Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jeżeli PiS wygra wybory w Mławie zrealizujemy ten projekt. Będzie tunel


Projekt budowy tunelu w ciągu ulicy Kościuszki i Batorego został porzucony i nie zrealizowany przez burmistrza Kowalewskiego z niewiadomych powodów. Miasto nie złożyło w terminie odpowiedniego wniosku do PKP PLK w tej sprawie, choć poniosło koszty na opracowanie wariantowych koncepcji budowy tunelu. Jest jednak jeszcze szansa, że ta mławska inwestycja znajdzie się  w unijnym programie. Takie twierdzenia padły na spotkaniu z mieszkańcami Wólki zorganizowanym przez miejscowy PiS, które odbyło się wczoraj w pobliżu zamkniętego przejazdu kolejowego przy ulicy Kościuszki i Batorego.

Na spotkanie przyszło kilkadziesiąt osób. Przewodniczący zarządu powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Mławie Marek Kiełbiński przedstawił historię działań zmierzających do budowy tunelu. 25 stycznia mławski PiS przy pomocy posła Macieja Wąsika zorganizował spotkanie w Ministerstwie Infrastruktury, na którym miasto reprezentowała wiceburmistrz Janina Budzichowska, burmistrza z niewiadomych powodów nie było. Na spotkaniu przedstawiciele ministerstwa zapewnili, że jest szansa, aby w tym miejscu był wybudowany tunel. Minister Andrzej Bittel zapewnił, że w przypadku dobrej współpracy z miastem za dwa lata  tunel będzie pobudowany. 10 marca w Mławie zorganizowane zostało spotkanie z ministrem Wąsikiem. Na tym spotkaniu podczas dyskusji burmistrz Kowalewski publicznie powiedział, że włącza się w ten program, jest zainteresowany budową tunelu i że przeznaczy na to środki. Radni miejscy przeznaczyli 60 tys. na opracowanie wariantowej koncepcji budowy tunelu, która 28 maja została zaprezentowana radnym na sesji rady miasta. Ponadto  burmistrz zadeklarował, że odbędą się w tej sprawie konsultacje społeczne. Później okazało się, że projekt budowy tunelu został porzucony i niezrealizowany przez burmistrza.

Przewodniczący PiS przedstawił i udostępnił pismo PKP PLK z 18 lipca 2018 r, z którego wynika, że Mława nie złożyła w terminie do 31 maja br. wstępnych koncepcji  budowy tunelu, co było warunkiem zakwalifikowania się do projektu pn. „ Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami”, a więc udział w projekcie jest już niemożliwy. Pismo to jest odpowiedzią na złożony przez burmistrza Kowalewskiego wniosek zawierający koncepcje budowy tunelu mający datę 18 czerwca 2018 r.

– Mam dokument, że miasto nie złożyło wniosku do PKP PLK w terminie do 31 maja aby uczestniczyć w programie unijnym przebudowy skrzyżowań dróg z przejazdami kolejowymi. Na przygotowanie dokumentacji budowy tunelu poszło 60 tys. Jak można wytłumaczyć to niedbalstwo, żeby nie złożyć wniosku. Pismo burmistrza jest z 18 czerwca, 18 dni po terminie – mówił przewodniczący Kiełbiński.

– Ja myślę, że to się opóźniło tunel kolejny rok, gdybyśmy jeszcze teraz przystąpili. Jeszcze jest szansa. Ludzie tu cały czas przechodzą, to zagraża życiu i zdrowiu. Tunel jest realny i może powstać pod warunkiem, że miasto się dogaduje. Jeżeli PiS wygra wybory w Mławie zrealizujemy ten projekt. Będzie tunel – zadeklarował przewodniczący PiS w odpowiedzi na pytania mieszkańców, co dalej.

Wśród mieszkańców dało się słyszeć różne głosy, poniżej przytaczamy kilka głośno wyrażanych opinii.

„Niech się kłócą między sobą, a nam zrobią przejazd”, „My chcemy odwrotnie. Najpierw tunel, a potem wybory. Już nie wierzymy nikomu”,  „Mamy tu do czynienia ze skrajnym zaniechaniem”,  „Ile żeśmy się z burmistrzem spotykali, a on tylko nagadał, nagadał …”, „jak można nie wykorzystać szansy o środki unijne?”

Mieszkańcy Wólki zapowiadają też, że w tej sprawie wybiorą się na najbliższą sesję rady miasta.

