Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Łysa Góra tonie w śmieciach. A miało być tak pięknie


Miał tu być punkt widokowy, teren rekreacyjny dla rodzin czy strefa relaksu. Takie plany miał mławski ratusz. Przynajmniej na razie skończyło się na wykupie działek w tamtej okolicy od prywatnych właścicieli. Łysa Góra nie znalazła się w żadnych zadaniach inwestycyjnych „wyborczego” budżetu miasta zasilonego rekordową kwotą zaciągniętych obligacji. Nie ma opracowanej ani zleconej do opracowania żadnej koncepcji jej zagospodarowania. Mało tego, jest zaśmiecona i brudna.


Mławian nie trzeba pytać gdzie leży „łysa”. Każdy wie. To miejsce bardzo popularne zwłaszcza zimą, gdy wielu, wielu pokoleniom mieszkańców naszego miasta służyła i służy jako ulubiony stok saneczkowy. Nie oznacza to, że w pozostałych porach roku nikt tu nie zagląda. Chodzą tu spacerowicze, wjeżdżają rowerzyści, bywa, że i quady. Jak widać z fotografii nadesłanych przez jednego z czytelników, piękna panorama i widoki miasta czynią to miejsce atrakcyjnym dla imprezowiczów. Można powiedzieć, że wykorzystują to miejsce zgodnie z planowanym przeznaczeniem, tzn. na rekreację. I nie byłoby nic w tym złego, gdyby nie stosy walających się w lesie śmieci, które zostawiają po sobie.

Cóż, o śmieciach wyrzucanych, wywożonych i pozostawianych w różnych miejscach pisaliśmy już wielokrotnie. Jeżeli takiego elementarnego porządku nie nauczyli nas rodzice, otoczenie lub szkoła, to pozostają już tylko działania represyjne służb porządkowych, które moim zdaniem nie powinny się kończyć mandatem, ale nakazem prac społecznie użytecznych. A swoją drogą, gdyby teren był już jakoś zagospodarowany, stały kosze na śmieci, to może choć część tych rozsianych obecnie po lesie butelek trafiłaby do pojemnika. Tu tylko dodatkowa uwaga, takie kosze trzeba regularnie opróżniać.

Szkoda też, że miasto od kilku lat jakby zapomniało o swoich planach. Nie chwaliło się czy składało wnioski w ramach np. rządowego programu Otwartych Stref Aktywności, co zapowiadał wcześniej ratusz. Skończyło się na pięknych i szumnych deklaracjach. A naprawdę szkoda tego miejsca.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
72 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kris
Kris
3 lata temu

Mnóstwo projektów rozpoczętych, mnóstwo niedokończonych i brak perspektyw na dokończenie.. Pomysł na Łysą górę przewija się od lat. Słomiany zapał tak bym określił pracę ratusza.

Wyborca
Wyborca
3 lata temu

Ja również uważam iż w mławski ratuszu potrzebna jest zmiana. Za długo złotousty zasiada na tronie. Pora na świeżą krew . Myślę ze Burchacki może przewietrzyć trochę nasz zabetonowany ratusz.

Robert tr
Robert tr
4 lata temu

No ludzie śmiecia, nie popieram tego, ale jesli jest drama, o to ze jest tam syf, to chyba cos nie gra, czemu akurat młodzież a co starsi ludzie nie odwiedzają tamtego miejsca ?. Moim zdaniem wina nie leży tylko po stronie mieszkańców, ale również i ludzi zarządzających tym miastem. Gdzie są jakies punkty utylizacji w okolicy ? Obwodnica no sorka jakis smietnik to by mozna bylo tam postawic. No ale cóż takie miasto. Ma swoich mieszkańców gdzies aby kasa sie zgadzała. Moja ulica od 2 lat jest w rozsypce, zawisszenie samochodu płacze tylko jak wracam do domu, bo wie co je czeka, przeprawa przez ulice ktora wygląda gorzej niz jakas lesna droga.

czarson
czarson
4 lata temu

to też jest i wina mieszkańców naszej Mławy,ktorzy nie potrafia dbac o srodowisko o las o wyglad WSTYD

