Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Diecezjalna uroczystość Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki w Rostkowie już 19 sierpnia 2018 r.


Centralna uroczystość Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki, z okazji 450. rocznicy jego śmierci, odbędzie się 19 sierpnia 2018 r. (w niedzielę) w Rostkowie koło Przasnysza – miejscu urodzin św. Stanisława Kostki (1550-1568), patrona dzieci i młodzieży oraz głównego patrona diecezji płockiej. Okolicznościowej Eucharystii przewodniczył będzie ks. kardynał Stanisław Dziwisz z Krakowa.


W programie uroczystości w miejscu narodzin św. Stanisława Kostki w Rostkowie w niedzielę 19 sierpnia br. znajdzie się:

  • godz. 13.50 – prezentacja znaczka ze św. Stanisławem Kostką z cyklu „Patroni Polski”, wydanego przez Pocztę Polską S.A.;
  • godz. 14.00 – program ewangelizacyjny pt. „Powołani do świętości”, który poprowadzi zespół Moja Rodzina z Glinojecka w diecezji płockiej;
  • godz. 15.00 – Eucharystia, której przewodniczył będzie ks. kardynał Stanisław Dziwisz, emerytowany metropolita krakowski i wieloletni sekretarz papieża św. Jana Pawła II. Będą ją ponadto koncelebrować: biskup płocki Piotr Libera, biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski, emerytowany biskup pomocniczy diecezji płockiej Roman Marcinkowski.

„Pragnę w tym dniu razem z Wami, umiłowani, wyśpiewać Bogu hymn wdzięczności za ten niezwykły dar, jakim była i jest postać Młodzieniaszka z Rostkowa. Po 450 latach od jego śmierci powierzymy Mu ponownie nasz Kościół Płocki, a szczególnie młode pokolenie wyznawców Chrystusa”– napisał w zaproszeniu na uroczystość biskup płocki Piotr Libera.

W uroczystości wezmą udział księża i wierni diecezji płockiej, którzy otrzymają  okolicznościowe śpiewniki. Wszyscy będą mieć zapewnioną wodę do picia.

źródło: Diecezja Płocka

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x