Jak dotychczas z miejskiego budżetu wydatowano już kwotę prawie 135 tys zł – na opracowanie dokumentacji budowy kładki nad torami, a w tym roku na opracowanie wariantowych koncepcji tunelu pod torami. Pierwsza z koncepcji została odrzucona i zaniechana, w drugiej sprawie, przynajmniej według pisma PKP PLK jest jeszcze szansa podjęcia współpracy. Warunkiem jednak jest złożenie p[rzez miasto  szczegółowego harmonogramu planowanej inwestycji wraz z zabezpieczeniem środków finansowych. Drugim warunkiem jest przejęcie przez zarządców dróg trzech już wybudowanych wiaduktów w ulicach Sienkiewicza, Piłsudskiego i Działdowskiej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
137 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Towarzysz Często Opluwany w Mediach
Towarzysz Często Opluwany w Mediach
1 rok temu

Zamiast na Ojca Rydzyka PiS da na tunel w końcu 50 milionów to dla niego niewiele skoro dostaje od bezdomnych super auta. Ps. A co z bezdomnymi w Mławie i nie tylko w Mławie… Ludzie… Ocknijcie się

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Nie głosujcie na partie tylko na odpowiednich ludzi!! Dajcie kogoś kto ma zapał i chęć do działania. Chcemy nowych pomysłów i ich realizacji bo wszystko tylko na obietnicach się kończy. A przed wyborami dopiero zaczęło się coś robić w tym mieście. Żenada.

mławianka
mławianka
1 rok temu

Każdy przed wyborami chce się pochwalić co moze zrobić,apotem tylko kasa i już.

Mława 2018
Mława 2018
1 rok temu

Na filmiku widać tylko jednego społecznika po stronie mieszkańców.

mieszkaniec wólki
mieszkaniec wólki
1 rok temu

Jak zwykle Kiełbiński szczuje na Burmistrza warunkując powstanie tunelu wygraniem przez PIS wyborów w Mławie. Jest to zakłamany człowieczek rządny władzy jak reszta pisowców. Podpbnie jak na spotkaniu w MDK z ministrem środowiska oczerniając nie zapraszając burmistrza by mógł się z różnych zarzutów wytłumaczyć. Jest to celowa gra polityczna polegająca na obszczekiwaniu,oczernianiu bez możliwości riposty z drugiej strony. PIS tylko chce za wszelką cenę zawładnąć samorządem mławskim i Kiełbiński tak bezczelnie warunkuje. Nie wolno jemu wierzyć,to brzmi wprost jak szantaż.

Rozczarowany suweren
Rozczarowany suweren
1 rok temu

A ja chcę zadać pytanie. Dlaczego w programie mławskiego PiS nie ma budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego. Powinien to być najważniejszy punkt programu !!! Był to nie tylko największy z polskich prezydentów oraz wielki mąż stanu stanu ale co najważniejsze był bratem Wielkiego Stratega i Naczelnika Państwa dzięki któremu rozwija się Polska. Już wiele miast i miejscowości ma taki pomnik, a w Mławie co ? NIC! Żeby mławski PiS o tym nie pomyślał uważam za wstyd i policzek. Jak najszybciej trzeba zgłosić tę niepatriotyczną postawę na Nowogrodzką. Proponuję zacząć zbierać podpisy w tej sprawie i sprzedawać cegiełki.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Zacznij zbierać te cegiełki, tylko uwazaj żeby, taka cegielka, nie spadła ci na głowę. Do tych twoich pochwał, ze to był najwiekszy z Polskich Prezydentow, powinienes wiedzieć, ze był najniższy, i słuchał tylko swego braciszka, przez co doprowadził do katastrofy SMOLENSKIEJ, gdzie zginęło wielu zacmych Polaków. A za tego stratega, z Nowogrodzkiej, to jeszcze chwila i Polska bedzie się zwijać.Powinieneś wiedzieć Suwerenie, że przed rzadami i szaleństwami tych strategow, przestrzegał ich wlasny ojciec.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

PIS DO LAMUSA TAM SĄ SAMI KŁAMCY NAWET W AGENCJI NA GRANICZNEJ KIEROWNIK PRZYJMUJE INTERESANTÓW W KORYTARZU A GDZIE RODO

Medal
Medal
1 rok temu

Kielbinski rezygnuj ze startowania. Oszczędź nam wstydu. Pani Halina niech startuje.

YYY
YYY
1 rok temu
Reply to  Medal

Medal wystaje Ci słoma z butów

Anonimowo X
Anonimowo X
1 rok temu
Reply to  YYY

A co już się ogarnąłeś zapomniałeś jak ciebie przywieżli do miasta w toczku.

Obserwator
Obserwator
1 rok temu
Reply to  Anonimowo X

Teraz czas byś ty się ogarnął.

Obserwator
Obserwator
1 rok temu
Reply to  Medal

Medal wystaje Ci słoma z butów.

Retikulum
Retikulum
1 rok temu
Reply to  Medal

Panie Kiełbiński. Z dwoma kolejarzami i współczesnym kombatantem oraz z prozelitką polityczną nie wygrasz pan tych wyborów.

Pisior
Pisior
1 rok temu

Brawo PiS. Warto głosować na tę partię. Ja niebawem zapiszę się do PiS-u. Dla człowieka z podstawowym wykształceniem i bezrobotnym od wielu lat jest to życiowa szansa. Tyle stanowisk w samorządach do obsadzenia własnymi ludźmi, super. A. Macierewicz zachwalał Misiewicza, że cechuje go lojalność, więc ma odpowiednie predyspozycje do zajmowania wysokich stanowisk. Lojalność to moje drugie imię. Lecę w poniedziałek złożyć podanie o przyjęcie do partii ze wskazaniem stanowiska, jakie chcę piastować po wyborach.

