Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pijany Ukrainiec rozbił pomnik Żołnierzy Wyklętych


Dziś po południu, około godz. 16-tej obywatel Ukrainy kierujący samochodem osobowym z dużą prędkością przejechał przez skrzyżowanie ulic Kopernika i Antoniego Torfa Załęskiego uszkadzając znak drogowy, a następnie uderzył w ustawiony przed kościołem Św. Rodziny obelisk. Zniszczeniu uległa tablica poświęcona Żołnierzom Wyklętym umieszczona na obelisku. Jak się nieoficjalnie sprawca chciał uciec z miejsca zdarzenia i został zatrzymany przez przechodniów. Przybyła na miejsce zdarzenia policja stwierdziła, że kierujący pojazdem miał ponad 2 promile alkoholu.


red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
56 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
2 lata temu

Ukrainiec ,Zyd i Niemiec nigdy nie będzie przyjacielem Polaka….a jeszcze Rusek…..

CHCIWA
CHCIWA
2 lata temu

wynajmowałam dom tym tubylcom .NIGDY w życiu suchy chleb jeść .Masakra jak po spaleniu.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  CHCIWA

Faktycznie jesteś chciwa – pewnie napchałaś ich tam jak śledzi, to masz i skutki.
Tak to się wychodzi na swojej chciwości, chciało się dorobić, a się straciło i bardzo dobrze – cwaniactwo nie popłaca.

pitszit
pitszit
2 lata temu

potrójne kombo: ukrainiec, pijany w „wyklętych”

smakosz
smakosz
2 lata temu

na Ukrainie tylko automatyczny pilot samolotowy jest trzezwy.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  smakosz

Tak też mówią na zachodzie o Polsce jakby coś.

żółw
żółw
2 lata temu

na mszę się śpieszył?

rusek
rusek
2 lata temu

Przezylismy najazd szwedzki przeżyjemy i radziecki.

Stszek segal
Stszek segal
2 lata temu

Tak niedlugo. będzie strach na podworko. wyjsc. Zeby butelka nie dostac Co na to sluzby i

CZAK MORIS
CZAK MORIS
2 lata temu

Całe noce hordy pijanych ukraińców po wypłacie na ławkach siedzą na Kopernika muzyka głośna zostawiają szkła pety nawet prezerwatywy leżą.CO dalej będzie?.ARMAGEDON.

MŁAWIAK
MŁAWIAK
2 lata temu

NA KOPERNIKA CIĄGLE POROZBIJANE BUTELKI PEŁNO BUTELEK ,UKRAINCY CHODZĄ Z PIWEM IWÓDKĄ W RĘKU I POPIJAJĄ W BIAŁY DZIEŃ.GDZIE STRAŻ MIEJSKA. ..NAJWAŻNIEJSZE CZY PIESEK ZROBI KUPKĘ W TOREBKĘJAK ŻYĆ?MASAKRA.WAKATY ODDAĆ POLICJI.

mary
mary
2 lata temu

Łooo jaka fura

:-(((
:-(((
2 lata temu

W Mławie za jazdę po pijaku daję się 2 lata pracy ekstra i 3 miesiące wypowiedzenia bez świadczenia stosunku pracy. A złożenie wypowiedzenia nazywa sie „honorowym” zachowaniem.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  :-(((

ale tylko dla wybrańców 🙂

Bruno
Bruno
2 lata temu

Będąc w temacie niebezpiecznych zachowań kierowców w naszym mieście. Ostatnio po centrum Mławy nocami jak szaleni jeżdżą motycykliści. Może warto by się tym zainteresować, nim dojdzie do tragedii.

Hehehe
Hehehe
2 lata temu
Reply to  Bruno

A po co. Niech dojdzie do tragedii. Niech się kretyni sami powybijają. Nikt normalny w środku nocy nie idzie przez miasto więc ryzyko potrącenia pieszego jest niewielkie. Słupy, murki, krawężniki juz czekają na tumanów bez szkoły.

