstwa drobiu. Z otwartymi ramionami czekają na tych, którzy w smrodzie padliny i w zimnie chcą zarobić 200zł więcej brutto. Droga wolna. Po przeczytanych komentarzach mam wrażenie, że skoro każdy Kowalski, Malinowski i Madej nie mają drogi i parkingu pod domem, to miasto nie powinno dbać o nic innego.
Narzekają zawsze co którzy w swoim życiu oczekują wyłącznie na gotowe i na więcej za darmo.

pachołek
pachołek
5 lata temu
Reply to  Runaway

Retoryka jak bym słyszał Burmistrza na sesji. Butnego, zakompleksionego człowieka, który musi użyć setki epitetów obrażliwych, aby jego wielkie EGO było zadowolone. Otóż jaka to atrakcja dla regionu, te 22 miejsc parkingowych dla TiR-ów? Miasto ma budować drogi dojazdowe i robicz dobre połączenia, a ten parking to zwykła służebność Burmistrza wobec mocodawców. Jakoś w innych sąsiednich miastach nie ma LG i slamsów też tam nie widziałem. A co to za arguemnt, że prcownicy LG wydają pensje w Mławie? W LG nie pracują tylko mieszkańcy Mławy, wiec inne miasta powinny też się dokładać do tego parkingu, bo ich mieszkańcy wydaja kasę w Działdowie? Nikt nie oczekuje nic za darmo, płacę podatki w Mławie i mam prawo do dobrej drogi dojazdowej do mojej posesji. Niestety na to już Pan Butny Burmistrz juz w kasie pięniędzy nie ma, bo woli budować aleje dla developerów i parkingy dla prywatnych firm.

Maciek
Maciek
5 lata temu
Reply to  Runaway

Pierdziel trzymający rękę głęboko swojemu panu.

bez odbioru
bez odbioru
5 lata temu

Mo tu jeszcze na tych zdjęciach brakuje prawdziwie pańszczyźnianego pocałunku w dłoń prezesa o będzie pierwszy „Hołd Mławski” a może go namaluje znany malarz

Misiek
Misiek
5 lata temu

hahahaha sprawa Wedla to jest dopiero fenomen. I co z tego, że milion razy prostowana była ta informacja i pisane w różnych mediach, ze Wedel nigdy nie chciał nic budować w Mławie, jak i tak plotka wraca co chwila. To jasne, ze każde miasto chce mieć fabrykę czekolady, a nie kurczaki. Ale to tylko marzenia. A może niech redakcja sprawdzi w Wedlu co z tą fabryką?

Zenek
Zenek
5 lata temu

Pracuje w Lg i czytam te komentarze i coraz częściej przewija temat opuszczenia mławy przez Lg . czy ośc jest na rzeczy? A do kidy maja te wszystkie pozwolenia ? A i niech z miesiaca na miesiąc zaczna placic za nagdodziny a nie co 4 miesiace .

Zenek
Zenek
5 lata temu

A Wedla czemu żeś pan nie wpuścił do mławy ? Zamiast zrobic dobrze ludziom(wiecej miejc pracy = wyższe zarobki ) to żeś pan zrobił sobie dobrze i koreańczykom

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

To jeszcze ja – Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jak widać klakierzy miejscy miejscy podszywają się pod kogo tylko mogą, żeby zdyskredytować uczestników dyskusji, czyli komentujących. Cożeś pan chciał zakomunikować, panie Wacławie Jarząbek? że znasz film czy po prostu się naćpałeś?

Demaskator
Demaskator
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Masz analogiczną sytuacje, co Przybyszewski.
Ktoś podaje się za was.

Z bliska
Z bliska
5 lata temu
Reply to  Demaskator

Też tego doswiadczam, na portalu, na ale nic niech się cieszą, nasze tlumaczenie do tych tlukow i tak nie dotrze onibwiedza swoje

Green
Green
5 lata temu

LG na swoim terenie ma miejsca co najmniej na 4 takie parkingi więc po co ta inwestycja!?!?

Zenek
Zenek
5 lata temu

Lg niech podwyżki lepiej da a nie ludzie robia po 10 lat za najniższą krajową

szok
szok
5 lata temu

Z jakiej racji Miasto zapewnia parking dla samochodów ciężarowych ? Jaki jest w tym interes społeczny? Jestem w stanie zrozumieć budowę parkingów dla samochodów osobowych, bo przecież mieszkańcy naszego miasta tam pracują i gdzieś muszą parkować. Ale który z naszych mieszkańców jeździ TIR-em do pracy ? Może niech Kowalewski wybuduje lądowisko dla śmigłowców przy LG, może ktoś i taką maszyną porusza sie do pracy.

do czasu do czasu
do czasu do czasu
5 lata temu
Reply to  szok

Facet odczep się, umyj buzie zimną wodą
a potem się dobrze zastanów nad tym, co piszesz!!!