Anonimowo X
Anonimowo X
1 rok temu

Co Mają w glowach , ludzie, którzy, ufają klamcom i kretaczom?????

Z zagranicy
Z zagranicy
1 rok temu

Jestem poza granicami kraju i widzę jak na arenie międzynarodowej Polska odzyskuje tożsamość i suwerenność. Dlatego zagłosuje za Pisem bo to ich polityka przywraca Polakom przebywajacymi poza granicami należny szacunek.brawo PIS.

Fox
Fox
1 rok temu
Reply to  Z zagranicy

To wracaj jak tak dobrze jest w Polsce! Kraina mlekiem i miodem płynąca… dla patologii, która zwalnia się z pracy żeby się łapać na 500+ na wszystkie dzieci. Jak pójdziesz do sklepu oczy z orbit Ci wyjdą ile musisz zapłacić za zakupy, samochód w rowie postawisz bo niestac Cię będzie na paliwo i opłaty. Czarne kiece panoszą się i coraz więcej i więcej kasy chcą na czele z ojcem z Torunia. Jak trafisz za kratki a jesteś przyjacielem pana Zio… to Cię ułaskawi.( ale myśle ze nie jesteś bo dostalbys już dawno stanowisko w Zarządzie Orlenu nawet jeśli jesteś po podstawówce)

Adek
Adek
1 rok temu
Reply to  Fox

Pier.ol pier.ol ja posłucham. Żaden system nie jest doskonały.

Fox
Fox
1 rok temu
Reply to  Z zagranicy

I jeszcze coś… widać ze jesteś elektoratem PiS bo nie masz pojęcia o podstawowych zasadach wyborów. A wiec Ci wyjaśnię- w wyborach samorządowych nie możesz głosować za granica. A w ogóle to nie masz prawa głosu tak zwyczajnie- etycznie bo poszedłeś na łatwiznę za chlebem a teraz chwalisz to coś co nie ma racji bytu!

Anonimowo X
Anonimowo X
1 rok temu
Reply to  Z zagranicy

Jak tak dobrze jest w Polsce, to dlaczego siedzis, jeszcze za granicą, wracaj w te pedy, Kaczyński tskich wyznawców potrzebuje.,odrazu dostaniesz jakąś fuche jak OBAJTEK, za to że malował szkołę z Szydlo, został najpierw Prezesem LOTOSU dostal milionowo odprawę, i teraz jest Prezesem ORLENU, i teraz walczy o to aby obie te firmy połączyć.

Anonimowo X
Anonimowo X
1 rok temu
Reply to  Z zagranicy

Popatrz sobie jak. Duda jest przyjmowany w Austrsli, to co napisałeś to tylko twe marzenia aby dalej rządził PIS. Za granicą prawdziwi Polacy ,a nie takie farbowane lisy jak ty, to dobrze wiedzą co grozi Polsce, pod dalszymi rzadami tych nieudaczników.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

U u ale amok u zwolennikow kowala i zsl owi
STŁKI sie wymykaja a sieroty z województwa czekaja i tupia nogami gdzies ich musicie upchnąć. Slawkowe wiadomo nie mają gdzie iść

Anonimowo X
Anonimowo X
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

ZSL, już dawno nie ma, czy nadal żyjesz, przeszłością

Dex
Dex
1 rok temu

A co na to pani radna Helena Pszczolkowska?

Mentor
Mentor
1 rok temu
Reply to  Dex

…ona się tym nie interesowała. Teraz nagle interesuje się razem Kialbanskim

Anonimowo X
Anonimowo X
1 rok temu
Reply to  Dex

Jesli już piszecie to piszcie poprawnie HELENY PSZCZÓŁKOWSKIEJ NIE MA JEST HALINA PSZCZÓŁKOWSKA—NIE MIESZAJCIE NAM W GŁOWACH. bo przez pomyłkę Halinka znów sie załapie na kasę.

Adam
Adam
1 rok temu

Co było celem tego spotkania? Chyba jedynie nawijanie makaronu na uszy. Jeżeli retoryka tych Państwa dalej będzie tak wyglądać, to nie mają najmniejszych szans
na wygraną w nadchodzących wyborach.

Uczestniczka spotkania
Uczestniczka spotkania
1 rok temu

Jak na to wszystko patrzy się i słucha… to tam jest jedyna szansa wyd.mać szympansa…

Szkoda gadać...
Szkoda gadać...
1 rok temu

Ile trzeba mieć tupetu i arogancji żeby taką ciemnotę wciskać tym biednym ludziom. I nie ma najmniejszego znaczenia czy to PIS, PO, KUKIZ, PSL czy może krasnal Hałabała. Wymachują karteczkami jakby to była podpisana umowa na wykonanie tunelu. Jedno trzeba im przyznać. Wzorowy wiec przedwyborczy. Ciekawe ile ludzi to kupiło?! 🙂 I jeszcze ten Belmondo [wymoderowano] w ciemnych okularach obok…

Anonimowo X
Anonimowo X
1 rok temu

Jak tak możesz pisać przecie, to zasłużony, kombatant, .Najwazniejsza postać w mlawskim pisie.

