Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławscy policjanci pełnią służbę również na rowerach


W Komendzie Powiatowej Policji w Mławie od kilku lat rower i specjalne umundurowanie są na wyposażeniu funkcjonariuszy. Nie tylko radiowozy i patrole piesze, ale również nasi dzielnicowi na rowerach dbają o bezpieczeństwo Mławian. Policyjne jednoślady pojawiając się na ulicach naszego miasta budzą same pozytywne emocje.


Policjantów z rowerowych patroli można poznać z daleka – ich strój różni się od tradycyjnego. Mundurowi jeżdżą w krótkich czarnych spodenkach, białej koszulce polo, czapce z daszkiem i sportowych butach. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie wjeżdżają jednośladami tam, gdzie nie dotrze radiowóz. Dzięki temu mogą sprawnie i szybko patrolować ulice miasta. Patrole rowerowe pozwalają funkcjonariuszom objąć nadzorem większy teren, częściej pojawiać się w niebezpiecznych rejonach. Ich zadaniem jest patrolowanie miejsc gdzie radiowóz nie może wjechać. Główną uwagę koncentrują na osobach pijących alkohol w miejscach publicznych, zaśmiecających tereny zielone, parkujących w miejscach niedozwolonych, niszczących infrastrukturę służącą do rekreacji. Obliczono, że w czasie takiego patrolu policjanci mogą pokonać nawet 50 km, co w przypadku pieszych patroli jest niemożliwe.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
anonim
anonim
4 lata temu

ciekawe co robią policjanci nocą-czy w Mławie są patrole w nocy-.Z 08.08 na 09.08. po godz. 22.00 odbywały się jakieś wyścigi -motory wyły,że nie można było spać-a może odbywało się to razem z dyżurnymi policjantami-może Pan Komendant zainteresuje się nocną pracą swoich wybrańców i pracusiów-oficer dyżurny też miał chyba głęboki cen-

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  anonim

Nie wiesz, że sezon urlopowy? 😀 – trzeba dzwonić na policję w takich wypadkach, nr 997 nadal działa i jest przecież bezpłatny, a nie4 tu wylewać żale.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x