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  czarson

Nie tylko, UM również – czy tam są kosze na śmieci? co w ratuszu nie wiedzą, że część mieszkańców tam przebywa?

czarson
czarson
4 lata temu

To ja znów sie pytam gdzie jest Straż Miejska i Straż Leśna,gdzie są te nieroby wypłate brać z naszych podatków paliwko do samochodu też lać z naszych podatków,brać sie do roboty lenie jedne a nie karać tylko ludzi ze z pieskiem idzie sie bez smyczy czy znów przez upał nie chce sie wyjśc z klimatyzowanego biura i nie odwalać 8 godz jestescie w sluzbie miasta i dla miasta tak samo straż lesna do roboty lenie smierdzace a jak nie zlikwidować,nie tylko las jest smietniskiem a co z parkiem i żulami spiacymi na lawkach pijacymi wymalazki

halo
halo
4 lata temu

Kulturę wynosi się z domu. Jeżeli dom nie i szkoła nie wychowały to rozwiązanie jest proste. Założyć kamery i będzie wiadomo kto śmieci. Wtedy może kary finansowe czegoś nauczą. Tylko kto miałby to zrobić ? 😀 Straż Miejska nie nadąża 😀 myśląc co by tu zrobić żeby chciało się chcieć.

staton
staton
4 lata temu

Mam trzy propozycje:
Pierwsza dla Pana „jarka” i „EKOLOGA” – uzgodnijcie termin i godzinę bo wkradł się galimatias.
Druga dla ratusza – nie udawajcie że nie czytacie i wyciągać głowy z piasku – zróbcie coś by były worki, rękawiczki jednorazowe, zorganizowany wywóz śmieci, a może jakaś woda dla sprzątających.
Trzecia dla Codziennika – zrobić zdjęcia, opisać, podziękować publicznie.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  staton

A żeby było w najlepszym porzadku, Jarku, do akcji sprzątania zaproś, historyka statona..bo inaczej akcja może spalić, na panewce. Wybitny fachowiec w doradzaniu!!!!

staton
staton
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Jeżeli Pan przyjdziesz ze swoim „BJRCHACKIM” obejrzę tego dziwnego kandydata bo takiego to jeszcze nie było, hehehehehe.

Czytelnik
Czytelnik
4 lata temu
Reply to  staton

A coś więcej o człowieku? czy tylko opluwać? Myślę, że czas zastanowić się czy my chcemy uczestniczyć w internetowym hejcie! Staton – do pięt nie dorastasz człowiekowi o którym piszesz. Mało tego nie masz odwagi cywilnej podpisać się z imienia i nazwiska. Żenada.

staton
staton
4 lata temu
Reply to  Czytelnik

Jeżeli kandydatem jest gość o nazwisku BJRCHACKI to ja nawet o takim nie słyszałem, a o takim gościu pisze tutaj Pan o nicku „Anonimowo”. I nawet słowa nie powiedziałem o nikim innym. Proszę czytać uważnie i ze zrozumieniem, a nie zarzucać mi hejt.
A co do „odwagi cywilnej” to działa w obie strony szanowny Panie czytelniku. I do tego jeszcze mała uwaga….nie przypominam sobie byśmy na „ty” byli. Czyż brak kultury?

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Czytelnik

Nic dodać ,nic ująć, ocena postów statona, prawidłowa, ale watpie aby ten Tuman cokolwiek z tego zrozumiał, on nie zrozumie slowa ZENADA, to indywiduum ktore pojawilo się na portalu, może Panu Burchackiemu, co najwyżej buty czyścić, i zamiast pisać takie dyrdymały, powinien sie poświęcić i zbierać smiecir na Lysej Górze,wtedy bylby z niego wiekszy pożytek.

staton
staton
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Gratuluje słownictwa….wspaniały z Pana wyborca…..czy Pański kandydat ma zachowanie podobne do Pańskiego i też tak traktuje swoich adwersarzy?