Projektant
Projektant
1 rok temu

Żadnego tunelu NIE BĘDZIE, zapomnijcie o tym i nie słuchajcie głupot. Już dawno jest pozamiatane. Pod względem czysto technicznym jest NIEMOŻLIWY DO WYKONANIA.Myślicie dlaczego jest cisza?! Dlatego że poszła inwestycja Al. Św. Wojciecha, na zaawansowanym etapie jest projekt modernizacji z gruntowną przebudową ul. Kościuszki i dalej ul. Granicznej. Jedyne co jest realne do wykonania, to przejście podziemne dla pieszych i rowerów w okolicy Regfolu i starej stacji paliw. Nikt niczego nie buduje i inwestuje żeby zaraz zburzyć. I jeszcze jedno. Nawet jeżeli jakimś cudem (chyba jedynie namaszczenie Prezesa) dojdzie do chęci realizacji, to takiego małego miasta jakim jest Mława poprostu NIE STAĆ na taką inwestycję. Wchodzą tu w rachubę nie tylko koszty wykonania samego tunelu, ale również ogromne odszkodowania i zadośćuczynienia za wyburzone budynki które musiałyby zniknąć żeby ten tunel powstał. Więc co Nam mieszkańcom pozostaje? Chyba jedynie walka o oddzielne dodatkowe linie MKM i o poprawę bezpieczeństwa na ul.Dworcowej i Batalionów Chłopskich. Natężenie ruchu na tych ulicach jest tak duże, że asfalt chyba trzeba będzie tam wymieniać co dwa lata. Niemówiąc już do jakich niebezpiecznych sytuacji tam dochodzi. Powinny być tam wysepki zwalniające, bo niektórzy jeżdżą tam grubo ponad 60 km/h.

prostownik
prostownik
1 rok temu
Reply to  Projektant

Taaa. ..,,piniendzy nie ma i nie bęndzie” – jak mawiał klasyk Jan Vinsęnt. Skont my toto znamy.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  prostownik

A znany klasyk od finansów , to prezesuje, w SKOKACH, i kreci lody na miliardy, to tego jeszcze PIS zrobil go Senatorem, zeby miał imunitet, aby bylo go trudniej osądzić, a skoki upadaja. Prostownik postaraj się to wyprostowac.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Jak patrze na paniusie przczolkowska to mi sie flaki przewracaja.Farbowana podstepna lisica.

dobra zmiana
dobra zmiana
1 rok temu

Mławscy Pisowscy jest dobrze – BOJĄ SIĘ WAS – róbcie swoje, głowa do góry, tak trzymać!!!

Jarząbek
Jarząbek
1 rok temu
Reply to  dobra zmiana

Nikt się Was nie boi PiS-owcy, nie macie szans, zresztą jak ktoś już to powiedział, Wam nie zależy na szansie, bo gdyby Wam zależało na fotelu, to wystawilibyście kogoś innego, Wy gracie dla obecnego burmistrza – oby Wam nie wyszła ta zagrywka (trzymam za to kciuki).

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  dobra zmiana

Kogo mamy się bać tych osobników na zdjeciu, kombatantów, emerytow, i pisowskich nieudaczników, to nie jest dobra zmiana, nieudaczniku piszacy post, to jest DOJNA ZMIANA a takiej nam w Mławie nie potrzeba. My swymi postami tylko przestrzegami, aby ta DOJNA ZMIANA, nie rządziła w Mławie, tyle i aż tyle, nam nie potrzebni są tu z wizytami, żadne Wasiki, czy Wikipedia Jan Maria Jackowski, ktory nad morzem biegal na golasa, a swego czasu z trybuny Sejmowej, przemawial po pijaku. PIS TO BALAGAN, I RZADY Z NOWOGRODZKIEJ.

Inteligentni
Inteligentni
1 rok temu

Pozdrowienia dla Agnieszki, Sylwuni i Wici…..

Swiadek
Swiadek
1 rok temu

Ulubione powiedzenie Pszczułkoskiej to ‚ja sie tym nie interesowałam’. Zapamiętajmy ten cytat przy urnach go sobie przypomnijmy.
Pamietajmy! #jasietymnieibtetesowalam

Zatorze
Zatorze
1 rok temu
Reply to  Swiadek

Raczej ulubione powiedzenie sprzedawczykow od Kowala. Zaro argumentow tylko jeden cytat walkowany do znudzenia. Moze zaczniesz cytowac niespelnione obietnice Burmistrza i je zapakietasz przy urnach.

Hahaha
Hahaha
1 rok temu
Reply to  Zatorze

Milcz człowieczku ze wsi z Mławy B.

