Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Piknik militarny, inscenizacja nalotu bombowego, koncert pieśni patriotycznych… Zobacz program obchodów 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Mławą oraz 100. rocznicy odzyskania niepodległościProgram obchodów 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Mławą oraz 100. rocznicy odzyskania niepodległości

21 sierpnia (wtorek)

godz. 13.00 – SESJA RADY MIASTA MŁAWA, nadanie gen. dr Leszkowi Surawskiemu Honorowego Obywatelstwa Miasta Mława

24 sierpnia 2018r. (piątek)

Pole bitwy pod Mławą w Uniszkach Zawadzkich
godz. 10.00 – I Drużynowy Bieg Żołnierski na 3000 o Puchar Szefa Sztabu Generalnego WP oraz Burmistrza Miasta Mława z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Centrum Miasta

godz. 10.00 – Piknik Militarny. Pokaz statyczny sprzętu wojskowego

godz. 17.00 – UROCZYSTY APEL Z OKAZJI OBCHODÓW 79. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ I BITWY POD MŁAWĄ i 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

– Wręczenie gen. dr Leszkowi Surawskiemu Aktu nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Mława
– Wręczenie Medali ”Zasłużony dla Miasta Mława”
– Wręczenie nagród zwycięzcom I Drużynowego Biegu Żołnierskiego
– Przemówienia okolicznościowe
– Apel Pamięci
– Salwa Honorowa
– Defilada pododdziałów kompanii honorowej oraz pododdziałów 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej
– Inscenizacja nalotu bombowego na Mławę – teatr żywy na ulicy – widowisko plenerowe „Mława 1939”
– zapalenie symbolicznych zniczy pamięci w parku miejskim

Hala Sportowa I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego

godz. 20.00 – KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ – kwintet dęty „Favori” z solistami z udziałem ROBERTA SZPRĘGLA

26 sierpnia 2018 r. (niedziela)

Estrada w Parku Miejskim

godz. 18.00 – Kapela z Targówka

1 września 2018 r. (sobota)

Pomnik Piechura

godz. 18.00 – złożenie kwiatów pod Mauzoleum Żołnierzy Września w Uniszkach Zawadzkich, zapalenie 864 zniczy pod Pomnikiem Piechura, upamiętniających ofiary Bitwy pod Mławą

Uwaga! Będą utrudnienia w ruchu w centrum podczas uroczystości bitewnych:

W związku z organizacją uroczystości związanych z 79. rocznicą wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Mławą zamknięte dla ruchu kołowego będą następujące ulice:

– w dniu 24 sierpnia (piątek) – Stary Rynek (wokół rynku), ulice: Chrobrego, 3 Maja, Spichrzowa, cześć ulicy Płockiej (od Spichrzowej do Szewskiej), 18 Stycznia (do Placu 1 Maja) – do godz. 21.00.

W piątek również przystanek na Starym Rynku będzie w godzinach 6.00 – 20.00 zamknięty. Pasażerowie będą odbierani z przystanku na dworcu.

Informujemy, że uzyskaliśmy pozwolenia od Marszałka Województwa Mazowieckiego na zamknięcie wschodniej pierzei Starego Rynku dla ruchu tranzytowego drogą wojewódzką nr 544 (24 sierpnia, piątek, od godz. 16.00). Wyznaczone i oznakowane zostaną objazdy.

Dla mieszkańców Osiedla Wólka zostanie podstawiony specjalny autokar oznaczony „Bitwa pod Mławą”, ruszy z przystanku na ul. Napoleońskiej przy kościele o godzinie 15:30. Autokar będzie się kierować w stronę dworca autobusowego ulicami: Napoleońska, Alejami Piłsudskiego, Żwirki. Zaliczając rozmieszczone na nich przystanki.

Powrotny autobus z dworca, wyruszy po zakończeniu oficjalnych uroczystości o 19:30 ze stanowiska dla Komunikacji Miejskiej.