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  staton

Moje słownictwo, jest adekwatne do Twojej osoby inteligencie staton, wyborcą jestem od zawsze, a bogate słownictwo, gdybyś czytał uważnie czerpie , z DOJNEJ ZMIANY jej osobników którzy działają na rozkaz WODZA. to nie ja typowałem tego kandydata BURCHACKIEGO, Ale zapoznałem się z jego dotychczasową działalnością, i dla tego będę na niego głosował, bo memu miastu koniecznie potrzebna, jest zmiana, i przewietrzenie ratuszowych korytarzy. Tak jak napisałem temu kandydatowi, możesz co najwyżej czyścić buty. Czytelnik napisał prawdę o tobie INTELIGENCIE-inaczej, zapoznaj się jeszcze raz z jego postem, może to do Ciebie dotrze, i przestań merdać wreszcie tym zakręconym ogonkiem.

staton
staton
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

no i osiągnąłem cel….Nauczył się Pan przynajmniej pisać właściwie nazwisko swojego kandydata. Ja jestem wyborcą od 18 roku życia, a nie od zawsze. A jak już jesteśmy przy Panu Burchackim to proszę zacytować chociaż jedno zdanie w którym mu ubliżyłem lub dokonałem jego negatywnej oceny? Bardzo proszę zacytować ten fragment. Nie ma takiego więc zapewne uniknie Pan odpowiedzi i jedynie pojawi się dalszy tok obelg i wyzwisk z Pana strony. Ale proszę…..czekam na fakty.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  staton

Już wystarczajaco, Ci posypałam w swych postach, a czy słusznie ,niech oceniaja, inni, bywalcy portalu, z Twoim faryzejskim, i kabaretowym, zdaniem w ogole się nie liczę, a dalsza polemija z Tobą mie juz nie interesuje.A zasob słów mam jeszcze spory, ale na takie, indywiduum , jak staton, poprostu szkoda się wysilać, aby dawać ci asumpt do dalszego pisania, twych przemyslen, bo one mają, się nijak do rzeczywistości, żyj dalej swymi wspomieniami, z histori, uświadamiaj innych, bo mie nie musisz.I przestań już w końcu prawic, te swoje moralizatorskie kazania.Żadnego celu nie osiągnąłes, bo błąd w literówce może się przydarzyć każdemu.Jak napisalem wyżej fakty są takie, że z takim „cymbalem” nie chcę już prowadzić żadnej dyskusji!!! czekałes, to się doczekales .

staton
staton
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

A nie zauważyłeś Pan że ja sobie z tego błędu po prostu jaja zrobiłem i celowo zaprosiłem Pana na sprzątanie „ze swoim BJRCHACKIM”. O Panu Burchackim natomiast nie mam wyrobionego zdania i dlatego o tym Panu nawet słowa ani złego ani dobrego nie napisałem. Natomiast bawił mnie i jednocześnie szokował Pana kompletny brak umiejętności podchwycenia żartu, umiejętności czytania ze zrozumieniem, zacietrzewienie, brak kultury i rzeczowej rozmowy. Czyli typowy bełkot wyborczy. OK….zgadam się, kończymy. Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  staton

A ja jeszcze raz ci odpowiem, co bardziej uważani bywalcy, szybko się zorientują łącznie ze mną, jaki jest twoj cel, napisalem ci tumanie, że jaja to mozesz robić z siebie.gdyz tylko na to Cię stać, a mie czytając twe posty bawi to, ze że ns widok publiczny robisz z siebie, IDIOTE, co wytkneli ci inni bywalcy portalu. No to teraz kończymy ta dyskusję bo z takim tumanem, nie idzie prowadzić dyskusji na forum i zniżac się do jego poziomu. Jest takie przysłowie, o ktorym juz pisałem Że CHAM ZR WSI WYJDZIE, ALE WIEŚ Z.CHAMA NIGDY. I to paduje do ciebie jak ulał.

oSa
oSa
4 lata temu

Wydaje się, że receptą na porzucanie śmieci gdzieś w lasach czy odludnych miejscach może być fotopułapka. Tyle że burmistrz wolał kupić ratuszowi drona do zabawy, a nie przydatną fotopułapkę. Publiczne pieniądze wydaje się przecież tak łatwo. A jak zabraknie to można wyemitować jeszcze obligacji.

bez odbioru
bez odbioru
4 lata temu
Reply to  oSa

To jest dron na miarę naszych możliwości, z góry wszystko wygląda pięknie i kolorowo, nie bądź my tacy przyziemni jeśli burmistrz już odleciał to musi być dron do kroniki.

