Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
meblolux

Projekt i kosztorys „kolumbarium” do końca listopada. Odwodnienie cmentarza – powtórny przetarg


Urząd miasta przygotowuje się do dwóch zadań inwestycyjnych na mławskim cmentarzu komunalnym. Ogłosił przetargi na wyłonienie wykonawcy dokumentacji kosztorysowej budowy ściany urnowej oraz odwodnienia południowo – zachodniej części cmentarza zalewanej podczas intensywnych opadów deszczu. W pierwszym przypadku nie było problemu ze znalezieniem projektanta, w drugim przetarg trzeba powtórzyć.

Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej budowy ściany urnowej „Kolumbarium” na cmentarzu komunalnym miasto zleci konsorcjum architektów z Warszawy. Jego liderem jest NM architekci Zuzanna Szpocińska. Konsorcjum zaoferowało sporządzenie dokumentacji za 16 tys zł. Kolejna oferta opiewała na kwotę 18 450 zł, a najdroższą 82410 zł złożyła spółka z Warszawy.

Mur kolumbarium będzie miejscem spoczynku prochów w urnach umieszczonych w niszach. Kolumbarium wykonane jako wolnostojący obiekt, wpisujący się w istniejące zagospodarowanie całego cmentarza, ściana urnowa winna zawierać około 150 pojedynczych miejsc na urny. Zanim sporządzona będzie ostateczna dokumentacja, wykonawca przedstawi ratuszowi koncepcję lokalizacji ściany urnowej do akceptacji. Ostateczna dokumentacja ma być gotowa na 30 listopada br.

W pierwszym przetargu miastu nie udało się wyłonić firmy, która zajmie się zaprojektowaniem odwodnienia części terenu cmentarza komunalnego. Co prawda wpłynęły trzy oferty, ale najtańsza z nich w wysokości ponad 28 tys. zł i tak przekraczała środki zaplanowane na to zadanie. Przetarg został więc powtórzony, a powtórny termin składania ofert wyznaczono na 10 sierpnia.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
informator

wybrani urzędnicy dostali już w tym roku 3 podwyżkę i zmianę stanowiska. Ile jest głównych specjalistów? ilu jest Inspektorów?

Anonimowo

Sam sobie i nie tylko zadaje pytanie?–jak to jest miasto, finansuje alejki odwodnienie cmentarza, a teraz dochodzi do tego jeszcze kolumbarium, a kasę trzepię nieziemską Nieznański, czy portal nie mógł by się tą sprawą zając i zajrzeć do umowy miasta z firma Nieznańskiego. A może poetka i fotograf w jednej osobie i rzecznik miasta w trzeciej osobie udzieli nam mieszkańcom informacji. Sam się zastanawiam, dlaczego miasto nie może powołać takiej firmy, która by obsługiwała mławskie NEKROPOLIE.

Joanna

Kolejny przetarg 10 sierpnia?Chyba 10 września..