Anonimowo X
Anonimowo X
1 rok temu

Ale portal uderzył w czuly punkt, z tym tekstem, i tak winno byc pokazywać bez ogrodek wszystkich chętnych do Rady miasta, i ramach jakich blokow startują, any mlawianie poznali te osoby, i mogli sami zdecydować na kogo oddac swój glos.

kaktus
kaktus
1 rok temu

Tak się marnuje nasze pieniądze. Z miejskiego budżetu wydaje się lekko ręką kwotę prawie 135 tys. zł na opracowanie dokumentacji, potem projekt porzuca się i nie realizuje go. Który to z kolei projekt, który trafił do kosza ? Jak można wydawać pieniądze podatników w tak absurdalny sposób. Skala marnotrawstwa w Mławie jest porażająca.

Jarząbek
Jarząbek
1 rok temu
Reply to  kaktus

Burmistrz lubi wydawać pieniądze na projekty.
Myślę, że to jego hobby. Przykłady:
kładka nad tunelem
Tunel
II etap modernizacji MDK (kino)
Rewitalizacja Seracza.
Projekty i tylko projekty.
W sumie to ten Pan powinien oddać do kasy miejskiej pieniądze za ta projekty z własnej kieszeni.
Szasta pieniędzmi mieszkańców bez opamiętania, jakby te pieniądze same rosły na drzewach.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Jarząbek

Nareszcie, się odnalazles, Jarzabek, myslalem ze byłeś na urlopie, bo bez Ciebie, portal mało żyje, swymi komentarzami i wiedzą przyciagasz ludzi.A co tematu przrz Ciebie poruszonego, wydaje mi się że byla to jakaś zaprzyjaźniona pracownia projektantów, może się mylę, ale wątpliwości zostają.

remo
remo
1 rok temu

nikt wam tyle nie da co polityk przed wyborami obieca

JULIA
JULIA
1 rok temu
Reply to  remo

ROMEO==Ty zawsze musisz miec rację, !!!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  JULIA

To żart, chociaż raz, zamienilem się w JULIE, NIC SIĘ NIR STAŁO dobry żart tynfa wart.

M. B
M. B
1 rok temu
Reply to  remo

Remo – to w takim razie nikt nie powinien głosować. Wogole zlikwidować wybory do samorządów, parlamentu w tym też europejskiego tak? Bo wszyscy obiecują….Jednak niektórzy realizują bądź chcą realizować pomysły. . Należy zagłosować na tych co nie byli w Radzie Miasta Mława. PiS pokazał co robi z pieniędzmi. Wystarczy z rodawnictwem Ciekawe kto za to płaci i zapłaci. Sami sobie odpowiedzcie. Zaglosuje ale na pewno Nie za PIS-EM ani obecną władza. To ma być osobą swieza, nowa i nie powiązana układami z obecnym decydentem ani np deweloperami.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

wspaniała kampania wyborcza,nawet czyrliderka była.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

A PIS szaleje na portalu, caly czas na czerwono, w ocenach, nie dziwota, w szak w ich szerega są dawni ludzie komuny i dlatego tak lubią ten kolora

Jarząbek
Jarząbek
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Zauważ, że obecny burmistrz też lubi ten kolor…

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Jarząbek

Tak zauważyłem, tylko że i PIS i Burmistrz, się natym przejadą, a tak jak portal, imy komentujacy te wydarzenia przed wyborami, mamy im tylko pomóc odejść w niebyt. RZADY TEJ PISOWSKIEJ EKIPY , W MLAWIE TO STRATA DLA MIASTA.

Sara
Sara
1 rok temu

Brawo PiS. Aby być lepszym od obecnego burmistrza nie wiele wystarczy. To kolarz, czy nie ma w Mławie ekonomistów, przedsiębiorców. Każdy będzie lepszy od niego. Uważam Pan Zbrzyzny byłyby o wiele lepszy

Anonimowo X
Anonimowo X
1 rok temu
Reply to  Sara

Ależ oczywiscie, pół żartem pół serio, Pan Zbrzyzny, może się nadawać ale tylko do likwidacji, MOBILISU.

Siwa
Siwa
1 rok temu

Mariusz Kielbanski ma szanse wygrac.

ANONIMOWO
ANONIMOWO
1 rok temu
Reply to  Siwa

A co to za zjawisko ten Kielbanski. czyzby nowy kandydat nam sie objawil

Cdn...
Cdn...
1 rok temu
Reply to  ANONIMOWO

Nauczycielom podziekujmy raczej.

nastąpił
nastąpił
1 rok temu
Reply to  Cdn...

Jaki tam nauczyciel, toż to jest światowej sławy prawnik, jurysta, mławskiej palestry….

Zarządca Mławy
Zarządca Mławy
1 rok temu

To jest dramat, zbieranina nieudaczników ci działacze. Nie mogę juz patrzeć na te gęby łase jedynie na diety radnych. O kandydacie na burmiszcza juz nie wspomnę. Przegra w każdej debacie, choćby program obietnic napisał mu sam prezes.

Anonimowo X
Anonimowo X
1 rok temu

Czy wierzycie Państwo w te gusla, bo jak PIS, wygra wybory==to Mława, będzie mlekiem i miodem płynąca.