Szok
Szok
5 lata temu

To ze stracisz posade jak Kowala nie przejdzie to nikt nad tym nie musi sie zastanawiac

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  szok

W sumie to i parking dla samochodów osobowych, czyli parking dla pracowników powinien zapewnić pracodawca, a nie miasto.

aleja Świętego Dewelopera
aleja Świętego Dewelopera
5 lata temu

Najpierw aleja Świętego Dewelopera, teraz parking dla Tir-ów, Burmistrz spłaca długi sw oim mocodawcom. Pora na kogoś, dla kogo s uwerenem są mieszkańcy, a nie kapitał prywatny.

Kolo
Kolo
5 lata temu

2miliony za kawałek kostki i farby????
A na Wólce nie chcą położyć kawałka asfaltu na skrzyżowaniu (rozwidleniu) Batorego z Dworcowa..
Nasz włodarz coraz bardziej wyjadę pieniądze miasta na coś co powinien sobie zrobić sam zainteresowany czyli LG

Z bliska
Z bliska
5 lata temu
Reply to  Kolo

Bo koszty w wysokości tych 2 mil. Wyliczyl wybitny znawca Krzysztof Dubojski, ciekawe jak dlugo utrzyna się na tym stanowisku.

Green
Green
5 lata temu

no i teraz wiadomo dlaczego zabrakło marnych 100tys na promocję miasta w postaci rekonstrukcji na uniszkach, przy takich inwestycjach żaden sponsor nie śmiał zaproponować swoich groszy

blisko
blisko
5 lata temu

Ludzie! kowalewski tam jeszcze ma w planach wybudowanie 2 drogi do ul. działdowskiej. No chyba, że wybory to zmienią.

h13
h13
5 lata temu
Reply to  blisko

gdzie?

J23
J23
5 lata temu
Reply to  h13

W du.pie

Z bliska
Z bliska
5 lata temu
Reply to  J23

Jakim trzeba byc Debilem, zeby klikać takie posty na zielono.

blisko
blisko
5 lata temu
Reply to  h13

przy tym nowym parkingu dla tirów

klikacz
klikacz
5 lata temu

Przepraszam a gdzie jest Prezes Wysocki? to on rozpoczął inwestycję i ją zakończy. Pan powinien przecinając wstęgę! Był Pan niewygodny dla kowala, który woli się otaczać takimi ludźmi jak nowy prezes.

podatnik
podatnik
5 lata temu

na sesji odczytała Pan, że w przeciągu 3 dni tj. 29.06, 03.07. i 09.07 MPDM otrzymało 12 poleceń wykonania, których zakończenie ma być na 31 października, dlaczego nie zostały ogłoszone przetargi? czy ktoś te kwoty negocjował? w ciągu trzech dni miejska spółka dostała poleceń na wykonanie robót co w tamtym roku dostali tyle na 12 miesięcy. Specjalna zagrywka kowalewskiego przed wyborami.

Podatnik1
Podatnik1
5 lata temu
Reply to  podatnik

Dokładnie Kowalewski przed wyborami zaczyna mydlić oczy:)

Gall Anonim
Gall Anonim
5 lata temu

Strój prezesa dużo mówi. Burmistrz w marynarce a ten w sportowej kurteczce. Ot, marionetki.

Renia
Renia
5 lata temu
Reply to  Gall Anonim

Tak, tak. Też chciałam to poruszyć. Ubiór dużo mówi. Mają poprostu wywalone.

ramzes
ramzes
5 lata temu

To jak Panie Burmistrzu? Kiedy miasto zaczyna budowę parkingu i drogę dojazdową do mojego domu? Skoro wg Pana stać miasto na inwestycje dla prywatnej firmy to cóż za problem by miasto zainwestowało dla mnie i każdego innego mieszkańca? Podatki mieszkańcy płacą a chyba nie powie Pan że miasta na takie coś nie stać albo że dalekowschodnie firmy są dla Mławy ważniejsze niż jej mieszkańcy? I to przed wyborami?