Turysta
Turysta
4 lata temu

Cale noce tam ćpaja dopalacze i to bebezkarnie robia w calym miescie jak i w lesie

staton
staton
4 lata temu
Reply to  Turysta

…..a w USA to biją Murzynów….

Wkurzona na śmieciarzy
Wkurzona na śmieciarzy
4 lata temu

O matko co za brudasy. Śmietniki? Chyba cały kontener trzeba tam postawic. Zreszta smietniki nie rozeiaza sprawy. Wczoraj spacer przez las i tony smieci, szķla mnóstwo, chyba jakies szyby. Śmietniki musiały by stac co 20 metrow. A przecież ktoś przyniósł te śmieci przed wypróżnieniem, wypiciem, zjedzeniem. Miał plecak czy torbę. Prostaku wystarczylo zabrać ze sobą to co przyniosłeś. Nasz las został juz w połowie wycięty a dodatkowo strasznie zaśmiecony. Szok ! Ale widac kulturę mławiaków ! to nie wina miasta że chamstwo i słoma wyłazi z butów części mieszkańcow. Może kary sa za niskie. Może brakuje zwracania uwagi młodzieży…

clear
clear
4 lata temu

Jak mawiał Zagłoba, cham, chamem i to nie wina miasta. Ale ratusz jest winien, że nie reaguje na takie zachowania, a więc w konsekwencji przyzwala. Już tu się przewijało w komentarzach, wystarczy postawić kamerkę i ma się winnych. Choć pewnie to dla burmistrza też nie takie proste. Ma kamery w rynku, a wandalizm kwitnie i tu. Może kamery nie działają, a może obsługujący je przysypiają zamiast patrzyć w monitory, by tego pilnować to sprawa burmistrza, płaci im za to. I my mieszkańcy też powinniśmy zgłaszać to co widzimy. Może to nie najlepsze porównanie, ale w Niemczech to standard, nawet jak jedziesz autem i wyrzucisz peta czy papierek przez okno.

damian
damian
4 lata temu
Reply to  clear

Dokładnie,i tu można właśnie przyczepic sie do Burmistrza o to,że nie reaguje na takie zachowania.Nasza Policja do niczego sie nie nadaje.Po co te kamery w Rynku skoro nikt nie interweniuje podczas aktów wandalizmu?

Matka
Matka
4 lata temu

To raczej nie młodzież tylko starszyzna biorąc pod uwagę kanapy z lat 70 zużyte pampersy itp.

assa
assa
4 lata temu

Kampania na całego 🙂 Proszę coś napisać o rondzie przy policji (TRZECI PRZETARG A WYKONAWCY BRAK). Co z ulicą Gdyńską? Pan B. robi zdjęcia i wrzuca do sieci. Halo halo, ta ulica jest POWIATOWA ! 🙂

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  assa

Kampanię na całego to masz podczas przemówień Złotoustego

EKOLOG
EKOLOG
4 lata temu

JARKU NIE MA CO CZEKAĆ ZRÓBMY TO JUZ DZIS O 18 CO TY NA TO ? ( SPOTKAJMY SIĘ NA MIEJSCU PRZY TEJ KŁODZIE WŚRÓD ŚMIECI)

xyz
xyz
4 lata temu
Reply to  EKOLOG

A z jakiej racji ludzie maja sprzatać po gówniarzach ?????