Anonimowo X
Anonimowo X
1 rok temu
Reply to  Anonimowo X

A jakże by inaczej, moja opinia wam się nie podoba, miernoty pisowskie, przy tej ekipie , przegracie na BANK

woody
woody
1 rok temu

jak to ich zawsze wszedzie pełno przed wyborami , ach co oni nie zrobia , czego oni nie dadzą , jak bedzie wspaniale . bleeeeee

Iron
Iron
1 rok temu

Kielbanski zrezygnujjj niech Halina startuje na burmistrza

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Iron

A ta Halina to twoja koleżanka Tak??

Mart
Mart
1 rok temu

Może Wojtek wygra . Ja tam stawiam na Krajewskiego. Love PiS

Wojtuś
Wojtuś
1 rok temu
Reply to  Mart

A Wojtek co tam robi? Nie przypominam sobie, aby coś poza pozowaniem do zdjęć i czytaniem w kościele zrobił dla mieszkańców

Goska
Goska
1 rok temu
Reply to  Wojtuś

W.K- może i czyta w kościele ale boskich przykazań nie zachowuje. Choćby miłość do bliźniego. Mogą to najlepiej potwierdzić Ci, którzy są w jego otoczeniu od poniedz do piątku w godz. 7.30-15.30. A swoją droga powinien ich szanować i być człowiekiem dla nich bo pracują na niego żeby miał co w Warszawie pokazać bo sam zna się na rolnictwie jak WOL na gwiazdach

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Goska

No i Oto doczekaliśmy się prawdziwej oceny, pisowskiego aktywisty, i to u źródła, bo z jego firmy. Wojtuś zna się na wszystkim, tak jak i reszta tej ekipy mlawskiego PIS. Drodzy Psnstwo Wyborcy, nie marnujcie, swych głosów, na pusowslich kłamców i oszustów.

Liki
Liki
1 rok temu
Reply to  Goska

Co wy chcecie od człowieka z Zembrzusa. …

Retikulum
Retikulum
1 rok temu
Reply to  Goska

Hola,hola Gośka,Na rolnictwie się zna,bo ma skończone technikum kolejowe no i przyszła kolej na Niego.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Wojtuś

Bo Wojtusia, na nic innego, nie stać, kim on już mie był, to taki osobnik do wszystkiego, gfzie go nie postawią tam zawsze, będzie figurantem.A ze się nie zna to nie przrszkadza nauczy się, i tym sposobem uczy sie już kilkanaście lat.

Anonimowo X
Anonimowo X
1 rok temu
Reply to  Mart

Tak WOJTEK KRAJEWSKI to może wygrać,ale na fujarce gorzkie żale.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Pamietajcie o jednym tam gdzie pojawia się Łukasik, tam zawsze zostawia RUINY, mozna je zwiedzać stoją do dziś wiz a wiz pks, ale za to dziś jest zasłużonym kombatantem.

Leon
Leon
1 rok temu

Pan Michał na burmistrza

raymen
raymen
1 rok temu

tylko nie PIS – ciemny narodzie Polski. Obudź sie wreszcie póki jeszcze jest nadzieja . Dopóki wszystkiego nie oddali rydzykowi. Dopóki w Janowie Podlaskim jest jeszcze jeden koń , dopóki patologia nie wzięła za damski ch… wszystkich pieniędzy 500+ .
A z kim nie porozmawiasz to …..JA na nich nie głosowałem – obłudnicy

Rayman
Rayman
1 rok temu
Reply to  raymen

@raymen widać jak ci słoma z butów wystaje.

Julka
Julka
1 rok temu

Jedno jest pewne, obecny Burmistrz o wygraniu w I turze może zapomnieć, głosy za bardzo się rozłożą…

M.B
M.B
1 rok temu
Reply to  Julka

Marne szanse na drugą turę ale gdy by to proponuje konfrontacja, dyskusje publiczną czyli debatę dwóch kandydatów. Wliczone gesty, tonacji, słowa gdzieś uciekną obecnymi burmistrzowie. Oj będzie musiał się kandydat wysilić na dyskusję. Ostatnia kadencja burmistrza jest nieudana i należy to głośno powiedzieć. Nie chce już brudnego, zasłużonego miasta. Budynki wciskamy w każdą dziurę, gdzie tylko się da. A gdzie estetyka miasta? Zupa jedzonka 3 lata ta sama będzie nie smakować a z pewnością będzie zepsuta.

XENNQ
XENNQ
1 rok temu

POL ZNOWU KWADRATOWY I STOI JAK OFIARA LOSU

Gal
Gal
1 rok temu
Reply to  XENNQ

Ty za to jesteś trójkątem. Ciele mele ta XENNQ

Iwona
Iwona
1 rok temu
Reply to  XENNQ

Dla Ciebie to Pan. Pusty lbie z klanu rodzinnego hehehe

XENNQ
XENNQ
1 rok temu
Reply to  Iwona

Na Pana to trzeba mieć wygląd i pieniadze a tu ani jednego ani drugiego bitc,h

Eros
Eros
1 rok temu
Reply to  XENNQ

Żałosny jesteś. Bukiecie z klanu rodzinnego. Gdyby nie klan nie miałbyś z czego żyć i z czego pisać tempa strzała.

