Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Też otrzymałeś sms-a z alertem RCB?


Wczoraj chyba wszyscy posiadacze telefonów komórkowych na obszarach zagrożonych załamaniem pogody otrzymali sms-a z ostrzeżeniem. To pilotażowa, bezpłatna dla odbiorcy akcja Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.


Alert RCB to prosty komunikat SMS od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, który będzie informował mieszkańców danych województw o przewidywanych gwałtownych zjawiskach atmosferycznych, takich jak burze czy nawałnice, mogących zagrażać życiu, zdrowiu lub mieniu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, kiedy tylko dostanie informację o zbliżającym się zagrożeniu będzie przesyłać do operatorów telekomunikacyjnych treść komunikatu w formie SMS. Operatorzy z kolei przesyłają go do wszystkich swoich klientów znajdujących się na wskazanym obszarze.

Treść komunikatu formułuje RCB, ma on być zwięzły i prosty. Ten pierwszy pilotażowy rozesłany wczoraj m.in. dla Mławy brzmiał: „Uwaga, dziś gwałtowne burze, silny wiatr i ulewny deszcz. Miejscami grad. Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek, śledź komunikaty pogodowe”.

RCB prowadzi akcję pilotażową na terenie całej Polski i we wszystkich sieciach komórkowych. Taka usługa jest dla odbiorcy bezpłatna. Nie musimy instalować specjalnego oprogramowania czy aplikacji. Jak zapewnia RCB wysłanie alertu nie narusza bezpieczeństwa danych osób, które go dostaną – numery nie trafiają do żadnej specjalnej bazy danych i nie są przechowywane czy przetwarzane. Komunikaty mają być wydawane tylko w wyjątkowych sytuacjach, które realnie mogą zagrażać życiu i zdrowiu człowieka, przez cały rok, niezależnie od pory dnia czy nocy.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek.
Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek.
4 lata temu

Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek.

Pola
Pola
4 lata temu

Niestety operatorzy nie wysyłają informacji do WSZYSTKICH swoich klientów. Mam numer w Play i nie otrzymałam sms- a. Ponieważ nie jest to pierwszy mój nieudany 😀 kontakt z fatalnie działającą siecią czekam na termin rozwiązania umowy 😀

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x