EKOLOG
EKOLOG
4 lata temu

Jarku, nie ma co czekać zróbmy to już dziś o 18 co Ty na to? (zbiórka przy tej kłodzie wśród śmieci)

jarek
jarek
4 lata temu
Reply to  EKOLOG

mało czasu dziś każdy w pracy lub po a tam jest obszar nie tylko górka w sobotę mogą być całe rodziny

jarek
jarek
4 lata temu

ZBIÓRKA W SOBOTĘ O 10 PARKING I SPRZĄTAMY ZAPRASZAM RAZEM DAMY RADĘ

obserwator
obserwator
4 lata temu

Tylko wysokie kary i upublicznienie ze zdjęciem ,może by coś pomogło!

Wanda
Wanda
4 lata temu

To chyba jakieś świnie! Bo świnie robią pod siebie i jeszcze mogą w tym jeść. Te mini wysypisko nie powstało z dnia na dzień. Naprawdę wspaniały relaks iść w takie miejsce i dorzucić buteleczkę. Trzeba zimą uważać na dzieci. Pewnie jest tam tyle rozbitych butelek, że można nieźle się skaleczyć.

Ola
Ola
4 lata temu

I znowu artykuł napisany tak żeby dopiec Burmistrzowi.A to , jak wygląda łysa góra jest winą tylko i wyłącznie niewychowanych gowniarzy , którzy chadza i tam chlaja ale śmieci zabrać i wyrzucić do śmietnika to juz nie ma komu.No chyba , ze wg szanownego codziennika to ludzie z Ratusza powinni chodzić i codziennie sprzatac po tych gnojach.Na pewno czyta to spora część osób , która przesiaduje na Łysej .Nie wstyd Wam ? W domu tez tak wyrzucacie wszystko na podwórko albo na podłogę ??

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Ola

Ola, weź kilka głębokich oddechów i uspokój się. Ja rozumiem, że Twój pracodawca jesienią przegra wybory, a Ty zapewne stracisz z tego tytułu swój stołek, ale naprawdę, życie na tym się nie kończy. Może znajdziesz jakąś pracę poza budżetówką? Przecież Twoje wynagrodzenie nie zawsze musi pochodzić z podatków podatników… A co do artykułu – on po prostu opisuje rzeczywistość.

ola
ola
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

a to jak ktoś wyrazi swoje zdanie,nie oczerniajace Burmistrza , to znaczy , że pracuje w ratuszu ????

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Ola

BURMISTRZ, przez lata swego panowania, sam sobie dopiekl wystarczająco, a teraz w końcówce swych rządów, zbiera owoce –,i nie powinnaś się dziwić, po prostu normalni ludzie mają tego panowania dość a są wśród nas tacy jak Ty, ktorym to odpwiada, i dobrze różnica w ocenach jest potrzebna aby wyrobic sobie wlasne zdanie i ocene tych działań,naszego zlotoustego.

ola
ola
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Oczywiście,jednym pasuje,jednym nie.Ale te wytykanie błędów na siłę robi się już smieszne.

And
And
4 lata temu
Reply to  ola

Skoro to cię śmieszy, to czytaj portal mlawa.pl. Tam zobaczysz inną rzeczywistość, której zapewne jesteś też trybikiem. Tak zresztą piszesz – dobry burmistrz się stara a paskudni gówniarze wszystko niszczą. Biedny, bezradny burmistrz, ale jakie ma gołębie serce i tak kocha Mławę. No jak można mu przypominać składane publicznie obietnice i obowiązki.

And
And
4 lata temu
Reply to  Ola

Nie wiem czy codziennik uważa, że ludzie z ratusza powinni tam codziennie sprzątać. Tak jednak stanowi prawo. Ustawa o porządku i czystości na właściciela nieruchomości nakłada taki obowiązek sprzątania. A to działka miejska. I czy to jest dopiekanie burmistrzowi?

ola
ola
4 lata temu
Reply to  And

Prawo prawem ale pozostawianie takiego syfu oznacza tylko jedno – brak jakiejkolwiek kultury ! Przynieśli pełne,nie moga odnieść pustych??? Twoje tłumaczenie jest na poziomie przedszkola.Chociaż przepraszam bardzo,przedszkolaki maja w głowie wiecej niż Ty.