Chris
Chris
2 lata temu
Reply to  Bruno

Samochody również, nawet raz dzwoniłem na policję, bo w końcu dojdzie do tragedii. No ale policja nie widzi tego co mieszkańcy słyszą. Pewnie dzieci bogatych, wpływowych pseudo biznesmenów mławskich się rozbijają…nietykalni. Przykład i tragedia była na Kopernika parę lat temu. Próbki z krwią się zbiły itp. Tylko zmiana władzy może skończyć z tymi patologicznymi układami dlategopo raz pierwszy zagłosuje na PiS…

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Chris

Masz prawo głosować na kogo chcesz, tylko badz cierpliwy i czekaj jak PIS Ciebie pierwszego wdadzi do paki, nie bój się Ziobro, znajdzie na ciebie paragraf

brc
brc
2 lata temu

Mam za sąsiadów ukraińców od 5 lat i nie narzekam. Czasem się zabawią ale zawsze w granicach normy, ale jak widzę ogromne ilości wczorajszych i to polskich kierowców jadących do pracy w LG lub do Wipaszu to się zastanawiam gdzie jest policja POLSKA i służby w tych zakładach, które dopuszczają do pracy ? A może biura mają inne przywileje ? Może zmienić godziny kontrolowania a efekty będą lepsze.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu

Jak czytam komentarze, to mam wrażenie, że większość z Was wywodzi się z jakichś nacjonalistycznych , konserwatywnych ugrupowań i większość z Was na widok alkoholu czuje jakiś wstręt,
a przecież jest odwrotnie (odnośnie alkoholu)
Polak na ogół nie umie bawić się bez alkoholu, po Mławie jeździ wielu pijanych kierowców i to narodowości polskiej, wielu spowodowało jakiś wypadek, co niektórzy nawet śmiertelny, a tego Ukraińca byście najlepiej na środku rynku ukamienowali – zastanówcie się głęboko nad swoją agresją, bo to nie jest objaw patriotyzmu tylko skrajnego nacjonalizmu.
Też jeździcie, a w zasadzie jeździmy (też jestem Polakiem) za granicę w celach zarobkowych i także nie jesteśmy tam święci.
Jeśli macie tak złe odczucia w stosunku do Ukraińców, to uważam, że takimi samymi powinniście darzyć Niemców i w Niemczech nie powinien pracować żaden Polak, wszak to hitlerowcy (zgodnie z Waszym tokiem myślenia), tak samo jak Ukraińcy to banderowcy.
Ludzie opamiętajcie się w tym pluciu i szczuciu, Polska nie jest pępkiem świata, a my też mamy bród pod paznokciami.
Patrzmy na przestępców nie przez pryzmat narodowości, narodowość nie ma nic wspólnego z popełnianymi czynami.

niebieska
niebieska
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Masz rację.
Ta umiejętnie ostatnio podżegana w naszych rodakach „duma narodowa” zaczyna przybierać niepokojącą formę i rozmiary.
Szkoda, że nie można poprzeć jej czynami. Wszystko jak nadmuchany do granic możliwości biało-czerwony balonik. Pusty w środku.
Ci, co obnoszą się z powstańczą kotwicą na wymiętych koszulkach, naklejoną na zderzakach aut prowadzonych ‚pod wpływem’ patriotycznego uniesienia, z twarzami wykrzywionymi nienawiścią do wszystkiego co tylko trochę inne i hasłem „pamiętamy!” na ustach zapewne sami przestrzegają przepisów, przed uruchomieniem auta badają się alkomatem i ze zgrozą w oczach witają kolejny czynny całodobowo „Świat Alkoholi” w naszym mieście. A podczas pobytu za granicą, czy to zarobkowo, czy na wczasach przynoszą krajowi tylko i wyłącznie same powody do dumy, z szacunkiem odnoszą się do goszczących ich nacji, nie nadużywają alkoholu, kulturalnie spędzają wolny czas i z pewnością są mile widziani.

To nie obecny rząd izoluje nas od świata, to my sami. Rządzący tylko umiejętnie wykorzystują nasze przywary: ksenofobię, zaściankowość i zadufanie w sobie. No i świetną znajomość historii.

