Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mobilis likwiduje kolejne połączenia lokalne. Tym razem w Płocku


Zarząd spółki PKS w Płocku podjął decyzję o likwidacji od 1 września wszystkich lokalnych połączeń na terenie swojego działania. Wyjątkiem są przewozy realizowane w ramach umów i kontraktów zawartych z jednostkami samorządowymi lub prywatnymi przedsiębiorstwami. Tak więc Mława – przynajmniej na razie – pozostaje tym oddziałem gdzie choć w ograniczonym zakresie, to jednak połączenia lokalne są jeszcze realizowane.

Płocka spółka tłumaczy decyzję malejącą liczbą pasażerów i problemami z finansowaniem.

– Głównym powodem likwidacji połączeń lokalnych jest trudna sytuacja rynkowa spowodowana m.in. z roku na rok drastycznie malejącą liczbą Pasażerów, którzy wolą korzystać z alternatywnych środków transportu takich jak mali przewoźnicy mini-busowi lub własny samochód. W związku z tym, mimo wprowadzonych optymalizacji operacyjnych, nasz model biznesowy pozostawał długoterminowo nierentowny. Nasze starania, aby zapewnić mieszkańcom regionu dogodną siatkę połączeń, niestety nie mogą być dłużej kontynuowane ze względu na generowaną stratę. Istotny wpływ na tę decyzję ma  też m.in. brak uregulowań prawnych, które zapewniałyby stabilne podstawy do inwestowania i rozwoju – uzasadnia zarząd spółki.

To argumentacja identyczna do tej, która pojawiała się w komunikatach wcześniej likwidowanych połączeń w spółkach Mobilis w Ostrołęce, Mińsku Mazowieckim czy Przasnyszu. Powody we wszystkich przypadkach są takie same, czyli nierentowność połączeń. Władze wojewódzkie refundują jedynie ulgi, co jednak nie pozwala na pokrycie kosztów funkcjonowania. Jak długo wytrzyma mławski PKS?

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

32
KOMENTARZE

1500
MrV

Przecież w Mławie te autobusy wożą głównie powietrze, więc nikt za nimi nie będzie tęsknić. Poza tym są inne firmy, które mogą zapewnić transport np. dla uczniów.

Ramzes

Tyle że ostatni przetarg unieważnili bo mławska firma nie spełniała wymagań. Chcieli dobrze dla mieszkańców tylko zapomnieli że firma została sto lat za murzynami

Ramzes

Osobiście mam nadzieję że upadnie ten pseudo mławski przewoźnik. Może wtedy przewozami zajmie się inna firma (inna to znaczy bez kierownictwa mławskiego PKS) i autobusy kursujące po Mławie przestaną wreśvir zostawiać za sobą ściany czarnego dymu i nie będą gubiły swoich części jak to było pewnego razu na Wólce. No ale to raczej marzenia ściętej głowy

Kwinto

Jaki Zarząd taka i komunikacja

WML

Nie wziąłeś jednej rzeczy pod uwagę, jak padnie firma to dużo ludzi straci pracę, kierownictwa Mławskiego już dawno nie ma, przysłali kierowników i dyrektorów nie wiadomo skąd a sytuacja na pewno się nie poprawi jak wszyscy oczekują. Padnięcie PKS-u w Mławie to tylko kwestja czasu ale nie będzie lepiej, biorę przykład z innych miast gdzie po upadały PKS-y

MrV

Przecież autobusy nie będą jeździć prawie puste tylko po to aby ktoś miał pracę. Zresztą (wymoderowano) cały czas szuka kierowców, na portalach ogłoszeniowych pełno ofert pracy dla kierowców.