And
And
4 lata temu
Reply to  ola

Właśnie dlatego nie jesteś w stanie zrozumieć co do ciebie piszę. choć naprawdę to myślę, że rozumiesz doskonale 😉

Anna
Anna
4 lata temu

A ciekawe kto tak śmieci? To nie mieszkańcy Mławy przypadkiem?

razy
razy
4 lata temu

Egon Olsen dokładnie. Tak zrobiła gmina Raciąż. Postawili fotopułapki, są i zdjęcia delikwentów. Władza jak chce coś zrobić ma różne możliwości, trzeba tylko chcieć rozwiązać problem, bo najłatwiej nic nie robić. Swoją drogą w Mławie naprawdę nie widać żadnej determinacji by z tym walczyć, ani u burmistrza, straży miejskiej czy policji. Jedyne wyjście, to za każdym razem zgłaszać policji niech im psuje statystyki,

Racjonalna
Racjonalna
4 lata temu

Polacy to hołota. Nie wiem, w którym miejscu wychowania, socjalizacji został popełniony błąd, ale patrząc np na kraje Skandynawskie, gdzie panują ład i porządek, musimy się jeszcze wiele nauczyć. Choćby nie wiem ile było śmietników, ludzie i tak będą rzucali, gdzie popadnie a i pasjonaci wywożenia śmieci do lasu zrobią z nich użytek. Mamy piękne lasy a robimy z nich wysypiska, podczas gdy co miesiąc płacimy za wywóz śmieci. Gdzie tu sens i logika?

staton
staton
4 lata temu
Reply to  Racjonalna

Polacy proszę Panią to nie hołota. Trochę tylko przklasowano nam społeczeństwo….cóż…wojna w 1930-45, Katyń w 1940,obozy koncentracyjne, rozstrzelania, okres stalinowski, spowodowały zniszczenie większości elit intelektualnych. Nie oszukujmy się….nie robotnik i chłop stanowi o kulturze społeczeństwa, ale przykład idzie z góry jak mówi stare przysłowie. Więc mamy zagubione społeczeństwo któremu warto wskazać drogę. Dlatego wszelkie przejawy działalności społecznej, obywatelskiej, itp powinny być bardzo mocno wspierane i nie chodzi o wspieranie przez „władzę”, aczkolwiek byłoby bardzo pomocne, ale przez innych obywateli, szacunek dla działaczy, pomaganie, branie udziału. Posprzątajmy jak proponuje ktoś w poście poniżej, a następnie tępmy śmiecących…..i tylko proszę….nie mieszajmy w to polityki i wyborów.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  staton

Po tak ciężkim okresie okupacji, z mławskich elit intelektualnych ostał nam się w Mławie–intelektualista—staton ,który robotnika i chłopa wyrzuca poza nawias społeczeństwa, a promuje wykształciuchów, takich jak np. Tarczyński, Ziemkiewicz, Pawłowicz i wielu innych przedstawicieli tej hołoty i trafnie ocenia że przykład idzie z góry, i tą górę zalicza do hołoty, tu sie z Panem zgadzam stato nazwiska by mnożyć. Ten Pański wywód nijak się nie trzyma tekstu, jaki to ma związek z okupacją, a zwracanie uwagi innym jest w Pańskim wykonaniu nie na miejscu. Proszę przestać swymi wywodami umoralniać innych piszących na tym portalu, bo jest takie przysłowie, które z pewnością Pan zna ale zacytuję– UCZYŁ MARCIN MARCINA A SAM głupi jak ś****a. Mam nadzieję że odnajdzie się Pan w naszym Mławskim społeczeństwie, ale wspieranie tych działaczy społecznych, którzy prezentują sie przy każdej okazji aby miec fotkę i biorą tak przy okazji niezłą kasę mija się z celem Pańskich wywodów.