XENNQ
XENNQ
1 rok temu
Reply to  Eros

Co głupiemu po rozumie -trafiony zatopiony!

Felix
Felix
1 rok temu
Reply to  XENNQ

Ty nie masz rozumu. tylko pusty łeb bez mózgu karakanie 🙂

wróżka ple ple
wróżka ple ple
1 rok temu

…rok cudów

Slawomir
Slawomir
1 rok temu

Je.ać zatorze, najważniejszy jest park z lotu ptaka, zakochałem się w dronie

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Slawomir

Uważaj, żeby ten dron, nie walnął, Cię, w tą glupio, lepetyne,Nie ubliżaj mieszkańcom ZATORZA.

gall
gall
1 rok temu

Dlaczego burmistrz nie pozyskuje srodkow na turystyke i rekreacje. Caly czas twa nabor wnioskow: Dzialdowo lodowisko, Ciechanow – kąpielisko Krubin, a Mława co? Zalew zdezelowany (tlumaczenie ze lezy na terenie 3 gmin), Krajewo zarosniete.

EwaM
EwaM
1 rok temu
Reply to  gall

Wolę już naturalnie zarośnięte i malownicze Krajewo, niż kolejny obszar objęty bezduszną aranżacją i wycinką drzew. Strach żeby pod władzą obecnego burmistrza rewitalizowano jakiekolwiek obszary zielone. Wyrżną co się da, zabetonują, posadzą kwiatki i postawią płotek.

gall
gall
1 rok temu
Reply to  EwaM

Zapraszam na kąpielisko Krubin do C-wa. Zobaczy Pani jak mozna zagospodarowac „z glowa” miejsce.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  gall

W Mlawie, też jest glowa, tylko ma inny kierunek myślenia, jest raczej skłonna, do wspolpracy w ramach PPP, zamiast byc blizej z incjatywami blizej ludzi.

ramzes
ramzes
1 rok temu
Reply to  gall

A no dlatego, że Mława jest na tyle „bogatym” miastem że nie musi pozyskiwać środków z zewnątrz. Inne miasta pozyskują bo są „biedniejsi” od naszego miasta

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  ramzes

Jeśli się ma takiego, bogacz jak TY, to nie ma się co dziwić, powinieneś wiedzieć ze Mława, ma za Kowalewskiego ,jedynie 40 mil.e dlugu, a nie pozyskuje środków z zewnątrz bo nie ma kto pisać wniosków.

Mnich
Mnich
1 rok temu

Ta kobieta która tam udaje że cos odczytuje, ona juz się popisała przez tyle lat w radzie miasta. Pamiętamy doskonale jak skakała z jednego komitetu do drugiego co kolejne wybory bo w poprzednim juz była na spalonej pozycji. Pamiętamy jak zdobyła prestiżowy tytuł najmniej aktywnej radnej ostatniej kadencji, pamiętamy tez dlaczego juz w szkole nie pracuje..

Żurominśka
Żurominśka
1 rok temu
Reply to  Mnich

Pamiętamy również jej zaangażowanie przy budowie chodnika na ulicy Żuromińskiej a teraz na rzecz budowy tunelu na Zatorzu, To lepsze niż kłamliwe oczernianie ludzi i nic nie robienie dla Miasta.

Hehe
Hehe
1 rok temu
Reply to  Żurominśka

Jasne. Pamiętamy tez jej sławetne tłumaczenie „ja sie tym nie interesowałam” mistrzostwo wsi normalnie.

Anonimowo X
Anonimowo X
1 rok temu
Reply to  Mnich

A naiwni WOLCZANIE caly czas na nią glosowali, A Pani Pszczolkowska, walczy dalej, aby się załapać, na następną kasę, i to przez 5 lat, czas aby teraz, dać, tej Pani urlop, wypoczynkowy od lokalnej polityki.

Oooo
Oooo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo X

A czym Ci tak za skóre zaszla, ze chcesz jej dac urlop od pomagania ludziom? Chcesz wskoczyc na jej miejsce i kase? Bo nie wiem jakie inne interesy Toba kieruja, ze tak krytykujesz?

Anonimowo X
Anonimowo X
1 rok temu
Reply to  Oooo

Mną, kieruje tylko jeden interes, aby te postacie: Pszczolkowska, Wilamowski, Krajewski, no i brygadzista budowlany odeszly na urlop, Na Wolce są ludzie ktorzy naprawdę zasługują, na to aby ich zastąpić, przeciesz, Wólka to Mlawa, jako mieszkancy, tego miasta nie dajmy się dzielić, znam mlawian, którzy właśnie z Wolki byli Radnymi . Zaszła także tym, że ta Pani, to typowa choragiewka,

iwa
iwa
1 rok temu

wynika z pisma, ze burmistrz celowo zaniechal zlozenia wniosku o dotacje. Tak wiec tunelu nie bedzie.