Marko
Marko
5 lata temu

Fiu fiu fiu. Taka światowa firma wszędzie znana i Mława dostała taki zaszczyt żeby wybudować parking. No pięknie. Ciekawe ile pieniążków ratusz przeznaczył na zwerbowanie innych firm do tego, jak to określił Burmistrz „serca Mławy” ?! Koreańczycy już dawno byliby na Ukrainie, tylko zablokowała to sytuacja polityczna. Jak zechcą to w Mławie nawet smrodu po nich nie powąchamy.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Marko

Parking pozostanie. 😀

Retikulum
Retikulum
5 lata temu

Coś te parkingi drogawe. Onegdaj przy szpitalu prawie melona kosztował. Teraz ten dla LG nawet dwa.Pewny siebie w świetle wydawanych pieniędzy jest p. burmistrz zważywszy na stan nawierzchni asfaltowych.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lata temu

Zamiast parkingu by podnieśli płacę, pieniądze na durne inwestycje są ale nigdy nie ma dla ludzi harujących jak woły za głodową pensje. Bo pozwolili mniejszym firmom wejść na teren mławy lepiej by się żyło wszystkim bo takie koncerny płacą grosze, a zarabiają miliony. Małe firmy zaczęły by się rozwijać to i miasto by się jeszcze bardziej rozwijało ale po co? Niech ten koreański hłam blokuje Mławe i trzyma mieszkańców mławy na głodówce

Pracownica LG
Pracownica LG
5 lata temu

Po 1. W innych miastach TO FIRMY zabiegają o teren i same inwestują w parkingi. Nawet remontują na własny koszt drogi dojazdowe po których poruszają się również mieszkańcy. U Nas drogi IM ODDAJĄ, i Nasze pieniądze wydają na remonty.
Po 2. Lepiej niech otworzą konta bankowe i zaczną ludziom płacić.
Po 3. I tak jak zwykle fuszerka. Na zdjęciach widać że kostka nierówno położona (Miasto wyremontuje, a co tam).
I jeszcze jedno. To NIE JEST SERCE MŁAWY TYLKO WSPÓŁCZESNY OBÓZ PRACY, gdzie ludzi ma się ZA NIC.

mławianka
mławianka
5 lata temu

Ciekawa jestem czy nasz burmistrz tak ochoczo będzie budował parkingi rodzimym firmom jak robi to dla firm koreańskich, ale rodzimym firmom to pan burmistrz tylko wymierzył najwyższe podatki.
Wstyd.
Dorabiają się na krzywdzie ludzkiej, bo tak niskich płac jak w Polsce nie ma w całej Unii, a tu jeszcze parkingi im się budują, a może będą chcieli żeby im jeszcze hale stawiać, to pan burmistrz też to polecenie wykona.

pachołek
pachołek
5 lata temu

To nie miasta zadanie budować parkingi dla Tirów ! Własny parking to interes każdej firmy, ale biznes w Mławie idzie sie na skróty i się ma pachołka w ratuszu. 2 miliony na parking, kilka milionów na aleje dla Developerów która prowadzi do nikąd, na to ratusz ma fundusze, ale na tunel dla mieszkańców juz nie ma pieniędzy. Kowalewski to marionetka, jest na sznurku biznesu i robi tak jak oni pociągaja za sznurek. Jak by jakis lokalny biznesman kupił działkę pod nowe bloki na zatorzu to kasa i chęci na budowe tunelu u Kowala pojawiły by sie od razu. Ale dla zwykłego mieszkańca to on nie ma funduszu, nawet jak fundusze z zewnątrz się pojawią, to potrafi to olać. Mieszkańcy potrzebują gospodarza nie pachołka i marionetki.

Magnus R.
Magnus R.
5 lata temu

nie byłoby LG etc to nie mielibyśmy za co tutaj żyć… trzeba wszędzie inwestować… Nie popieram burmistrza, ale tutaj mu gratuluje. Kamil

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Magnus R.

Proszę, Pan Przybyszewski też się kłania Koreańcom. Panie Kamilu, oni jak będą chcieli to i tak się wyniosą – nie pomogą parkingi. Na razie po prostu nie mają gdzie – taka prawda.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Watpię w to, żeby to był Przybyszewski. Bzdura kompletna. Ktoś podaje się za niego.

Demaskator
Demaskator
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek, po co atakujesz Przybyszewskiego, skoro ten gość nie jest autorem ani jedno z komentarzy pod tym tematem.
Podszywa się pod niego pewien gość, który został zdemaskowany, i co ciekawe jest to znana osoba.
Zastanów się, co Ty piszesz i po co go atakujesz.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Demaskator

No to mądralo napisz kto, a nie mnie atakujesz, wiem że Magnus R to KP, a więc proste – dalszy ciąg znany

Demaskator
Demaskator
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek nie wie o kim napisał.
Jemu się wydaje, domniemywa, mówi: Być może.
Nie rozumie gość pewnych faktów, a tym bardziej zdarzeń to poprzedzających.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Demaskator

No i nadal nie oświeciłeś ani mnie, ani tych co postawili mi plusy.
Czytać ze zrozumieniem nie potrafisz? Nie umiesz odpowiedzieć na proste pytani?
Potrafisz tylko atakować i wyszydzać?
Nic treści w Twoich postach, tylko wyśmiewanie, a to trochę nie faire – nie uważasz?