staton
staton
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Piękny wywód, naprawdę…….chylę czoła i cały szacunek kieruję w Pańską stronę…..jednocześnie ogromnie przepraszam szanownego Pana i uznaję Pańską rację. Raczy mnie szanowny Pan jeszcze uświadomić jaka to opcja, jakie nazwiska, według Pana zasługują na poparcie w nadchodzących wyborach. Niech Pan mi zbłąkanemu przedstawicielowi chrząkających czworonogów z kręconym ogonkiem, odkryje ścieżkę do prawdy.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  staton

Twe pochwały są mi zbędne,,a jaką opcje i jakie nazwiska, wybiorą mlawianie to ich sprawa, czyż by zanik pamieci, pisalem i podalem nazwisko, powtprze, może wteszcie zapamietasz.Zmianę stylu uprwiania polityki w samorzadzie może zagwarantować TYLKO BJRCHACKI

staton
staton
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Po tym wpisie pod artykułem na o Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i wspaniałym pokazie elokwencji jaki Pan tam zaserwował, na pewno całokształt ludzi związanych z kulturą gęsiego pomaszeruje do urn głosować zgodnie z Pańską sugestią.
Ja cóż…..patrząc na elektorat osoby która prawidłowo nazwiska swojego kandydata napisać nie potrafi myślę, że jakoś powstrzymam się od tego wyboru.
Może nie rób już Pan siary bo robisz złą opinię swojemu kandydatowi.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  staton

Tak popełniłem błąd, ale zastanawiam się, czy nie trzeba przerwać dyskusji, i polemiki, z takim tumanem jaj staton. Nazwisko kandydata ktorego będę popierał w wyborach to. BURCHACKI!!, a smieci możesz zbierać, bo tylko do tego się nadajesz,tak będę na tej akcji, ale z takimi osobnikami jest mi ni po drodze.

staton
staton
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

oj….zabrakło kultury, zaczęło się ubliżanie…..czy w kampanii wyborczej też będzie Pan tak ubliżać wszystkim adwersarzom?
A co do pomyłek…..jak dziecko w WC przekręciło literkę w nazwisku osoby publicznej to było dochodzenie, więc z czystej sympatii Panu też radzę uważać. Pańskie przekręcone nazwisko też by najlepiej nie brzmiało. Żadne by dobrze nie brzmiało, hehehe.
Dobrze że mamy wykształconych urzędników, a z drugiej strony szkoda. Jakby tak się Pan pomylił przy rejestracji wyborczej swojego kandydata to byłoby pozamiatane.

oSa
oSa
4 lata temu
Reply to  Racjonalna

Chyba się pani zagalopowała w generalizowaniu opinii o Polakach. Zgoda jednak co do tego, że to nie z zagranicy przywieźli (choć to też w Polsce się zdarza) i nie kosmici zrzucili. Czy jednak z tego wniosek, żeby nie stawiać śmietników i nic z tym procederem nie robić? Właściciel działki ma obowiązek utrzymać ją w czystości, nawet jak mu śmieci ktoś wyrzuca. Gmina ma obowiązek egzekwować porządek, a w tym przypadku to właśnie dotyczy ich działki. Straż miejska powinna ścigać takie zachowania, policja również. No i wreszcie my, którzy nie powinniśmy tylko narzekać, ale jak widzimy to reagować lub zgłaszać służbom. I tyle

Racjonalna
Racjonalna
4 lata temu
Reply to  Racjonalna

Myślę, że nie należy tego usprawiedliwiać historią ani niczym innym. Taka jest mentalność i tyle. Jeśli coś jest publiczne to znaczy, że jest niczyje i nie należy o to dbać. Owszem, zróbmy akcję sprzątania Łysej Góry – jedną, drugą, trzecią – ile trzeba, podpisuję się pod tym obiema rękami, ale co to da? Łysa Góra ma potencjał, w który trzeba zainwestować i ulepszyć, ale kto to poszanuje? Zniszczą podobnie jak ramię od studni w mieście. Nie wiem jakie tu jest rozwiązanie. Karanie? Może i tak, ale znowu uruchomi się mentalność Polaków „a może się uda”, jeden zapłaci mandat, ale dziesięciu pozostanie niewykrytych. Ile mamy zakazów, nakazów w Polsce, które i tak nie są respektowane? Kampanie? Generują koszty a Polacy i tak powiedzą: „Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, moje śmieci, moja sprawa”. Czegoś spróbować trzeba, ale marne szanse.

staton
staton
4 lata temu
Reply to  Racjonalna

Oczywiście szanowna Pani, zgadzam się że mamy taką mentalność…..tylko jednym z czynników kształtujących mentalność jest właśnie historia. I nie jest to moja opinia tylko naukowców.