Przykre.

nie dla jazdy po alkoholu
nie dla jazdy po alkoholu
2 lata temu
Reply to  niebieska

ze wszystkim sie zgadzam, warto jednak skupić się na zawartości alkoholu. nieważne czy to ktoś polskiej czy ukraińskiej narodowości, nie usprawiedliwialabym jazdy z 2 promilami alkoholu we krwi piszac: bo Polacy też tak jeżdżą. Nie wrzucalabym też do tego samego worka kierowcy wsiadajacego za kolko o 16 z 2 promilami, czyli bezpośrednio po spożyciu alkoholu I kierowcy jadącego o 6 rano do LG po wypitych poprzedniego dnia nawet 3 piwach. Są na to różne stopnie zaszeregowania I różne kary. Pierwsze to wykroczenie a drugie przestępstwo

staton
staton
2 lata temu

tak dla ścisłości….chyba pierwsze to przestępstwo, a drugie to wykroczenie…a może mi się coś popierdziuliło, aczkolwiek nic jeszcze dzisiaj nie brałem

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  staton

Station tobie nad wyraz często coś się pierdzieli.

Ktos
Ktos
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Masz chyba Ukraińców pod dachem

toja
toja
2 lata temu
Reply to  Ktos

jak to mówią?
Uderz w stół… patriota się odezwie.

Kierowca wml
Kierowca wml
2 lata temu

Nic nas nie nauczyła historia kiedyś Cyganie teraz Ukraińcy. Gdzie jest mlawska dumą i honor

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  Kierowca wml

O czym Ty piszesz?
Podżegasz do czegoś?
Gdzie jest Twoja duma i honor jak widzisz pijanego jadącego samochodem lub wsiadającego do auta i nic z tym nie robisz? a może sam jeździsz po kilku głębszych?
Kierowca wml – lepiej nie używaj tego drugiego członu, a nawet pierwszego, boś niegodny nazywać się kierowcą.

Echo
Echo
2 lata temu

Deportacja a mlawianie do roboty!

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Patologi zalała nasze miasto.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Wcześniej patologii nie było w naszym mieście? Mławianie są święci? nie jeżdfż po alkoholu? nie powodują wypadków po alkoholu?

Lolek
Lolek
2 lata temu

Banderowiec pier….ny,pamiętamy jak dzieci za języki do stołu gwozdziami przybijali

Anonimowo X
Anonimowo X
2 lata temu
Reply to  Lolek

Z twego postu postu wynika że jesteś słusznego wieku i masz dobrą pamięc, a ten jęzor, do dziś cie boli.

Echo
Echo
2 lata temu

Sami wprowadziliśmy „konia trojańskiego” do miasta…

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  Echo

Czy Ty wiesz co to jest „koń trojański? czy z polskiego miałeś zaledwie mierny, bo tak to wygląda. Najpierw trzeba znać prawidłowe znaczenie wyrazów i określeń, apotem dopiero ich używać, bo bez tej znajomości to się bredzi, a raczej p…li jak potłuczony.
I jeszcze widzę, że dostajesz plusy, ciekawe za co? – toż to śmiechu warte, to co napisałeś.

kolo
kolo
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

zwrot w stronę banderowców ‚koń trojański’ jest bardzo dyplomatycznym określeniem, to przez banderowców stawki za pracę są najniższe w EU, wzrost przestępstw przeciw życiu również został odnotowany przez statystyki MSWiA, statystyki ZUS jasno pokazują że 2/3 banderowców nie płaci ZUS, statystyki zadłużenia szpitali poszybowały w niebo ze względu na koszt udzielenia pomocy banderowcom. Jak banderowiec będzie rżnął piłą pańską żonę proszę nie oczekiwać współczucia.

Anonimowo X
Anonimowo X
2 lata temu
Reply to  kolo

piszesz głupoty to Ukraińcy utrzymują nasz ZUS, opłacając regularnie składki, a takich dyplomatów powinno się wysyłać na białe niedzwiedzie, aby tam uczyli się jak żyć, w wolnym kraju

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  kolo

Mam jedno tylko określenie na t5o co napisałeś „kolo” – jesteś ch.mem

toja
toja
2 lata temu
Reply to  kolo

kolo, czegoś ty się naoglądał?? albo napalił??

Zadziwiające, i bardzo niepokojące, że tego typu komentarze i postawy mają swoich zwolenników (patrz: zielone kciuki).
Co za nienawiść w tym narodzie!

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  toja

Nie wierzę, że ktoś mu stawia te plusiki, pewnie sam sobie je stawia

Anonimowo X
Anonimowo X
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

TO NORMA bo ci co tak ochoczo dają te plusy, są tak samo rozgarnięci jak piszący, o nicku Echo, nie zważajmy na to trzymajmy się swych przemyślęń—może to kiedyś dotrze do nich.

