Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powstały nowe dekanaty, mamy nowych księży dziekanów


15 sierpnia Biskup Płocki dekretem zmienił dotychczas istniejącą strukturę kościoła diecezjalnego. Z dniem 1 września 2018 roku, powstaną cztery nowe dekanaty: Mławski Wschodni, Mławski Zachodni, Płoński Południowy i Płoński Północny. Jednocześnie skorygowane zostaną granice sześciu już istniejących dekanatów: Ciechanowskiego Zachodniego, Dzierzgowskiego, Gąbińskiego, Gostynińskiego, Płockiego Zachodniego i Przasnyskiego.

W skład Dekanatu Mławskiego Wschodniego wchodzą parafie: Dębsk, Grzebsk, Janowiec Kościelny, Mława pw. św. Stanisława BM, Stupsk, Szydłowo, Wieczfnia Kościelna,  Wyszyny i Żmijewo. Dziekanem tego dekanatu został mianowany ks. kan. dr Ryszard Kamiński, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Mławie. Funkcję wicedziekana sprawować będzie ks. kan. mgr Krzysztof Dziadak, proboszcz parafii pw. św. Leonarda w Grzebsku.

W skład  Dekanatu Mławskiego Zachodniego wchodzą parafie: Bogurzyn, Lipowiec Kościelny, Mława, pw. Matki Bożej Królowej Polski, Mława, pw. św. Jana Kantego, Mława pw. Świętej Rodziny, Szreńsk, Wojnówka. Dziekanem tego dekanatu został mianowany ks. prał. dr Kazimierz Ziółkowski, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Funkcję wicedziekana sprawować będzie ks. kan. mgr Roman Tomaszewski, proboszcz parafii pw. św. Jana Kantego w Mławie.

Zmiany nastąpiły też w dekanatach dzierzgowskim i strzegowskim.

W dekanacie dzierzgowskim dziekanem mianowany został  ks. prał. mgr Piotr Joniak, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dzierzgowie, a wicedziekanem ks. mgr Jacek Wichorowski, proboszcz parafii pw. św. Dominika w Krzynowłodze Małej.

W dekanacie strzegowskim dziekanem mianowany został  ks. kan. mgr Józef Błaszczak, proboszcz parafii pw. św. Anny w Strzegowie, funkcję wicedziekana objął ks. mgr Robert Andrikowski, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Żurominku Kapitulnym.

W skład dekanatu dzierzgowskiego wchodzą parafie: Duczymin, Dzierzgowo, Grudusk,  Janowo, Krzynowłoga Mała, Krzynowłoga Wielka i Pawłowo Kościelne.

Dekanat strzegowski obejmuje parafie: Dąbrowa, Glinojeck, Niedzbórz, Radzanów n. Wkrą, Strzegowo, Unierzyż i Żurominek Kapitulny.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bogusław.
Bogusław.
1 rok temu

Rozegnać te pijawki społeczne gdzieś na wyspy Oceanii ,niech tam tubylców uszlachetniają. Dla świata i krajów wyżej cywilizowanych są zbędni. Polska też już ich nie potrzebuje.

Retikulum
Retikulum
2 lata temu

Anonimowo wymieniając aby 4 nazwiska prominentnych polityków skrzywdziłeś wielu wielu polityków w tym kilkanaście kobiet.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Retikulum

Nie nikogo nie skrzywdziłem przynajmniej, politykow z obecnej ekipy rzadzacej, zabrakło mi czasu aby wymienić.ich wszystkich, pozostali, w liczbie 240 poslowr są tyle samo warci co wymienieni .A wmienilem najwiekszych tuzów jesli chcesz poznać ich nazwiska, żaden problem, wejdź na stroner sejmu, i z nimi się zapoznasz. Bo przecie oni wszyscy uważają, za zgodą Kaczynskiego, że ustawy są wazniejsze, od konstytucji.

Retikulum
Retikulum
2 lata temu

No to co? Ewangelia czy Konstytucja!

Anonimowo X
Anonimowo X
2 lata temu
Reply to  Retikulum

NO TO CO to byl zespół muzyczny, zasłynął piosenkar PO TEN KWIAT CZERWONY. Dla mnie najwazniejsza jest Konstytucja Rzeczpospolitej.

retikulum
retikulum
2 lata temu
Reply to  Retikulum

Dla mnie też Konstytucja wydawała się najważniejsza.Ale w dzisiejszej dobie rekomendowana jest nie tylko Ewangelia ale i ustawy sejmowe, te w których nie ma Konstytucji.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  retikulum

Na tych co, łamią tymi ustawami, Konstytucje, przyjdzie czas rozliczenia predzej lub pozniej tego się doczekają Ziobro +Duda + Kaczynski.No i wybitny znawca prawa Patryk Jaki,ktory pisal ustawę o IPN, która szybko znowelizowano.