Do WML

Masz na myśli tych kierowców którzy mają problem z dostosowaniem się do zasad ruchu drogowego? Np nieużywanie przez niektórych kierunkowskazów, jazda z telefonem przy uchu, czy może pewna nieistrożność pewnego kierowcy na skrzyżowaniu Nowowiejskiej i 7 przez którą niewiele brakowało do wypadku?

karol

fajnie że rządzi PIS i będzie przez kilka lat ,Mława pięknieje z dnia na dzień,nowe bloki łatają dziury ,szpetne rudery znikają,park zaczyna być wizytówką miasta,problemem jest dom w rynku ale to nie wina miasta,są kontrowersyjne decyzje np.MDK CZY MUZEUM,miasto jednak się rozwija,a że nowi pchają się do koryta to ich problem, zapewne o ludziach szybko by zapomnieli ,więc w tym wypadku niech tak zostanie,nie jestem pociotkiem włodarzy ,to dla krytyków

Julka

Piłeś ??

Anonim

Może nie pił, ale nie wie co to estetyka, nie ma bladego pojęcia co to jest dobry gust i smak.
Jestem tylko ciekawa gdzie to miasto się rozwija i w którym kierunku, odpowiesz, „karolu”?

Anonimowo

Nie Julka, troche trawki za dużo,skosztowal, no ibredzi jak w amoku. Że budują bloki, to. Zasluga PIS, jak trzeba być nawiedzonym, a y takie bzdury pisać, ale nie ma czym się przejmować, wyznawcy pislamu tak mają.

Roman

On zapewne tak, ja nie, ale jak to czytam, to jeżeli Pani pozwoli, z przyjemnością !

Razem

Szkoda że ze wszystkich partii politycznych tylko Partia Razem zwraca uwagę na problemy z mazowieckimi przewoźnikami i transportem publicznym…

Anonimowo

Czyżby zjawiskowa partia RAZEM, miała swych przedstawicieli także w Mławie, powinniśmy pamiętać że to nie kto inny jak ta partia przyczyniła się do tego że rządzi PIS.

Matematyczka

Przecież gdyby Nowoczesna poszła z PO, PiS by nie rządził. Obwinianie Partii Razem świadczy o nieznajomości matematyki (gdzie te procenty się sumują?).

Anonimowo

Kiepska z ciebie matematyk, Razem to aktywisci o lewi owych pogladach i wlasnie przez nich zabrakło SLD 0,75 pro enta glosow, aby wejsc do sejmu, i dlatego rzadzi Pis z jakim skutkiem to widać, A wiec Pani diagnoza jest bledna. Glowna wina obecnego ukladu to partia RAZEM.

Paweł

A z drugiej strony co się dziwić..likwidują bo coraz mniej osób jezdzi autobusami. Wiekszosc ma swój samochód w ktory wsiada i jedzie kiedy chce.

mławianka

Przyjdzie kolej i na Mławę, wszędzie to samo.
Nie potrzebne dworce zintegrowane.
Piękny plac do sprzedania i to w samym centrum.
Ciekawe, który deweloper już ostrzy na niego pazurki…
Ten po samym dworcu też się przyda, czemu nie, ale ten z peronami…

Anonimowo

Wiadomości z pierwszej ręki—BRAWO MŁAWIANKA.!!!!—ciekawe czy stanie się to jeszcze za kadencji, obecnego Burmistrza, który swymi działaniami pokazuje że szykuje się do odlotu do TRZCIŃCA. Jeszcze tylko otwarcie promenady przy zabytku HANDLOWIEC oraz Aleji Ś.WOJCIECHA, I CZAS NA EMERYTURĘ, BO PORAŻKĘ MA PAN JAK W BANKU!!, tej władzy przez 12 lat w Pańskim wykonaniu mamy naprawdę DOŚĆ!!!!. Ciekawe czy jeszcze jakiś deweloper załapie się na te place.

Think more.

To stanie się zapewne w przyszłym roku, być może Mobilis zlikwiduje swój oddział w Mławie w grudniu br. a z tym końcem kadencji obecnego burmistrza, to nic nie wiadomo. Jeśli młodzi nie pójdą do wyborów, a szczególnie Ci z Wólki, którym się nie podoba, że w Mławie nic nie ma dla młodych, to SK ma następną, 5-letnią kadencję jak w banku.
Ci co piszą na portalu to nie jest nawet 1% mławian.

