Mławianka zatrzymała lidera. Obrona na czysto

Do sobotniej rywalizacji z Mławianką Mława lider czwartej ligi przystępował z kompletem zwycięstw. W dwóch premierowych kolejkach futboliści z Przasnysza okazali się lepsi od beniaminków z Żuromina i Sierpca. Potrafili aż siedmiokrotnie posłać piłkę do siatki.

kurs koparki koparkoładowarki wlace drogowy Mława

Dokonania podopiecznych Macieja Rogalskiego były dużo skromniejsze. Owszem, na inaugurację poradzili sobie z konkurentami z Ząbek, ale już w środowym starciu w Mińsku Mazowieckim tak dobrze nie było. Stracony już w 15. minucie gol zdeterminował dalsze poczynania. Próby odrobienia strat się nie udały – Marcin Tomczak pocelował w poprzeczkę, Krystian Gosik w słupek, a uderzenie Artura Gawędy obronił z wielkim trudem bramkarza.

Ostatecznie porażka 0:2 (druga bramka została stracona w 90. minucie) sprawiła, że mławianie przystępowali do meczu w niezbyt radosnych nastrojach. Na szczęście nie było mowy o spuszczeniu nisko głów – od pierwszej minuty rozgorzała na murawie zacięta walka.

Goście, jak przystało na faworyta, spędzali więcej czasu przy piłce. Jednak swojej przewagi nie potrafili udokumentować. W ciągu 90 minut stworzyli dwie dogodne okazje strzeleckie. Tuż przed końcem premierowej połowy sam przed Grzegorzem Jabłonowskim znalazł się Dominik Lemanek. Minął naszego bramkarza, ale w porę z asekuracją zdążyli rozgrywający kapitalne zawody Łukasz Wodzyński i Maciej Komorowski. Z kolei w końcówce rywalizacji Łukasz Kosiorek pocelował w poprzeczkę.

Natomiast mławianie czekali na okazje wyprowadzenia szybkich kontrataków. Te nadarzyły się w końcówce rywalizacji – dwukrotnie po zagraniach od Marcina Tomczaka przed wielką szansą stanął Michał Pocieżnicki. Niestety za każdym razem zabrakło młodemu graczowi zimnej krwi. Najpierw uderzył obok słupka, potem nad poprzeczką.

MKS Mławianka Mława – MKS Przasnysz 0:0
Mławianka: Jabłonowski – Ł. Wróblewski, Komorowski, Wodzyński, Jaworski, Drzewiecki (88. Adamski), Rogalski, Tomczak, Gosik (70. Pocieżnicki), Hinburg (85. Głowacki), Gawęda (46. Melchinkiewicz)

III kolejka (18 sierpnia): Hutnik – Drukarz 1:1, Huragan – Wisła II 2:0, Korona – Łomianki, Mazur – Ożarowianka 0:2, Wkra – Pogoń II 0:3, Kasztelan – Ciechanów 3:0, Ząbkovia – Mazovia 2:0

IV kolejka (25 sierpnia): MKS Ciechanów – MKS Mławianka Mława (godz. 17)