Za utrudnienia przepraszamy.

Piątkowe uroczystości bitewne w Internecie na żywo

Każdy, kto nie może uczestniczyć w piątkowych uroczystościach będzie miał możliwość obejrzenia inscenizacji w Internecie na żywo,  piątkowe wydarzenia będą transmitowane bezpośrednio w rzeczywistym czasie – na bitewnej stronie internetowej www.mlawa.pl oraz na www.bitwa1939.mlawa.pl.

Zachęcamy do poinformowania swojej rodziny, znajomych oddalonych nawet o setki kilometrów od Mławy o tym udogodnieniu.

źródło: UM Mława/oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pan Starszy
Pan Starszy
3 lata temu

Inscenizacja Bitwy pod Mławą wystarczy np. co 10 lat, będzie to wtedy przeżycie i sensowna inwestycja.

Mam innym problem w Mławie: PSY.
Idąc ul. Z. Morawskiej z otwartej bramy blisko skrzyżowania z ul. P. wybiegają z najmniej 3 kundle, jeden agresywny, zaatakował mnie.
Podobnie spacerując po OKM wieczorem można się natknąć na jasnego bezpańskiego chyba kundla, który w tamtym roku kilka razy atakował przechodniów i jadących na rowerze ul. Zachodnią i dalej w stronę nowej ulicy.
Takie nieobliczalne psy psują przyjemność spaceru.
Co władza miejska na to?

Rekonstruktor z Warszawy
Rekonstruktor z Warszawy
3 lata temu

Wielka szkoda. Zapowiadało się że ta impreza zagości na stałe na militarnej mapie Polski. Bez sukcesywnego rozwoju i dobrych chęci ze strony władz miasta nie ma mowy o powodzeniu. Mława na tym tylko traci.

Marek
Marek
3 lata temu

tak Mława traci, tracą mieszkańcy ale za to,, PANOWIE” zyskują i to krocie Wrrr.

mławiak
mławiak
3 lata temu

a co w sobotę 25-go? No i kiedy ten nalot ?

Retikulum
Retikulum
3 lata temu

A swoją drogą burmistrz czuje się pewnie w roku wyborczym.To tak a propos tej inscenizacji.

mławianka
mławianka
3 lata temu

Wiesz Marek – mniej wydatków na projekty wrzucane do kosza czyli wspieranie jakichś projektantów i pieniądze na Uniszki by były, ale lepiej ratować niektóre firmy przed upadkiem.
Ja w zasadzie jestem za tym żeby tych inscenizacji było mniej, a więc w sumie jest mi to obojętne.

Marek
Marek
3 lata temu
Reply to  mławianka

tak ratować upadające firmy tylko czyje bo państwowych już dawno nie ma, pchać kasę prywatnym molochom bo tych małych to i tak depczą, a imprez masowych mniej bo lepiej zaszyć się w przysłowiowej chałupie .

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Marek

Podam konkretny przykład:
nieistniejąca już SM „Zacisze”, w której to burmistrz ongiś wykupił lokal, który następnie kilka lat stał pusty zanim go zaadoptowano na potrzeby UM, ale opłaty zapewne jakieś tam były za ten lokal, a kupiony został bez żadnego konkretnego celu jeśli mógł sobie stać nieużywany.

Marek
Marek
3 lata temu

A inscenizacja na Uniszkach ? brak pieniędzy? a jak by tak zaprosić kolekcjonerów sprzętu wojskowego tak jak to w Darłowie czy gdzie indziej, jest duży obszar ziemni na którym mogły by się odbywać przewozy ludzi i inne tego typu atrakcje na których można by zarobić a nie tylko na parkingach i zarazem uświetnić tą imprezę bo tak na prawdę jest strasznie oschła i w większości dla oficjeli, po pokazach zawsze natychmiastowe sprzątanie i hołota rozejść się, czy to fer? Szkoda gadać jacy rządzący takie mamy imprezy łącznie z Dniami Mławy.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x