Anonimowo

Masz słuszna rację i Twoja uwaga jest trafna, tylko w swych postach winieneś dać jakieś wskazówki jak to zrobić aby młodzi nie tylko z Wólki ruszyli do urn wyborczych. W mławskiej historii podczas 2 – wolnych wyborów potrafili stworzyć ekipę która odniosła sukces, i zmiotła Chmielińskiego, a Burmistrzem został Antczak, ale z jakim skutkiem można o tym dyskutować, z obserwacji tamtych wyborów można powiedzieć że takiej kampanii wyborczej w Mławie do tej pory nie było. A więc czekamy na Twoje RADY i odpowiedz na pytanie JAK TO ZROBIĆ ABY MŁODYM I NIE TYLKO CHCIAŁO SIĘ CHCIEĆ.

Kwinto

Myślę , żę skończą swą działalność jeszcze w tym roku

WML

Jestem ciekawy co byś powiedział jakby twoją firmę chcieli zlikwidować, czy też byś był za likwidacją i utratą swojej pracy ?

Anonimowo

Do tych co mi i nie tylko stawiają minusy, do takiego hejtu się przyzwyczaiłem, ale za nim zaczniecie stawiać minusy pod czyimi kolwiek postami które krytykują rządzących / i słusznie/ mam do was prośbę abyście przynajmniej umyli albo wytarli te brudne łapki bo macie tak samo brudne jak obecna Władza, a na portalu nie przypadkowo te łapki są czerwone ze wstydu.

Anonimowo

No i proszę coraz wiecej, chachmentow, pojawia się pod moim postem , widać że ubodla was ta trafna Skończy się Wam eldorado, za nadze mlawiakow pirniadze..

Iga

A co ma burmistrz do oddziału Mobilis w Płocku? Likwidują bo nikt nie jeździ to po co robic puste przebiegi. Mobilis jest firma prywatną i maja prawo prowadzić przedsiębiorstwo tak by mieć z tego zyski, równie dobrze osiedlowemu sklepikarzowi możecie nakazać nie likwidować sklepu chociaż przychodzi jedna osoba dziennie. Trochę logiki a mniej jadu bo jeszcze trochę jak ktoś dostanie sracz…. To będzie winił burmstrza. Grunty także są własnością prywatną i mogą je sprzedać kiedy chcą i za ile chcą. Mamy wolny rynek, a ingierownie urzędów w własność prywatną to chyba domena socjalizmu.

Anonimowo

Kiedy czyta sie twój post to mozna odniesc wrazenie, że jednak ten socjalizm, siedzi caly czas w twej głowie, powinnas wiedzieć ze komentujacym nie chodzi o Pkock, tylko o Mlawe.

kos

Czy deweloper czy jakaś inna inwestycja. Chyba lepiej jeśli tam ktoś wybuduje coś ładnego, nowego niż ta część miasta miałaby wyglądać jak teraz czyli blaszane zaniedbane budki. To nie jest wizytówka miasta jaka być powinna.

Think more.

Tu masz akurat rację. Dworzec i perony, (także główna siedziba Mobilisu) wyglądają strasznie, to bardzo haniebna wizytówka Mławy, a przecież jest wiele autobusów przelotowych, z okien których pasażerowie widzą ten koszmarny plac z tymi obskurnymi budami,
Są w o wiele gorszym stanie niż słynny handlowiec, a trzeba przyznać, ze nasz znak rozpoznawczy na mapie Polski, czyli handlowiec wygląda szpetnie, a jego wygląd jeszcze straci jak w końcu zostanie ukończona rewitalizacja placu wokół niego.

niechlujny niechluj

Z tego co mi wiadomo teren na którym zlokalizowane są perony jest własnością prywatną dzierżawioną przez mobilis.

Anonimowo

Pewnie jeszcze zaden deweloper, jeszcze, nie przebił ceny za ten teren z przystankami, albonie ma zgody na wysokie budownictwo na tym placu.

Jarząbek

Mława nie ma planu zagospodarowania i bloki można stawiać wszędzie, ratusz żyje w symbiozie z deweloperami