Anonimowo X
Anonimowo X
2 lata temu

A oto jeszcze jeden przykład do tematu który, podjałem::pewna Profesor, pisz do Papieża Franciszka, chodzi o Kraków i tamtejszego kaznodzieje Abp. JĘDRASZEWSKIEGO CYT Błagam odeślijcie na emeryturę Abp Jedraszewskiego, który zamiast czynić posługi kościelne, wtrąca się do polityki, namawia z ambony wiernych aby głosowali na partię rządzącą, a to duchownemu nie przystoi, PRZEZNACZENIEM KOŚCIOŁA JEST MODLITWA, A NIE PARTYJNA AGITACJA. spytajcie samych siebie, czy w Mławie nie występują takie przypadki?? CZY TAKIEGO KOŚCIOŁA CHCĄ KATOLICY.!!! mam wątpliwości.,

Anonimowo X
Anonimowo X
2 lata temu

Odpowiadając co niektórym: Jestem Katolikiem, ochrzczonym, ale muszę WAm powiedzieć że to co dzieje się obecnie w Kościele,to mnie przeraża, nie tym powinien zajmować się kościół. Ale to co mówił arcybiskup, który w swym kazaniu apeluje do wiernych i namawia wprost do łamania i nie stosowania KONSTYTUCJI R.P, albo twierdzi że wojnę w 1920r, wygrała MARIA , przecie w tej wojnie walczyli i ginęli POLACY, jak można umniejszać ich walkę i zwycięstwo CZY TAKA JEST ROLA KAPŁANA. DAWNO DAWNO temu byłem świadkiem zachowania Biskupa Głódzia /popularnie zwany flaszką/ i to jego zachowanie, potwierdza tylko me przemyślenia, fakty pozostawię sobie, bo tak nie powinien postępować BISKUP. Możecie pisać co chcecie, i co wam ślina na język przyniesie, jesteście praktykującymi Katolikami to bardzo dobrze,powinniście przypomnieć sobie co mówił ś.p PAPIEŻ JAN PAWEŁ II / dla przypomnienia to Polak Kardynał WOJTYŁA. A obecne postępowanie księży, ma się nijak do jego nauczania/ trzeba być naprawdę ślepym żeby tego nie dostrzegać. JA ZOSTANĘ PRZY SWOIM ZDANIU, i dlatego swe obserwacje i myśli pisząc puszczam dalej, a że co do niektórych to nie dociera trudno. tak musi być, mamy wolność wypowiedzi. Anonimowo, nie tykaj, bo do takiego myśliciela jak TY to i tak nie dotrze.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo X

W uzupelnieniu, mego postu warto, dodać, ze w 1920 roku, Polakom pomagali odnieść zwciestwo w tej wojnie 30tysieczna armia Ukraińców, różne są koleje i losy narodów, ale fakty zawsze, będą takie same, nijak nie dadzą się wymazać z historii.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Ty, Anonimowo X< słuchaj, ale jak to Kościół rządzi krajem? A Ty księdza się słuchasz? Rządzi Tobą? Jaką władzę ma nad Tobą ksiądz fizycznie, dyscyplinarnie? Żadną. Więc co za głupoty wypisujesz. Może trochę kontaktu z rzeczywistością. Polecam. Zresztą najwięcej w Kościele by chcieli przestawiać ci, którzy z nim nic wspólnego nie mają….

Mławiak
Mławiak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nerwy trzeba trzymać na wodzy i proszę czytać ze zrozumieniem, nie na temat odpowiedź. Czemu odrazu mieszać innych.Zalecam zająć się sobą,swoim życiem i swoimi sprawami.A jak tak koniecznie chcesz wiedzieć już w przeciwieństwie do niektórych Ja mam swój rozum a może nie rządzi tylko kieruje moją drogą Bóg,lecz to już tylko moja sprawa i nic Ci do tego.pozdrawiam i kończę tę konwersację.

Anonimowo X
Anonimowo X
2 lata temu

I komu to wszystko potrzebne, czy Polska, ma stac się krajem wyznaniowym, zgodnie ze slowami arcybiskupa.Czestochowy DEPOO, ktory twierdzi że ewangielia jest wazniejsza, od konstytucji. POLSKO CO SIĘ Z TOBĄ DZIEJE, ZE KOŚCIÓŁ CHCE RZADZIC KRAJEM.

Mławiak
Mławiak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo X

A kto powiedział czy napisał, że chce rządzić. Widocznie Tobie to przeszkadza,bo mnie nie.Nikt Ci nie każe chodzić do kościoła,ale jak coś będziesz potrzebował nie wiem czy to ślubu,czy chrztu dziecka,czy może pochówku to też nie musisz z kościoła korzystać.Nikt Ci nie nakaże. Żyjemy w wolnej Polsce przecież.Ale w razie jakiegoś nieszczęścia to wtedy trwoga do Boga co?

Dziecko
Dziecko
2 lata temu
Reply to  Mławiak

Do Boga a nie do ksiedza ?