Marek
Marek
4 lata temu

Kto dostał pieniądze z programu Otwarte Strefy Aktywności? Pewnie tylko przyjaciele Marszałka z PSL w rodowodzie

And
And
4 lata temu
Reply to  Marek

Marek może coś wiesz czy miasto w ogóle złożyło wniosek czy czeka aż marszałek zadzwoni i zapyta czy przypadkiem nie chcemy na to kasy?

Egon Olsen
Egon Olsen
4 lata temu

Zagospodarowanie „Łysej góry” jest wpisane w te wizje i przepowiednie Naszego wspaniałego Wróżbity. Co do drugiego problemu, to ktoś kiedyś powiedział: „Dany naród, można poznać po tym, co robi ze swoimi śmieciami i po ilości wypadków na drogach”. Coś w tym jest. Na rozwiązanie problemu proponuję fotopułapkę i publikację „porządnisiów” w mediach społecznościowych.

Katarzyna
Katarzyna
4 lata temu

Właśnie, choćby nad zalewem- kosze są- i porządek. Czy foliowe worki to majątek?

Podpis (wymagany) :p
Podpis (wymagany) :p
4 lata temu

Bo po co inwestować w łysa górę. Wizytówkę Marszałkowskiej skoro milon idzie na park..
Chyba tancerki go-go będą w tej cenie przewidziane na otwarciu i pokaż sztucznych ogni jakbw Sylwestra w Nowym Jorku…
Wybory wszystko teraz zweryfikują..

Ola
Ola
4 lata temu

Co do tego placu zabaw, to patrząc jaki sprzęt jest tam montowany, chyba ten milion pójdzie na wyłożenie nawierzchni kawiorem…

swq
swq
4 lata temu
Reply to  Ola

Nie musisz patrzeć, z twoim rozumem to możesz tam się pobawić 🙂

jarek
jarek
4 lata temu

a może zorganizować w sobotę na 10 rano chętnych i heja sprzątamy wszyscy wszystko

ANONIMOWO
ANONIMOWO
4 lata temu
Reply to  jarek

BARDZO DOBRA INCJATYWA—Jarek powinieneś pilotować tą sprawę, a więc w sobotę o godz. 10 każdy z workiem na śmieci, spotykamy się na parkingu, i ruszamy oczyścić, z tego bałaganu ŁYSĄ GÓRĘ. DO ZOBACZENIA!!!!!

EKOLOG
EKOLOG
4 lata temu
Reply to  ANONIMOWO

PO CO CZEKAĆ DO SOBOTY ZRÓBMY TO JUŻ DZIŚ 🙂 PROPONUJE GODZINĘ 18:00 WEZMĘ KILKA WORKÓW ZAPRASZAM CHĘTNYCH

jarek
jarek
4 lata temu
Reply to  EKOLOG

w sobotę będą lepsze statystyki wolontariusze w domach a dziś mało czasu i każdy w pracy lub po dodam że teren jest ogromny tak naprawdę

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  EKOLOG

Jeśli tylko chcesz mozesz zacząć juz dziś nikt ci nie przeszkadza, nie przejmuj incjatywy Jarka, daj mu dokonczyct akcję, porządkowania Łysej Gory.

jarek
jarek
4 lata temu
Reply to  ANONIMOWO

tak zgadza się piszmy na portalach załatwmy to sami w nas jest siła

Anonimowo X
Anonimowo X
4 lata temu
Reply to  jarek

Masz rację, jarek, do tego aby zrobic sprzątanie nie potrzebni są nam osobnicy tacy jak EKOLOG, czy staton.

72
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x