Józek
Józek
5 lata temu

Panie burmistrzu chyba to ostania kadencja, zamiast robić coś dla ludzi w mieście to robi się dobrze żółtkom przy lg, normalnie wstyd.

Julka
Julka
5 lata temu

Jak LG będzie miała się zawinąć to i tak się zawini, nawet 4 parkingi nic nie zmienią…

Patryk
Patryk
5 lata temu

Ja rozumiem że to rok wyborczy, ale z tym otwarciem to jakaś szopka panie Złotousty. Wstęga…

Ktos
Ktos
5 lata temu

A dojazd do bloków za kinem jak w średniowieczu tyle lat nic nietkniete. Jaja normalnie.

mławianka
mławianka
5 lata temu
Reply to  Ktos

Nie tylko za kinem jest fatalnie, zobacz po drugiej stronie ratusza, jak wyglądają kamienice od podwórka? Wszędzie gdzie nie spojrzeć od tyłu jest syf, tylko rynek jest ok, teraz nawet park jest pożałowania godny, w ogóle nieatrakcyjny, a przyjdzie jakaś wichura to przewróci kilka następnych drzew, bo zostały osłabione przez wycinkę sąsiednich i będzie po parku – zostaną ogrody angielskie czyli patelnia.

Ktos
Ktos
5 lata temu
Reply to  mławianka

Widziałem. Mam nadzieje że mieszkancy tych osiedli na kowala nie zagłosuja

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lata temu

Droga redakcjo zapytaj mieszkancow mlawy co woleliby za 2 miliony zl zeby zrobiono dla nich a nie dla koreanskiej firmy.Moze chodniki w miescie,moze wiecej ławek na marszalkowskiej lub chodnik w ciagu ulicy marszalkowskiej zeby ludzie nie musieli chodzic po sciezce rowerowej.To bedzie cos dla ludzi dla ich bezpieczenstwa i komfortu a nie dla widzimisie prezesa.Birmistrz zbuduj!!!burmistrz buduje jak pan prezes karze

bez odbioru
bez odbioru
5 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Za dwa miliony to mamy dwa place zabaw, więc się nie czepiaj

mławianka
mławianka
5 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Burmistrz robi to co mu się opłaca i trzyma z tymi z którymi się opłaca – to nie od dziś wiadomo.
Głosujcie nadal na niego, to więcej takich plomb w postaci bloków będziecie mieli na osiedlach domków jednorodzinnych, a może niedługo i te minimalne krajowe dla pracowników firm koreańskich będzie płacił nasz burmistrz, wszak nie ze swoich środków tylko z miejskich.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

2 miliony wyrzucone w błoto, bo o parking dla firm koreańskich powinny chyba raczej zadbać firmy koreańskie, a za te 2 miliony pewnie można by by było położyć nowe dywaniki asfaltowe na paru ulicach, gdzie łata na łacie i dziura w łacie, a tu proszę jest okazja do zrobienia sobie zdjęć, a firmy koreańskie mają coraz większe zyski, bo nie dość, że płacą najniższą krajową to jeszcze nie muszą inwestować w infrastrukturę, bo robi to miasto.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lata temu

Niech burmistrz uscisnie lepiej zadowolonym mieszkancom reke a nie panom prezesom z korei.Maja tyle wolnego placu gdzie dobtej pory staly ciezarowki niech sami sobie buduja parkingi.Cos tu jest nie tak!!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lata temu

Miasto wydaje 2 miliony zlotych zeby poprawic komfort i bezpieczenstwo dostaw do prywatnej koreanskie firmy.Ludzie cos tu jest nie takpieniadze z naszych podatkow ida na parkingi dla koreanskie firmy.Panie burmistrzu ,przejedz sie pan ulica studzieniec samochodem,rowerem i pomysl o komforcie zycia i przedewszystkim bezpieczenstwie mieszkancow tej ulicy.Jezdnia w tragicznym stanie a w koncowej czesci ulicy brak chodnikow i jakiegokolwiek pobocza zeby w miare bezpiecznie sie poruszac ta ulica. Stapasz pan po cienkim lodzie a wybory tuz ,tuz.

ideowy
ideowy
5 lata temu

Kowalek dla kitajców zrobi wszystko… nawet dałby się….

59
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x