Irek
Irek
1 rok temu

Jeżeli będę realizować obietnice tak jak rząd to tunel powstanie. Jak widac ten rząd realizuje obietnice wyborcze. Jest 500+, obniżony wiek emerytalny, walka z mafią paliwowa i mafia vat-owska. Rzad PiS to pierwszy rzad ktory realizuje obietnice wyborcze. W Mławie też jest to mozliwe. Tunel powstanie jak PIS przejmie to miasto z rak tych którzy przez lata rządzili i nic nie zrobili.

Anonimowo X
Anonimowo X
1 rok temu
Reply to  Irek

Naiwny!! Te wszystkie dzialania, tego rzadu, to są dzialania, przekupywania, i walki o władzę, zapomniałeś co powiedział Prezydent, to Ci przypominam. OJCZYZNĘ DOJNA RACZ NAM ZWROCIC PANIE, i doją ile się da, jak mozna być tak naiwnym, a tunel powstanie jak Burmistrzem zostanie Kielbinski, a z-co były sekretarz Urzedu Krajewski, i wtedy bedzie wszystko, albo nic, a raczej to drugie, i wtedy zaczną nam tłumaczyć, że na realizację niektorych obiecanek nie pozwalajat przepisy. Mirek=== obudź się bo widac ze jeszcze jestes śpiący.

Mirek
Mirek
1 rok temu

Pani Pszczolkowska na burmistrza . Pani pokona Kowalewskiego i Burchackiego. Pani Halino czas się zdecydować!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Mirek

Odezwal sie byly uczeń Pani Pszczolkowskiej, czyżbyś się SZALEJU objadl, i bredzisz!!!#

Uhuhu
Uhuhu
1 rok temu
Reply to  Mirek

Haha to jest emerytka prawie człowieczku ludziku ptysiu malinowy

Mnich
Mnich
1 rok temu

Myślą że rządzą w sejmie to i tu będą. Co najwyżej mogą chlewu tu narobić takiego jak tam gdzie rządzą. Nie wolno na nich głosować i dopuścić do władzy bo uczepią się koryt i będą łeb zadzierać spoglądając z pogardą na innych. Nie patrzmy nawet na listach wyborczych na ten komitet bo to zło.

Kazik
Kazik
1 rok temu

Nie możemy dopuścić, żeby PIS rządził w Mławie. Błagam Was na litość Boską- NIE DOPUŚĆCIE DO TEGO. MUSIMY WSZYSCY IŚĆ NA WYBORY, ŻEBY HISTORIA NIE MIAŁA MIEJSCA

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

NIE DAJ BOŻE!!!!–ABY W MŁAWIE RZĄDZIŁA TA PISOWSKA EKIPA, nieudaczników, PRZYGOTUJMY SIĘ NA TO ŻE TUŻ PRZED WYBORAMI BĘDĄ OBIECYWAĆ WSZYSTKO, aby tylko załapać się się do Rady Miasta, i co m-c odbierać za nic nie robienie 2,500, Panie Kiełbiński z pewnością zna Pan to przysłowie OBIECANKI CACANKI A G****M Radość. Macie rację, najpierw tunel a potem wybory. Warto zapamiętać te twarze i nazwiska: Pszczółkowska, Krajewski, Kombatant Łukasik, Kiełbiński, Pol, i dawny Radny Wrzyszcz.. PAMIĘTAJCIE MIESZKAŃCY WÓLKI—ONI JUŻ BYLI, czas aby odeszli, i swymi spotkaniami i obiecankami dali wam święty spokój. Myślę że z tym papierkiem to dobrze Pan wie co może z nim Pan zrobić.

PIP
PIP
1 rok temu

O której godzinie było spotkanie z mieszkańcami? Interesujące bo część panów chyba pracuje w instytucjach rządowych? Mam nadzieję że to nie było w godzinach pracy

Godzina
Godzina
1 rok temu
Reply to  PIP

O 12 to nie wiesz tak sie interesujesz problemami wolki

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  PIP

Czyżbyś nie siegal za wysoko, gdzie oni się nadają do instytucji rzadowych, a ze sa na spotkaniu to u nich norma, wszak kierownicy jednostek samorzadowych mają czas pracy nie normowany.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Jak tak, to nie mają mojego głosu. Dość dyktatury Zatorza!

Anonimowo X
Anonimowo X
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Dla Ciebie, bedzie lepsza dyktatura PIS, wtedy bedziesz, skakał tak jak będą Ci grali, no i co jest wizytówką tej partii to MORDA W KUBEL I SLUCHAC CO PAN Z NOWOGRODZKIEJ KARZE, a jak nie to Brudzinski, z Kaminskim i pomoże im Ziobro,i znajdą na ciebie paragraf, iumozliwio Ci wypoczynek.

Ywo
Ywo
1 rok temu

Ale dali poPIS… kłamstwo i obłuda

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Ywo

A co zdziwiony jesteś, przeciesz to u nich jest NORMĄ.