Mławianin
Mławianin
2 lata temu

Deportacja!

Kuba
Kuba
2 lata temu

Od razu deportacja

ja ja
ja ja
2 lata temu

no i się zaczeło.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  ja ja

Co się zaczęło?, co Polacy nie jeżdżą po pijaku i nie powodują wypadków?
Tytuł artykułu trochę z d.py wzięty, bo nastawiający negatywnie rodaków do Ukraińców. Zupełnie niepotrzebnie, bo Polacy i tak są do nich negatywnie nastawieni, o czym świadczy choćby powyższy komentarz.
Czy to Ukrainiec, czy też Polak albo obywatel innej nacji, ale pijany za kierownicą to morderca i nie ma wyjątków. Każdy pijany za kierownicą powinien ponieść konsekwencje swego czynu i to bolesne.

Piotrek
Piotrek
2 lata temu
Reply to  Anonim

Mam to bydło na co dzień przez siatkę, codziennie tylko chlanie i imprezy, zrobią z nimi ludzie porządek jak kiedyś z cyganami

Anonimowo X
Anonimowo X
2 lata temu
Reply to  Piotrek

TYLKO bacznie uważaj, żeby najpierw z tobą nie zrobili porządku, A TY CO anioł W CZYSTEJ POSTACI.

gall
gall
2 lata temu
Reply to  Anonim

Polska to nie ich kraj. Tak wiec niech sie zachowuja odpowiednio.

halo
halo
2 lata temu
Reply to  Anonim

Co jest nie tak w tytule ? Mieli napisać że to Francuz ? Pijany Ukrainiec to pijany Ukrainiec.

staton
staton
2 lata temu
Reply to  Anonim

zgadzam się całkowicie…..nie próbujmy robić jakichś politycznych sugestii ze zwykłego pijackiego zachowania. Powinien zostać ukarany tak jak każdy pijak powodujący przestępstwo a dodatkowo powinien ponieść koszty naprawy. I proszę…..bez politycznej nagonki.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonim

To może poczytaj sobie tytuły Gazety Wyborczej. Tam jak jakiś imigrant konkretnej narodowości coś przeskrobie, to narodowości nie podają, ale jak zrobi coś Polak za granicą, to oczywiście, masz w tytule, że to Polak.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nie chodziło mi o pijanego Ukraińca w tytule, a o to że rozbił pomnik i to jeszcze żołnierzy wyklętych. Jak śmiał rozbić pomnik? Przed pomnikiem był chyba znak drogowy, a więc lepiej było napisać, że staranował znak drogowy, a nie pomnik żołnierzy wyklętych, coś takiego w tytule od razu budzi agresję u Polaków.
Na szczęście nikogo nie zabił, bo nikogo nie było widocznie na jego trasie. Uważam, że powinien ponieść zasłużoną wysoką karę, ale nie ze względu na narodowość, tylko że względu na to, że to potencjalny morderca.

staton
staton
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

O ile się nie mylę to Gazeta Wyborcza jest naszym rodzimym wydawnictwem….trudno wiec by było, by nie pisała o polakach. A skoro nie pisze o innych narodowościach jak sam Pan, zauważa to może warto by Codziennik równał do najlepszych. Chyba nie jest celem Codziennika wzbudzanie poglądów skrajnie nacjonalistycznych. A jak się patrzy na komentarze i wyrażone dla nich poparcie w plusach i minusach, to podział rozkłada się mniej więcej po połowie. Ludzie …trochę stonujmy nastroje. Jesteśmy narodem który od dziesięcioleci emigruje za pracą, uszanujmy to u innych również. A czarne owce zdarzają się wszędzie.

gen. Kuf Drahrepus
gen. Kuf Drahrepus
2 lata temu
Reply to  staton

„równał do najlepszych” – gazety wybiorczej 😀
dawno się tak nie uśmiałem panie staton
Pozdrow sorosa i szechtera i nie odpowiadaj nawet na mój komentarz bo szkoda mi czasu. ELDO

Jaśko
Jaśko
2 lata temu
Reply to  staton

można być ślepym mając oczy, można być głuchym mając uszy a i można być głupim mając mózg. Ot przyroda

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Jaśko

Też tak uważam Jaśko. Dobrze, że napisałeś parę słów o sobie.
To miłe, wiedzieć z kim ma się do czynienia.

56
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x