Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Śpij kolego w ciemnym grobie, niech się Polska przyśni tobie [Fotorelacja]


Uroczystości religijno – patriotyczne z okazji obchodów rocznicy Bitwy Warszawskiej i Dnia Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia mają w naszym mieście utartą już od lat formułę.  Rozpoczyna je msza św, a po niej przemarsz na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów pod pomnikami poległych żołnierzy.  


Tak było również wczoraj. O godz. 10.00 odprawiona została w kościele pw. Świętej Trójcy msza święta w intencji Ojczyzny. Potem poczty sztandarowe oraz uczestnicy uroczystości przemaszerowali wraz z Mławską Orkiestrą Dętą i harcerzami spod kościoła na cmentarz parafialny. Okolicznościowe przemówienia pod pomnikiem bohaterów walk wojny polsko – bolszewickiej 1920 roku wygłosiła poseł Anna Cicholska oraz burmistrz Sławomir Kowalewski. Delegacje władz powiatu i miasta, służb mundurowych, organizacji kombatanckich i społecznych, „Solidarności” i partii politycznych złożyły wieńce i kwiaty.

JK

Święto Wojska Polskiego – to święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Wprowadzone ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 r. (Dz. U. z 1992 r. Nr 60, poz. 303), obowiązującą od 13 sierpnia 1992 r.
Inicjatorem ustanowienia Święta Wojska Polskiego był ówczesny Senator RP,  prof. Ryszard Juszkiewicz, mławski historyk.
Święto to przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, ponieważ 15 sierpnia jest również liturgicznym świętem Wniebowzięcia Matki Bożej, dla którego ustawodawca wprowadził wolne.

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu

Szanowni czlonkowie, jedynie slusznej ,partii PIS=//zmiencie ten duzurny sklad PIS, bo on wam tylko wstyd przynosi

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Dobra panie na j
Jedynie czlonkowie PiS zachowali sie jak należy kiedy na ziemie runeły flagi Najświętszej Rzeczpospolitej wiec czy to wstyd kiedy inni przemawiali albo snili o stołkach

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nasz kandydat też chciał biec ale akurat ustaliliśmy się do zdjęcia

Berek
Berek
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Ciekawe czemu tak piszesz

Zojk
Zojk
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Innego składu nie ma

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x